Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
67
еве update
ценовник:авто сервис Тале
Постов не се препорачува на оние со слабо срце,и не одговарам за последици:nesvest: :nesvest:
Предно сувозачко крило-120
Шофершајбна предна-300
Челен лим-35
Преден браник-350
Хладњак за клима-150
Хладњак за мотор-350
Вентилатор за мотор-285
Волан-250
Хауба-340
Капак за филтер за воздух-150
2 предни фара-со магленки-440
без магленки-360

сума сумарум 2770 евричи:kajg: :kajg:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
Во Грција ке поминеш барем дупло поевтино
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Дали може некој да ми ја најде шемата од електрониката на Renault 19 Chamade?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
deXterche напиша:
Дали може некој да ми ја најде шемата од електрониката на Renault 19 Chamade?
А шо проблем имаш?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Па ми горат осигурачите...ваљда појак напон ида
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
Ако ти горат осигурачите, значи некаде има нешто проблем во некој уред и треба да се види тој уред, и не би требало да ти треба шема од инсталацијата, а кога менуваш осигурач, не ставај појак, туку само пропишаниот. кажи на што конкретно ти гори осигурач и да се обидеме да помогнеме.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Па...вака, предните стакла се електронски и на левиот секогаш ми гори кога го кревам, на таблата кај што е километражата од сијалицичињата за осветлување осигурачот гори, почнаа позади светлата да прегоруваат, од радиото осигурачот гори...толку знам за сега. И дали некој знае зошто нонстоп ми светат светлата за рикверс?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.333
За рикверцот, сигурно некаде маса фаќа. Реното кое го споменуваш е најверојатно турски производ. Инаку, од електрика не се разбирам многу, најди добар електричар и нека ти ги провери критичните места. Значи, моторот на стаклото, поврзувањето на радиото (таму имаш стандарден конектор), можно е некоја соголена жичка на маса да се фаќа, па пиши што си направил. Почекај и Мандрак да каже што има, он е повеке по праксата, и далеку најискусен по форумот со такви работи. Јас сум чепкал, ама малку.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
940
Реното е француско не е од турските. Абе супер си беше се, сега имат 2-3 дена почна вака да зезат
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
57
Вака...
колата си работи се нормално, се пали, се вртат тоа обртаи или како и да се вика, ама не сака да тргне.
Што е проблемот?
Ај ве молам побрзо за одговор.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
ThA-BiTcH напиша:
Вака...
колата си работи се нормално, се пали, се вртат тоа обртаи или како и да се вика, ама не сака да тргне.
Што е проблемот?
Ај ве молам побрзо за одговор.
стави ја у прва или смени го возачот :pos:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
57
neo-geo напиша:
стави ја у прва или смени го возачот :pos:
Делува како да е во лер, ама се убацува во брзина. Нејќе да тргне.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
ThA-BiTcH напиша:
Делува како да е во лер, ама се убацува во брзина. Нејќе да тргне.
А шо кола е ако може да знам?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Mozi da e spojnicata megu rackata i menjachot . Ili ti se iskinati zglobovite /pproslajfovani na poluosovinite:)
Dali se slusa nekoj zvuh?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom