Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
13 септември 2011
Мислења
7
Поени од реакции
1
Дечки ќе ве молам да ми кажете кај има во Скопје продавници за резервни делови за јапонски и корејски возила и ако може да ми ги кажете имината на продавниците и кај се наоѓаат освен СОЛИД ЈАПАН. Благодарам однапред :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Постојат ли H4 xenon само средни сијалички ? или сите се биксенон (средно и долго)
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Имам една голема дилема и чекам малку помош.
пунто ево 1.2 65 кс скоро фул опрема за 9300 евра или поло 1.2 70 кс со основна опрема плус клима и радио мп3 за 10500?
Секој совет е добредојден.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам една голема дилема и чекам малку помош.
пунто ево 1.2 65 кс скоро фул опрема за 9300 евра или поло 1.2 70 кс со основна опрема плус клима и радио мп3 за 10500?
Секој совет е добредојден.
Секако поло, мада мислам дека со 3 клипа е 1.2-ката ... види и корса има сигурно ефтина понуда тука некаде или фиеста
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Секако поло, мада мислам дека со 3 клипа е 1.2-ката ... види и корса има сигурно ефтина понуда тука некаде или фиеста
А може ли да ми објасниш во што е разликата меѓу кола со 3 - 4 клипа?
 

STAPINJONADRVAO

AEROX !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
nvm najdov decko za 1000 ke go sredi se komplet kapaceto nema zaso da se podiga ... u dupka ke si stoj srafovite se vadat taka da i zadno sediste nema da ima
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Ако не ме поправи некој постручен - колку што јас знам, троклипниот ќе троши помалку ако возиш “пензионерски“, но ќе троши повеќе (ќе мора да го вртиш на повисок број вртежи) ако сакаш да извлечеш нешто појаки перформанси. Бај д веј, види ја и понудата на Хјундаи и20 - нивниот 1.2 мотор има добри оцени на тестови, а чини 9.000 - (релативно) добро опремен.

ПС. Разликата, нормално, е што едниот има 3 цилиндри (“клипови“), а другиот 4.

ППС. Чекај малку - сега сконтав дека си спремен да дадеш 10.500 за троцилиндарски Поло со едвај пристојна опрема? Па, за тие пари имаш подобро опремен и поголем Хјундаи и30... сигурно има и подобро опремена Корса, со подобар мотор, на пример...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Постојат ли H4 xenon само средни сијалички ? или сите се биксенон (средно и долго)
Има ама во тој случај ке неможеш да блендираш и немаш никакво дугачко светло само средно.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo koj znae neka mi odgovori imam golf 4 nautro koga go palam mi frla bela dim sega i nesaka da prima mislam deka e turbinata zatoa sto koga ja isturiram pod kunplak potoa odi kako luda ako ima nekoj sovet neka mi pise pozdrav do site
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
zdravo koj znae neka mi odgovori imam golf 4 nautro koga go palam mi frla bela dim sega i nesaka da prima mislam deka e turbinata zatoa sto koga ja isturiram pod kunplak potoa odi kako luda ako ima nekoj sovet neka mi pise pozdrav do site
Што голф е? 1.9 тди? 1.8Т?...

Во основа е ова...

Ако имаш густ бел чад и ако мириса гадно тогаш е маслото...ако е бел чад што одма се расчистува откако ќе излези од ауспухот тогаш е вода..

Ама ова што викаш после возењето нема гајле...тоа ме чуди...

Како и да е...види дали мириса...и колку време трае тоа чадењето. Ако е 30 секунди тогаш е ОК, ...ама ако е повеќе и мириса...тогаш е лошо :)
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
Каде може да се најде карбон фолија и која цена е ?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Каде може да се најде карбон фолија и која цена е ?
Имаше некои велешани (врати се неколку страни наназад на темава). Ги спомнаа овде на форумов...ако не Pazar3/Reklama5.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom