Совети околу мотоцикли

Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
За тие пари што ги нудиш ништо на ново , освен ако побараш на старо ама naked модел а поготово ваков како што имаш желба припреми си 7000 евра за 750 cc
Едино ако имаш живци да се расправаш со машински и дружината да најдеш нешто од увоз ама пак... за тие пари тешко
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Да имав ја доволно пари не прашував ич,знам што да си купам.Фала у секој случај,ке најдам ваљда нешто што личи на мотор.
 
Член од
15 октомври 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
возев томовче арно ама последно заборавив да му ставам масло, да направам мешавина со бензинот, и одеднаш изгасна, и се укочи ногалката за палење... ќеда е зарибан... е сеа од прилика колку би коштало поправка? ај некој со слично искуство...
pa ako e samo klipot 1000 den. a ako e i nesto drugo moze da dojde do 3000 den.:toe:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Има некој искуство со вакво нешто

http://www.pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=980123

Има добар изглед и е нов и примамлив посебно за цената ,знае некој кој е производител,модел.
па моторите се MADE IN CHINA имаат 150цц и околу 10-12кс не очекувај којзнае колкава сила и брзина ке оди околу 100-105км\h ако редовно му мењаш уље,подмачкуваш ланец и сите други неопходни работи и пред се да го возиш и чуваш домаќински ке ти трае за изгледот секој има свој вкус мене лично ми се допаѓаат посто сакам таков вид на мотори ( тие се копии на америчките costum bike )
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Има некој искуство со вакво нешто

http://www.pazar3.com.mk/ViewItem.aspx?itemId=980123

Има добар изглед и е нов и примамлив посебно за цената ,знае некој кој е производител,модел.
Јас бев да ги видам, другарче мое ќе купува најверојатно, за цената се добри, квалитетот, така така, интересен звук имааат, зирни на јутјуб, 150цц 14-15 коња, 5 брзини, максимум оделе 120-130 кажа тој, убаво седењето! Иначе имаат машина од овие Лифан, а марка незнам како се води во документ!
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
Јас бев да ги видам, другарче мое ќе купува најверојатно, за цената се добри, квалитетот, така така, интересен звук имааат, зирни на јутјуб, 150цц 14-15 коња, 5 брзини, максимум оделе 120-130 кажа тој, убаво седењето! Иначе имаат машина од овие Лифан, а марка незнам како се води во документ!
ej kako se pisaat na youtube i veruvaj deka preku 105 nema sansi oti 250cc kineski odat 120-130
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
ej bas sega gi vidov na youtube i motorot ne e tolku golem kako sto izgleda na slikata toa duri i ne e coper tuki mini coper
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
ТАка кажа тој од тетово, дека го тестирал со кола 120 рече! иначе е 3/4 од стандард кастум чопер, назад имат 205ки/14ки гуми/бандаж а напред 15ки! Резервар околу 5-6 литри!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Подобро точак да возам него да ми се смеат со вакво нешто кај и да ме видат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Темава е за прашања и совети, не е за чаршиски муабети.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Има ли некој кој има ставено ксенон на скутер, мотор?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се ова со протокот на бензин е ок ... проблемот бил во тоа што не фрла искра до свеќица ... пробавме на кабелот што иде до свеќица не доага струја ... дури и со прст на него воопшто не доаѓа ...
дајте совет што како (бомбина, електроника што има таму) ???
и дајте совет за добар мајстор во скопје по можност во близина на аеродром
се работи за кинеско лингбен 50-ка за тие што не ме прочитале погоре

Фала однапред, торте !!! :smir:
Ај ќе се цитирам сам себеси ...

значи праев муабет со еден што продава делови за моторчињава и ми рече дека гарант е тоа електрониката т.е. електронскиот разделник на струја ... е сега прашањето ми е дали да купам ново такво или старово се поправа ? дали има поквалитетни или сите се исти ? он ми понуди таков дел електронскиот распределник за 600 ден ја мислам ок е ценава нели ? :salut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Јас би ти рекол да одиш кај сервисерот, нека ти го замени делот и барај му гаранција. Да не испадне дека е нешто трето и џабе си дал 600 денари.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom