Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
10 февруари 2013
Мислења
26
Поени од реакции
0
Здраво ,ај малце помош да ми кажите како се вади алтернатор на голф 4 тди 98г од горе или од доле ? и дали мози да се изваде само релето без да се вади алтернаторо ?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
Cel e vapcan nema niedna oznaka. D i TD motorite na fiat se zanikade. Eventualno samo 1.9jtd ama samo so 85kw od vtorata generacija. I prvite jtd so 77kw ne se pogodeni.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 19:35 ---
mi se dupna doma parkirajci go vo garaza na edno cevce ne go vidov i pravo vo ladnikot
Mnogu se niski napred tie. A i zaebani se epten stisnato pod hauba nema prste kaj da piknes.
 
Член од
28 април 2013
Мислења
45
Поени од реакции
8
некоја кола да понудите што сте виделе вие до кај 1600-1700 еу ?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Сакам да земам Mercedes A170 на старо, некое мислење да ми кажете колку се добри...?
 
C

cige

Гостин
Од колку саат отвараат здружение на возачи?
Утре во 11 треба да бидам во Солун ама тек сега видов дека полномошното ми е истечено.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
dali nekoj znae kolku bi cinel nov ladnik za pezo 307 2.0hdi 90 ks
Барај за цитроен ксара 2.0 хди 90кс,поевтини се
А можеш да најдеш и во ПРО-ЦИТ
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:33 ---
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1369222-FIAT-BRAVO-1-9TD--98

Што мислите за оваа кола?? Фиат браво 1.9 гт од 98 година..? фала поздрав
Удрена е од назад и од напред десната страна.
А ако е регистрирана и исправна повеќе од 850-1000 евра не би дал.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:48 ---
Cel e vapcan nema niedna oznaka. D i TD motorite na fiat se zanikade. Eventualno samo 1.9jtd ama samo so 85kw od vtorata generacija. I prvite jtd so 77kw ne se pogodeni.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 19:35 ---

Mnogu se niski napred tie. A i zaebani se epten stisnato pod hauba nema prste kaj da piknes.
Како да не не чинеле.Подобри и побрзи од гољфовите се.
Кажувам од искуство а во возниот парк имам и Bravo TD100(сателит),кај сите троши 6-7 литри нафта(ЛАГА ГОЛЕМА),а мене ми троши 10-13л/100,зависи како го стискам
Па истите мотори се бе,разликата е во тоа што JTD нема бош пумпа и дизни
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:50 ---
Како мислиш при крај да е моторот ? Ако е при крај нема да има некои други проблеми освем тоа што свети check engine ?
Па сигурно свети зашто и здосадило да не свети.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.787

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Cel e vapcan nema niedna oznaka. D i TD motorite na fiat se zanikade. Eventualno samo 1.9jtd ama samo so 85kw od vtorata generacija. I prvite jtd so 77kw ne se pogodeni.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 19:35 ---

Mnogu se niski napred tie. A i zaebani se epten stisnato pod hauba nema prste kaj da piknes.

Појма немаш за Италијаните,само тропаш глупости безвеза,затоа и никој не те сфаќа за озбилно.Само скапан голф на црвена нафта..Поз..
 
Член од
28 април 2013
Мислења
45
Поени од реакции
8
Барај за цитроен ксара 2.0 хди 90кс,поевтини се
А можеш да најдеш и во ПРО-ЦИТ
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:33 ---

Удрена е од назад и од напред десната страна.
А ако е регистрирана и исправна повеќе од 850-1000 евра не би дал.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:48 ---

Како да не не чинеле.Подобри и побрзи од гољфовите се.
Кажувам од искуство а во возниот парк имам и Bravo TD100(сателит),кај сите троши 6-7 литри нафта(ЛАГА ГОЛЕМА),а мене ми троши 10-13л/100,зависи како го стискам
Па истите мотори се бе,разликата е во тоа што JTD нема бош пумпа и дизни
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:50 ---

Па сигурно свети зашто и здосадило да не свети.


SAMO STO JA VIDOV KOLATA I NA IZGLED SE GLEDA DEKA E FARBANA..VRATITE KOGA KE SE OTVORAT NE STOJAT OTVORENI TUKU SE ZATVARAAT SAMI, MI KAZA DEKA NE TROSI POVEKJE OD 6 NIZ GRAD IMA 136 000 POMINATO......ZA CENATA RECE MOZE DA SE DOGOVORIME I ZA PONISKA....
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
935
Барај за цитроен ксара 2.0 хди 90кс,поевтини се
А можеш да најдеш и во ПРО-ЦИТ
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:33 ---

Удрена е од назад и од напред десната страна.
А ако е регистрирана и исправна повеќе од 850-1000 евра не би дал.
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:48 ---

Како да не не чинеле.Подобри и побрзи од гољфовите се.
Кажувам од искуство а во возниот парк имам и Bravo TD100(сателит),кај сите троши 6-7 литри нафта(ЛАГА ГОЛЕМА),а мене ми троши 10-13л/100,зависи како го стискам
Па истите мотори се бе,разликата е во тоа што JTD нема бош пумпа и дизни
--- надополнето: 24 јули 2013 во 22:50 ---

Па сигурно свети зашто и здосадило да не свети.

Кај мене троши 7 комбинирано.Со променлива вожња.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.245
Поени од реакции
2.312
дечки кој знае да ми каже колки би ме коштал ремонт на пежо 106ка 1.0 бензинец - мислам дека колата е 90та или 94 така нешто....
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
SAMO STO JA VIDOV KOLATA I NA IZGLED SE GLEDA DEKA E FARBANA..VRATITE KOGA KE SE OTVORAT NE STOJAT OTVORENI TUKU SE ZATVARAAT SAMI, MI KAZA DEKA NE TROSI POVEKJE OD 6 NIZ GRAD IMA 136 000 POMINATO......ZA CENATA RECE MOZE DA SE DOGOVORIME I ZA PONISKA....
Ako nekes glava da te boli begaj sto podaleku. Ostaj gi ovie slepcive sto nemaat poim od koli i sto gi falat ovie. Fakt e deka fiat D i TD e najgolemo gjubre od motor.Pukaat glavi,boš pumpite se zanikade,zimno vreme ne palat itn,trosi 2-3 litra na 100km poveke nego TDi gradska vožnja. I Cruise prva prilika bi go otkacil toa krsot i nikad vise ne bi ni pomirisal nesto takvo. Drukpat ke si kupi TDi,vo ova sum siguren 100%.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.787
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1405639-Mercedes-Benz-c180-sport-coupe-3vrati-PLIN-01

Дајте мислење за мечево, пред 9-10 мес. истиот го продавам 5900 мислам, сега 4000 го пишал
го имам видено позади скопјанка, браниците се гребани и одоздола се бели, дали се фарбани којзнае

дајте совет мислење вотевр
Дајте бе некој пост/совет за мечево не бидете скржави:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom