Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Уффффффффффффф,кај ме чепна....Се шалам....

Ја со 2000 водена шмиргла и со Сонакс полир за акрил стакло ги вратив во 90% состојба,Е сега ако се пожолтени ептен нема лек....Чаре половни или ако имаш џеб нови.....
Фала за советот. Ќе гледам и јас малце да ги вратам во подобра состојба. Ако не здравје нови ќе мора да се зема? Одприлика која цена се да не знаеш? Рено клио е колата.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Ми треба проспект за фиат стило 1,2 16 вентили 2003 год гуглав никако да најдам па ке ве замолам ако можи некој да помогни нека пушти тенкју.
Стило зема..ај среќно..со 2 или 4 врати..?
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
Стило зема..ај среќно..со 2 или 4 врати..?
Фала побава да ти се врати земав стило 1,2 2004 79000 поминати не увезено 2800 евра регистрирано цела година +елен картон со 2 врати
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Фала за советот. Ќе гледам и јас малце да ги вратам во подобра состојба. Ако не здравје нови ќе мора да се зема? Одприлика која цена се да не знаеш? Рено клио е колата.

Нови се сигурно баеги соленки,пробај побарај кај ови ешто растураат коли ако можеш да најдеш позачувани...
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
дали се ефекасни оние сунѓерчињата против замаглување на стакла ??
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
75
Поени од реакции
11
Проблем со климата во колата, имено знае да замириса при уклучување т. е да засмрди јако. Гледав на youtube ги чистат со некои спрејови па ако некој пробал дали се ефикасни и каде можат да се најдат по Скопјево нека пише многу ќе помогне.
Колата е Golf 4 со CLIMATRONIK климата работи добро само што засмрдува од време на време
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Проблем со климата во колата, имено знае да замириса при уклучување т. е да засмрди јако. Гледав на youtube ги чистат со некои спрејови па ако некој пробал дали се ефикасни и каде можат да се најдат по Скопјево нека пише многу ќе помогне.
Колата е Golf 4 со CLIMATRONIK климата работи добро само што засмрдува од време на време

Не се чешај кај што не те чеша,купи си една миризлива елка од 30 денари и вози.Гледај да биде од тие бугарските,Ареон.Ако ти замирисува,отвори пенџерето,ќе излуфтираш и крај.
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
75
Поени од реакции
11
Не се чешај кај што не те чеша,купи си една миризлива елка од 30 денари и вози.Гледај да биде од тие бугарските,Ареон.Ако ти замирисува,отвори пенџерето,ќе излуфтираш и крај.
И јас така мислам, ама иритира миризбата па ако е нешто што се решава ефтино и брзо да пробам ако не има прозор хаха
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Дали и каде може да се најде оргинал фабричко радио за корса..како на сликава.?

 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Здраво друштво..можеби е оффтопик малку,али имам да прашам нешто..
Ме интересира дали некој знае што чип беше тоа што кружеше по МКД телевизии,го имав видено забележано така на минување само..
Рекламата беше нешто како најповолна понуда бла бла..7-8000евра на ново беше мислам..
многу би бил благодарен ако некој ми помогне(другар ми сака да знае,бара такво нешто(на ново до таа цена) за да зема,па се распрашува што,како..)
:)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.176
Поени од реакции
57.714
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=706003

Колку трошат овие модели на рено, поточно овој на линков? Вредит 3к евра?
City - 7.2 L/100Km
Highway - 4.8 L/100Km
Combined - 5.6 L/100Km

На бројкиве, околу 10% плус додај :)

Здраво друштво..можеби е оффтопик малку,али имам да прашам нешто..
Ме интересира дали некој знае што чип беше тоа што кружеше по МКД телевизии,го имав видено забележано така на минување само..
Рекламата беше нешто како најповолна понуда бла бла..7-8000евра на ново беше мислам..
многу би бил благодарен ако некој ми помогне(другар ми сака да знае,бара такво нешто(на ново до таа цена) за да зема,па се распрашува што,како..)
:)

Dacia Duster ?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
edit(за мене е сега воа) :icon_lol:

сакам да земам кола..барам нешто помеѓу BMW 320 дизел 136кс или AUDI A6 98ма генерацијата (линк подоле)..
би дал до 4000/4500 евра крајна цена..Може ли да ми кажете што би било подобро и од тој избор..потрошна,делови(скапи/евтини),добри / лоши страни...

ауди1
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1436087-AUDI-A6-1-9-TDI-110KS---98--EKSTRA-CENA- ауди2http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1302872-Audi-A6-2-5-TDI--98-Uvezena-od-GERMANIJA-Cari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom