Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Пред една година пишав истото ми се случи и сега, во возење ми падна стрелките сите 4. Ја изгасив колата не светна инст. Таблата но запали, потоа пробав повторни истата незапали, 3-4 пати пробах несакаше да запали. 20210605_115902.jpg
Кога дојдов дома ми рекоа да извадам клемите на 10мин што го и направив и потоа таблата преработи и колата запали и сега истата функционире. Некој искуство со сличен проблем на некоја кола немора да биде опел корса?
 
Последно уредено:

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Здраво дечки, дали некој има искуство со онлајн купување од carbox.mk? Ми треба основна опрема како сообраќаен сет, дизалица, церада за кола и слично, па сакам да нарачам онлајн.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки, дали некој има искуство со онлајн купување од carbox.mk? Ми треба основна опрема како сообраќаен сет, дизалица, церада за кола и слично, па сакам да нарачам онлајн.
Не ама сигурно праќаат по некоја од брзите пошти ... ќе ти дојде спакувано на адреса
Ако си од Скопје има во сити мол или во лисиче
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Здраво дечки, дали некој има искуство со онлајн купување од carbox.mk? Ми треба основна опрема како сообраќаен сет, дизалица, церада за кола и слично, па сакам да нарачам онлајн.
Имам порачувано и уредно си стига на адреса, Фалкон брза пошта возат за нив.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
15
Се работи за Рено Клио бензин, 1998: колата тешко вергла кога е ЗАГРЕАН моторот. (Обично би било обратно). Се добива впечаток дека е празен акумулаторот, ама ладна вергла без проблем. Не можам да му најдам логика, нормални коли не верглаат во зима, а оваа во сред јуни кога е во работна температура. Четкици ли се сепак?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Verovatno anlaserot stega po osovinata na temperatura....se zatega nekoj del
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Се работи за Рено Клио бензин, 1998: колата тешко вергла кога е ЗАГРЕАН моторот. (Обично би било обратно). Се добива впечаток дека е празен акумулаторот, ама ладна вергла без проблем. Не можам да му најдам логика, нормални коли не верглаат во зима, а оваа во сред јуни кога е во работна температура. Четкици ли се сепак?

Алнасерот ти е за ремонт ако не може друг најди половен.
 
Член од
18 декември 2017
Мислења
16
Поени од реакции
8
Здраво,
дали некој знае кој чисти дизни за бензин во Куманово ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Дали имате искуство со Самад (https://samad.mk/product/pregrada-teleskopska/) исто може и препорака ако знаете каде може да најдам квалитена решетка како на линкот за слична цена како оваа
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Дали имате искуство со Самад (https://samad.mk/product/pregrada-teleskopska/) исто може и препорака ако знаете каде може да најдам квалитена решетка како на линкот за слична цена како оваа
Лично искуство преку страната нарачав патосници (пред некои 2 години) неколку дена не добив никаква потврда. Пратив порака на фб, по еден ден ме прашаа за кое возило, одговорив и толку беше од комуникацијата и ништо. Значи ако си од ск сигурно би завршил работа директно во продавницата да одиш кај нив.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Која ја е причината после дополнување бензин да не се помести стрелката ич. 10 литра дополнив стрелката на истото место остана пред полнењето. Ѓубре гориво?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Која ја е причината после дополнување бензин да не се помести стрелката ич. 10 литра дополнив стрелката на истото место остана пред полнењето. Ѓубре гориво?
Квалитетот на гориво нема врска со ова, пловакот ти мери ниво на течности во резервоар не квалитет на гориво.
По пишаното би рекол не ти работи пловакот ама тоа некој поупатен нека даде дијагностика
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Која ја е причината после дополнување бензин да не се помести стрелката ич. 10 литра дополнив стрелката на истото место остана пред полнењето. Ѓубре гориво?

Не ти работи пловакот...или евентуално глави па не се поместува секогаш. Со 10 литра би требало да се помести секако
 
O

onefifty

Гостин
Или ако ти е француз, они имаат електронски пловци или сензори што и да е, ако ти бил запален додека си точел или со клуч на брава, нема да покаже. Ќе му доставиш уште малку и ќе ти покаже. Мене неколку пати така ми има правено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom