Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ијас бев за голф се додека не го слушнав и осетив возењето на 2.0тди. Бучен, доста вибрации и многу лоша изработка внатре. Ми паднаја вочи бравото баш на плацот кајнас има две увоз 2011 со двозонска клима греачи на седишта електрика на сите стакла 4100 бара шо највероватно ќе спушти докај 3800. Реално ме бендисаја а и убав тивок мотор. Се возев во такси моторо не се слуша дека работи. Едино шо ме предомислува е да не се правени во турција како линеа.
Brazil и italija пишува дека е производството
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
242
Поени од реакции
322
Ијас бев за голф се додека не го слушнав и осетив возењето на 2.0тди. Бучен, доста вибрации и многу лоша изработка внатре. Ми паднаја вочи бравото баш на плацот кајнас има две увоз 2011 со двозонска клима греачи на седишта електрика на сите стакла 4100 бара шо највероватно ќе спушти докај 3800. Реално ме бендисаја а и убав тивок мотор. Се возев во такси моторо не се слуша дека работи. Едино шо ме предомислува е да не се правени во турција како линеа.
Сум имал до сега две фиат браво само со појакиот мотор 1.9 мјет 150кс. Спорт верзиите

Не се прават во Турција, туку во Италија и Бразил, но во Европа сите коли се од италијанската фабрика.

Не очекувај квалитет, само тоа ќе кажам. Кога видов Фиат на бравото на какви работи штедат, јасно ми стана, зашто нема доверба кај купувачите.

За тие пари толку. Дизајнерски е поубаво од класата и изгледа поново, додека мотор, менувач се на просечно ниво и можеле повеќе да се потрудат.
Провери добро ЕГР, Маф сензори, турбина и со среќа
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239
Сум имал до сега две фиат браво само со појакиот мотор 1.9 мјет 150кс. Спорт верзиите

Не се прават во Турција, туку во Италија и Бразил, но во Европа сите коли се од италијанската фабрика.

Не очекувај квалитет, само тоа ќе кажам. Кога видов Фиат на бравото на какви работи штедат, јасно ми стана, зашто нема доверба кај купувачите.

За тие пари толку. Дизајнерски е поубаво од класата и изгледа поново, додека мотор, менувач се на просечно ниво.
Провери добро ЕГР, Маф сензори, турбина и со среќа
Сите производители штедат во денешно време. Од дачија до "премиум" автомобили нема веќе разлика
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Во план сум да ги менувам задните звучници (во вратите) само не знам со што би ги заменил, затоа секој предлог е и тоа како добредојден.
Се работи за Форд Фокус модел 2008-2012, радиото е 6000CD radio, а звучниците треба да бидат 13cm.
Разгледував на страниве, но што да изберам не знам:
 
Последно уредено:

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239
Во план сум да ги менувам задните звучници (во вратите) само не знам со што би ги заменил, затоа секој предлог е и тоа како добредојден.
Се работи за Форд Фокус модел 2008-2012, радиото е 6000CD radio, а звучниците треба да бидат 13cm.
Разгледував на страниве, но што да изберам не знам:
JBL ЗВУЧНИЦИ ОД 13 cm
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.589
Поени од реакции
38.734
порано беше тренди ова да имаш јако озвучење радио ово оно, сеа некако нема многу сељачење по овие ствари
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
JBL на времето беа звучници без конкуренција...сега во ерата на трка на што поевтин производ-незнам
Уште имаат квалитетни звучници, ама кај нас скоро се што иде е од “буџет“ моделите, дали од JBL или од Пионир...за жал толку ни е џебот :toe:

Е во таа буџет класа скоро и да нема разлика во квалитет помеѓу разните производители.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Во план сум да ги менувам задните звучници (во вратите) само не знам со што би ги заменил, затоа секој предлог е и тоа како добредојден.
Се работи за Форд Фокус модел 2008-2012, радиото е 6000CD radio, а звучниците треба да бидат 13cm.
Разгледував на страниве, но што да изберам не знам:
JBL види во дог секјурити што има.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239
JBL на времето беа звучници без конкуренција...сега во ерата на трка на што поевтин производ-незнам
Ако сака на сигурно да иде може и Bose да земе, али ќе ги плати 10х поскапо од JBL (ако ги нае у МК) а разликата ќе биде минимална.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239

Kajgana Shop

На врв Bottom