Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Исто како 200,така се водат,а всушност се 220.Тоа е поради помала царина,данок и акциза,ама отиде и тој воз.Сватија финтата на машински.
Ма баш заради МФ - Скопје Мерцедес ги „прекрстува“ моделите :icon_lol:
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
Фиат пунто 1.2 2002 година 103000км изминато.
Колата нема снага како што треба,едноставно не влечи.во место како да ми торкира не работи рамномерно..
Дали би знаеле во што може да биде проблемот?
 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
Denes slucajno proveriv na kolata tecnosti.Fali vo servoto i glicerin za kocnicite.Dali smeat da se mesaat i da doturam od bilo koja firma? Na kapackata od glicerinot pisi DOT 4
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Denes slucajno proveriv na kolata tecnosti.Fali vo servoto i glicerin za kocnicite.Dali smeat da se mesaat i da doturam od bilo koja firma? Na kapackata od glicerinot pisi DOT 4

Глицерин не е пожелно да дотураш,освен ако не знаеш каков има внатре,па ист таков да дотуриш.Поарно испушти го,и стави нов,УКА 3,Ина-Хрватски,околу 200 денари е тубичето.А за Сервото јас дотурив АТФ,црвено паковање,и до сега не сум имал проблем,незнаев какво имаше внатре,и дотурив околу 150 милилитри т.е една чаша од пудинг.:) И немам проблеми до сега со сервото,се е исто како од кога ја купив.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
Nova e kolata 2010 i ne mi e po kef da menuvam cel glicerin.Verovatno plockite se potroseni malku pa padnal glicerinot. Vo Bitola nemame ovlasten servis pa nema koj da go prasam.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Nova e kolata 2010 i ne mi e po kef da menuvam cel glicerin.Verovatno plockite se potroseni malku pa padnal glicerinot. Vo Bitola nemame ovlasten servis pa nema koj da go prasam.

Не се трошат плочки за три години.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Denes slucajno proveriv na kolata tecnosti.Fali vo servoto i glicerin za kocnicite.Dali smeat da se mesaat i da doturam od bilo koja firma? Na kapackata od glicerinot pisi DOT 4
Како се трошат плочките и гуртните така паѓа нивото на глицерин.Кога ќе ги смениш со нови тогашќе се врати нивото.
Ако ти тече од некаде,тогаш влегува воздух и се стврднува папучата.
Провери по бандажите од надвор и од внатре дало има мрсна течност,ако има тогаш ти тече од некое тркало
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дали можат да се најдат резервни делови за Фиеста 2011.
Некој ми го скрши задниот бришач,нов е 2700 па прашувам да не има низ Македонијава освен Мида.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Дали можат да се најдат резервни делови за Фиеста 2011.
Некој ми го скрши задниот бришач,нов е 2700 па прашувам да не има низ Македонијава освен Мида.
На отпад у Тетово и околија.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дали можат да се најдат резервни делови за Фиеста 2011.
Некој ми го скрши задниот бришач,нов е 2700 па прашувам да не има низ Македонијава освен Мида.
Кој дел од бришачот?Ако е метлицата имаш во секоја продавница за авто козметика.
Цената им е од 150 денари нагоре.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Целото ми го скршиле.
Не е само бришачот...
Цела рачка е.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Ај помогнете...се работи за лагуна 96 парно кога дува кога не,а ко ке дува исто ко да не дува :) шо чаре да барам кај кој да се обратам дали треба да се исчисти дали треба ова она механичар ти реков ми рече иначе се работи за климатроник ама климата не работи компресорот е изваен..кажвајте оти ке ја искршам многу се нервирам+одоколу некој да кажи за сервото ко ке ја запалам си има се е океј лесно се врти ама после 5 мин ни с од серво нема а си има во тубето масло за сервото океј е и кажете чаре и за овај и за другиот проблем кај исти мајстор електричар механичар чистач кај да ја носам..извинете за пишувањето ама ме мрзи точки запирки да ставам . ви благодарам за секој добронамерен совет...
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Овие две копќиња го има на предната лева врата на Ауди А4, да ми каже некој за што се, пошо неам идеја зошто би служеле.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
0
зашто кога ке дадам контакт не ми свети сиалицката од акумулаторот ? а алтернаторот полни 100% го проберив и мн го греј кабелот од алтернаторо со оди на плус на акумулатор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom