Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 јуни 2014
Мислења
14.906
Поени од реакции
20.214
порано беше тренди ова да имаш јако озвучење радио ово оно, сеа некако нема многу сељачење по овие ствари
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.250
Поени од реакции
1.646
JBL на времето беа звучници без конкуренција...сега во ерата на трка на што поевтин производ-незнам
Уште имаат квалитетни звучници, ама кај нас скоро се што иде е од “буџет“ моделите, дали од JBL или од Пионир...за жал толку ни е џебот :toe:

Е во таа буџет класа скоро и да нема разлика во квалитет помеѓу разните производители.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
277
Поени од реакции
163
Во план сум да ги менувам задните звучници (во вратите) само не знам со што би ги заменил, затоа секој предлог е и тоа како добредојден.
Се работи за Форд Фокус модел 2008-2012, радиото е 6000CD radio, а звучниците треба да бидат 13cm.
Разгледував на страниве, но што да изберам не знам:
JBL види во дог секјурити што има.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
3.845
JBL на времето беа звучници без конкуренција...сега во ерата на трка на што поевтин производ-незнам
Ако сака на сигурно да иде може и Bose да земе, али ќе ги плати 10х поскапо од JBL (ако ги нае у МК) а разликата ќе биде минимална.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
3.845
Член од
17 јануари 2014
Мислења
571
Поени од реакции
830
Од тоа што разгледав е следното:

JVC CS J520 (13 cm) - 1.800,00 ден
Alpine SXE 13C2 (13 cm) - 2.490,00 денJBL види во дог секјурити што има.
Да прашав, и тие ми ги понудија JBL.
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.244
Од тоа што разгледав е следното:

JVC CS J520 (13 cm) - 1.800,00 ден
Alpine SXE 13C2 (13 cm) - 2.490,00 ден
Да прашав, и тие ми ги понудија JBL.
Prvo daj kazi zosto sakas da gi menjas. Tvoeto radio kolku sho gleam ima 4x20w izlezi, taka da so drugi zvucnici ke bide samo za nijansa podobro(primer podlabok bas). Koa vekje sakas da menjas, menjaj radio so nekoj multimedia sistem i menjaj gi site zvucnici.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
3.845
Prvo daj kazi zosto sakas da gi menjas. Tvoeto radio kolku sho gleam ima 4x20w izlezi, taka da so drugi zvucnici ke bide samo za nijansa podobro(primer podlabok bas). Koa vekje sakas da menjas, menjaj radio so nekoj multimedia sistem i menjaj gi site zvucnici.
Мултимедиата е најголемата глупост во современите возила.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
6
Дали знае некој каде можам да најдам моторче за предни бришачи за Fiat Seicento од 2000 год. Има ли некоја продавница за половни делови за Fiat или постои некој начин да се нарача дел од Грција?

Единствено што најдов е ова
само не изгледа како за Seicento повеќе е за Cinquecento.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.375
Поени од реакции
3.845
Zosto e najgolema glupost? Tebe ako ne ti se svigja da imas napredna tehnologija u kola, ondak staj si od radio od fico :D
Ги имам у двата автомобила. И не се ниту практични ниту згодни за ракување додека возеш. Ако сакаш касандра да ја гледаш додека возиш и со едното око буљиш у шофершајбна а со другото во дисплејот кој во некои марки и е ставен ептен долу тоа е друго, ете јас не можам. Друг е моментот кога треба климатизерот да го штелуваш пошто аутоматик моуд не секоаш ми се свиѓа. За бескорисноста на навигацијата да не зборувам. Веќе од наредниот месец е outdated.

Ако ти е за курч пред другите шо имаат фиќо, тоа е веќе друг муабет. :)
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
277
Поени од реакции
163

Kajgana Shop

На врв Bottom