Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
11 ноември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
53
Некој да не знае MAF-сензор за Опел Корса Ц 1.2 кубици бензинец колку би чинел?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.362
Поени од реакции
9.328
Бог да чува со цениве за сензори, ти се чини којзнае што е, знам за О2 сензор прашував за астра ми лупна некоја цена сто евра
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
53
3000denari nov GM. Za opel koga zemas delovi ili valeo ili GM baraj za da nemas maka :)
Фала друже за одговорот. Навистина ми помогна!;)[DOUBLEPOST=1560976661][/DOUBLEPOST]
Бог да чува со цениве за сензори, ти се чини којзнае што е, знам за О2 сензор прашував за астра ми лупна некоја цена сто евра
Па токму и затоа прашував. Во последно време сум многу зафатен, така што не сум баш во тек со цениве за авто-деловиве. Згора на тоа немам ни време да се јавам до опел да прашам за цени. Инаку што е изгор изгор е - цениве само ги дуваат како да се работи за компјутерски делови за крипторударење.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
53
Дали може некој да ми каже каде може да најдам обични пластични држачи за регистерски таблици? Пребарував по Интернет ама не успеав да најдам било што конкретно.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
339
Поени од реакции
242
Zdravo se raboti za ovoj problem,koga sum vo mesto so kolata i sea trgnuvam vo rikverc pod kumplug samo i se osekja struganje ( kako 2 stiropori da strugas ) koga go vrtam volanot levo/desno,isto se desava i na udolnicka koga vrtam levo/desno se slusa istiot zvuk.. do so moze da bide? bozem menivme lageri pa posle stabilizatori ama izgleda ne bilo do toa... se raboti za golf
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
20
Дали може некој да ми каже каде може да најдам обични пластични држачи за регистерски таблици? Пребарував по Интернет ама не успеав да најдам било што конкретно.
Најсигурно во отпад за стари возила ако имаш во близина.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
15.082
Поени од реакции
7.875
Му се случило вакво нешто некому? бензинец. Кога е на поладно, колата веднаш пали (сабајлечки или гаражирана или во зима). На ова сонце, околу 4 саат, долго време верглам и едвај пали. Некогаш прекинувам верглање па верглам уште еднаш за да запали. Чудно што откако ќе запали, дури и ако веднаш ја изгаснам и повторно заверглам, одма ќе запали. Ова не се случува кога моторот е загреан од возење туку само кога колата е на вака повисока надворешна температура барем половина ден.
И ако некој знае, од што би било, дали и колку е сериозно ова во пари и поправки? Или да не го чепкам :)
 
Последно уредено:

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
10.736
Поени од реакции
6.709
Му се случило вакво нешто некому? бензинец. Кога е на поладно, колата веднаш пали (сабајлечки или гаражирана или во зима). На ова сонце, околу 4 саат, долго време верглам и едвај пали. Некогаш прекинувам верглање па верглам уште еднаш за да запали. Чудно што откако ќе запали, дури и ако веднаш ја изгаснам и повторно заверглам, одма ќе запали. Ова не се случува кога моторот е загреан од возење туку само кога колата е на вака повисока надворешна температура барем половина ден.
И ако некој знае, од што би било, дали и колку е сериозно ова во пари и поправки? Или да не го чепкам :)
Kako prvo proveri dali ti se vrakja gorivoto vo rezervarot. Na samata pumpa imas nepovraten ventil i toj znae da nedrzi. Ako e to togas ke mu stavis nadvoresen nepovraten i to bi bilo to. Zatoa ti pali odma koga veke ednas ke zapali. Nema vreme da se vrati nazad dodeka vo drugiot slucaj toa verglanjeto ti e dodeka pumpata ne nabie pritisok. Se proveruva so najobicen barometar od 200 denari. Imas na youtube milion videa za ova.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.390
Поени од реакции
1.245
Дечки ајде помош. Камче мавна во шофершајбната. Има мала пукнатинс, ако не реагирам на време сигурно ќе се прошири. Дајте предлог мајстор кој може да ја поправи?
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
25
Поени од реакции
29
Луѓе кажете ми некој реален и поштен дилер на автомобили? Пратете ми линк од профил или сајт.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.390
Поени од реакции
1.245
Луѓе кажете ми некој реален и поштен дилер на автомобили? Пратете ми линк од профил или сајт.
Ретко поштен.
Врстена киломентража или лошо удрена па поправена.
Најлошо е и двете.
Подобро би ти било со механичар и лимар да бираш кола.
 
На врв Bottom