Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
Имам проблем со централното,мислев дека е до батерија,сменив али не е по се ми се чини..пак не функционира..што би можело да е друго?
--- надополнето: 15 септември 2013 во 13:56 ---
2000 година, за влечење добро влече и има лесна каросерија ... е сега побучен и повеќе вибрации прави од новиве мотори ама затоа е "партизански" дизел без нови технологии и трае
Кое масло користиш за корсата? Ми препорачаа genuine така нешто беше демек препорачано од опел.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Имам проблем со централното,мислев дека е до батерија,сменив али не е по се ми се чини..пак не функционира..што би можело да е друго?
.
Ако ти е опел, треба да го упариш после менување на батерии.
Стискаш и држиш било кое копче од даљинското и даваш контакт и ќе се упари.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
Ако ти е опел, треба да го упариш после менување на батерии.
Стискаш и држиш било кое копче од даљинското и даваш контакт и ќе се упари.
Значи контакт и стискам..ај ќе пробам..али не свети ни сијаличето на клучот,па си помислив нешто до таму да не е..
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Значи контакт и стискам..ај ќе пробам..али не свети ни сијаличето на клучот,па си помислив нешто до таму да не е..
Е ако не свети сијаличето тогаш не ти чини даљинското.
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
знае ли некој каде можам да дадам кола на мк таблици за замена со кола на странски или некој авто плац дека можам одма (итно) да ја продадам ???
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
Ми треба проспект за фиат стило 1,2 16 вентили 2003 год гуглав никако да најдам па ке ве замолам ако можи некој да помогни нека пушти тенкју.
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Поз. си купив корса се е ок само малу ме нервираат гребнатинките по нејзи кои се настанати највероватно од дрвја не се длабоки но доволни да ти удрат во око. Совет дали со полирање ке се изгубат, доколку некој полирал нека каже како и што политура користел? Поз :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Другари да ве питам што е проблемот кога свети EPC ламбата на мерцедес е220 дизел?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Поз. си купив корса се е ок само малу ме нервираат гребнатинките по нејзи кои се настанати највероватно од дрвја не се длабоки но доволни да ти удрат во око. Совет дали со полирање ке се изгубат, доколку некој полирал нека каже како и што политура користел? Поз :)

Ако не се длабоки со машинско полирање би требало да исчезнат...Е сега ако се зезаш со пазарските пасти нема да постигнеш ефект.....
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Поз. си купив корса се е ок само малу ме нервираат гребнатинките по нејзи кои се настанати највероватно од дрвја не се длабоки но доволни да ти удрат во око. Совет дали со полирање ке се изгубат, доколку некој полирал нека каже како и што политура користел? Поз :)

Види тоа што го рекламираат,како пенкало едно,на Топшоп го има.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Да ги прашам поискусните како да ги измијам фаровите на возилото.Процедура и потребни средства за тоа??
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Да ги прашам поискусните како да ги измијам фаровите на возилото.Процедура и потребни средства за тоа??

Уффффффффффффф,кај ме чепна....Се шалам....

Ја со 2000 водена шмиргла и со Сонакс полир за акрил стакло ги вратив во 90% состојба,Е сега ако се пожолтени ептен нема лек....Чаре половни или ако имаш џеб нови.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom