Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 март 2006
Мислења
15.080
Поени од реакции
7.869
Трендс, ја би го сменил. Што знам, шубе би ми било што е внатре оштетено од тие ребрастите влакна.
А овие како да го затегале со водоводна клешта, а не со ланче :pos:
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
510
Поени од реакции
839
PSS за регистрација до колку работат?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
46
Трендс, ја би го сменил. Што знам, шубе би ми било што е внатре оштетено од тие ребрастите влакна.
А овие како да го затегале со водоводна клешта, а не со ланче :pos:
Немам коментари.....Сега им се вратив..не бе се е ОК, не прифакаат никаква рекламација. Искрено и мене ми е шубе да го возам овој филтер, утре да си купам нов филтер..но препорака каде да одам да ми го сменат културно во Скопје :) (се работи за Lancia)? [DOUBLEPOST=1560866905][/DOUBLEPOST]
PSS за регистрација до колку работат?
Мислам дека до 18 часот. Имаат и цајкан на шалтер до крај на раб. време. Така ми кажаа на тел за во Аеродром ПСС кога прашував пред еден месец.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.928
Поени од реакции
2.222
Немам коментари.....Сега им се вратив..не бе се е ОК, не прифакаат никаква рекламација. Искрено и мене ми е шубе да го возам овој филтер, утре да си купам нов филтер..но препорака каде да одам да ми го сменат културно во Скопје :) (се работи за Lancia)? [DOUBLEPOST=1560866905][/DOUBLEPOST]
Мислам дека до 18 часот. Имаат и цајкан на шалтер до крај на раб. време. Така ми кажаа на тел за во Аеродром ПСС кога прашував пред еден месец.
А кој ти менуваше филтри и масла??? Позади макпетрол( кај бул. Србија) ќе купиш филтер и безплатно ќе ви сменат само ако купиш од кај нив филтер


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
46
А кој ти менуваше филтри и масла??? Позади макпетрол( кај бул. Србија) ќе купиш филтер и безплатно ќе ви сменат само ако купиш од кај нив филтер


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Токму на тоа место и го правев редовниот сервис и еве го резултатот. Младиот дечко (мислам дека е ром) што работи во канал (не постарите мајстори) ја среди работата како што можеш да видиш на сликата. Филтер ќе си купам MANN 713/16 кошта 540 денари во Мега Ауто Партс, но каде да ми го сменат..колку чини промената само на филтер? Масло имам што остана ќе си дотурам по промената.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
4.928
Поени од реакции
2.222
Токму на тоа место и го правев редовниот сервис и еве го резултатот. Младиот дечко (мислам дека е ром) што работи во канал (не постарите мајстори) ја среди работата како што можеш да видиш на сликата.
Изгледа не ти се погоди мајсторчето и мислам дека не е ром ,јас одам редовно на тој сервис и досега ништо не ми случи ништо. Што кола е тоа ??


Sent from my iPad using Tapatalk
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
46
Изгледа не ти се погоди мајсторчето и мислам дека не е ром ,јас одам редовно на тој сервис и досега ништо не ми случи ништо. Што кола е тоа ??


Sent from my iPad using Tapatalk
И јас со години таму ја носам, објективно никогаш немало никаков проблем. Но сега еве..Ланча Ипсилон е колата, дај совет каде да отидам
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
34
Дечки, во задниве десетина дена ми се случува една појава која е константна и многу иритира а незнам дали е сериозен проблем или не. При испуштање на педала за кочница или спуштање на ручна се слуша цвилење/свирење кое доаѓа од добошите. Колата одлично кочи, не се чувствува никакво тресење при кочење. До што може да биде проблемот??? Се работи за гранде пунто
 
Член од
24 април 2010
Мислења
974
Поени од реакции
1.597
Може некој да ми објасни што значи знакот на греач кој свети само 2 минути кога за прв пат во денот ке ја палам колата после се губи, во возење нема никаква разлика, се работи за мерцедес ц220 цди 2005 год.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.603
Поени од реакции
4.393
Дечки, во задниве десетина дена ми се случува една појава која е константна и многу иритира а незнам дали е сериозен проблем или не. При испуштање на педала за кочница или спуштање на ручна се слуша цвилење/свирење кое доаѓа од добошите. Колата одлично кочи, не се чувствува никакво тресење при кочење. До што може да биде проблемот??? Се работи за гранде пунто
Види точно дали е од кај дисковите напред или кај добошите. Ако е од кај дисковите...ќе се среди, но сака малку мајсторија
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
73
Поени од реакции
34
Види точно дали е од кај дисковите напред или кај добошите. Ако е од кај дисковите...ќе се среди, но сака малку мајсторија
Од позади од кај добошите доаѓа, само нз од која страна.Кога ќе кренам рачна и стискам на педалата за кочница го нема тој звук али одвоено кога пробувам се јавува звукот. Е сеа нз дали може да е од сајла, некое федерче, влага/прљавштина...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
984
Поени од реакции
520
Од позади од кај добошите доаѓа, само нз од која страна.Кога ќе кренам рачна и стискам на педалата за кочница го нема тој звук али одвоено кога пробувам се јавува звукот. Е сеа нз дали може да е од сајла, некое федерче, влага/прљавштина...
Klipceto so e na gurtnite ti e suvo i zato ti ckripi. Probaj so voda isprskajgo trkaloto i ke prekini da ckripi nekoe vreme i posle pak pocnuva :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.733
Поени од реакции
1.657
Може некој да ми објасни што значи знакот на греач кој свети само 2 минути кога за прв пат во денот ке ја палам колата после се губи, во возење нема никаква разлика, се работи за мерцедес ц220 цди 2005 год.
Провери ги грејачите сиг. се ослабени за менување
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.603
Поени од реакции
4.393
Од позади од кај добошите доаѓа, само нз од која страна.Кога ќе кренам рачна и стискам на педалата за кочница го нема тој звук али одвоено кога пробувам се јавува звукот. Е сеа нз дали може да е од сајла, некое федерче, влага/прљавштина...
Мора да се отвори...и кај мене пред многу години се јави сличен звук, испадна дека сајлата од рачната малку допирала до добошот
 
Член од
6 април 2014
Мислења
2.971
Поени од реакции
3.459
Nekoja strana kade moze da poracas amortizeri za kola ?
 
На врв Bottom