Собранието се распушти, избори на 12 април

Член од
13 јули 2006
Мислења
7.554
Поени од реакции
6.674
Хе хе хе , пензионериве нема да излезат на избори, заради Коронава ...

Мицковски прв ќе биде што ќе побара одложување.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.592
Поени од реакции
2.417
Што е повеќе?
50 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ
или
40 пратеници на СДСМ + Албански фактор?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
231
Поени од реакции
221
И сега Мијалков тера бизниси со таа разлика шо сега му се придружи вратарот Мукоски кој се налапа тендери, кутриот нивото на холестерол му достигна невидени размери.Ама че си лежат,така Ваооо!?:cautious:
Takvi primeri ni se dosta poznati niz makedonskata istorija, komunistite koi stanaa imperatori vo vremeto na BC potoa ekspresno se prefrlija na patriotskata strana vo narucje na patorot.
Zatoa i celo vreme potenciram kako moze seuste lugevo da se nadevaat deka dpmne moze da gi resi problemite?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
Takvi primeri ni se dosta poznati niz makedonskata istorija, komunistite koi stanaa imperatori vo vremeto na BC potoa ekspresno se prefrlija na patriotskata strana vo narucje na patorot.
Zatoa i celo vreme potenciram kako moze seuste lugevo da se nadevaat deka dpmne moze da gi resi problemite?
Abe ti kazaa I prethodno, dovolno e vmro ili sosema nekoj drug, ne e bitno koj, nisto da ne napravat pak ke bidat podobri od komunjarava, dovolno e sto steta nema da pravat kako ovie sto pravat sekojdnevno.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
Takvi primeri ni se dosta poznati niz makedonskata istorija, komunistite koi stanaa imperatori vo vremeto na BC potoa ekspresno se prefrlija na patriotskata strana vo narucje na patorot.
Zatoa i celo vreme potenciram kako moze seuste lugevo da se nadevaat deka dpmne moze da gi resi problemite?
А бе не си свесен дека сдс е најголема штетна партија и само штета на Македонија нанесе ,а дпмне е само последици од причинската сдс што нанесе тоа е факт и се започнува од 1991 од БЦ


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.152
Поени од реакции
4.888
Како се воспитуваат младите генерации,Едно прашање:
Очекувате ли да има избори на 12 април 2020г?
Има сомнежи, пикот на заразата со овој вирусот се очекува во април, ако дојде до ширење на зарзата во Северџистан и се случи да има карантини и сл. зарем не мислите дека би можело да дојде до одложување!
Točno, včera prviot potvrden slučaj na corona virus vo MKD i odma cela hrabra nacija ni se uprpa i posra, a tek pa koga slednive denovi i nedeli ke imame najverojatno novi desetici pa i stotici novi zarazeni od ovoj virus na Balkanov kako i vo našava državička, nitu mitinzi ke ima, nitu kampanja, nitu izbori, nitu butur... Pa realno e koga ke pomine ovoj debilizam i idiotizam so KURona virusov pa da ima kampanja i izbori duri posle nekolku meseci ... neli otkako ke pomine "zarazava/epidemijava".
Автоматски споено мислење:

Abe ti kazaa I prethodno, dovolno e vmro ili sosema nekoj drug, ne e bitno koj, nisto da ne napravat pak ke bidat podobri od komunjarava, dovolno e sto steta nema da pravat kako ovie sto pravat sekojdnevno.
Vo red e da ne bideš zadovolen od vlasta i jas sum gneven i razočaran od ovaa novava trigodišna vlast vo državava. No toa ne znači deka po avtomatizam utre na izbori ako ne čini Murto treba da se glasa za Kurto. Sekako deka postojat i drugi demokratski opcii, bojkot odnosno neizleguvanje na glasanje, možeš i da izlezeš na glasanje no da gi prečkrtaš kandidatite na glasačkoto livče i istoto da go napraviš nevažečko, sekako možeš da glasaš i za nekoja od pomalite opoziciski partii... Davanjeto glas za vakvoto nedemokratsko, totalitarno i nereformirano DPMNE znači davanje na glas za povtorno instaliranje na nov deceniski režim, a so samoto toa i ušte pogolemo nezadovolstvo kaj narodot, nov egzodus, nov bran iseluvanje na iljadnici naši sogragjani vo stranstvo, nemiri, destabilizacii, izolacija na državava i.t.n.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
Točno, včera prviot potvrden slučaj na corona virus vo MKD i odma cela hrabra nacija ni se uprpa i posra, a tek pa koga slednive denovi i nedeli ke imame najverojatno novi desetici pa i stotici novi zarazeni od ovoj virus na Balkanov kako i vo našava državička, nitu mitinzi ke ima, nitu kampanja, nitu izbori, nitu butur... Pa realno e koga ke pomine ovoj debilizam i idiotizam so KURona virusov pa da ima kampanja i izbori duri posle nekolku meseci ... neli otkako ke pomine "zarazava/epidemijava".
Автоматски споено мислење:


Vo red e da ne bideš zadovolen od vlasta i jas sum gneven i razočaran od ovaa novava trigodišna vlast vo državava. No toa ne znači deka po avtomatizam utre na izbori ako ne čini Murto treba da se glasa za Kurto. Sekako deka postojat i drugi demokratski opcii, bojkot odnosno neizleguvanje na glasanje, možeš i da izlezeš na glasanje no da gi prečkrtaš kandidatite na glasačkoto livče i istoto da go napraviš nevažečko, sekako možeš da glasaš i za nekoja od pomalite opoziciski partii... Davanjeto glas za vakvoto nedemokratsko, totalitarno i nereformirano DPMNE znači davanje na glas za povtorno instaliranje na nov deceniski režim, a so samoto toa i ušte pogolemo nezadovolstvo kaj narodot, nov egzodus, nov bran iseluvanje na iljadnici naši sogragjani vo stranstvo, nemiri, destabilizacii, izolacija na državava i.t.n.
сакаш да кажеш дека Муртињо треба да остане?, само тоа кажи ми. Викаш бојкот, бојкот оди во прилог на муртињо, јас лично не го сакам во ниедна опција, па макар мицотакис би бил премиер на севернава, значи грци да ја водеа државата немаа толку штета да направат, така да било кој е подобар избор од сдс.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
сакаш да кажеш дека Муртињо треба да остане?, само тоа кажи ми. Викаш бојкот, бојкот оди во прилог на муртињо, јас лично не го сакам во ниедна опција, па макар мицотакис би бил премиер на севернава, значи грци да ја водеа државата немаа толку штета да направат, така да било кој е подобар избор од сдс.
И јас викам дека Муртињо е најдобра опција за Северџистан. На овој глуп народ само таков премиер му одговара.

Затоа и ќе бојкотирам, а на прилог ќе му оди на Муртињо.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
И јас викам дека Муртињо е најдобра опција за Северџистан. На овој глуп народ само таков премиер му одговара.

Затоа и ќе бојкотирам, а на прилог ќе му оди на Муртињо.
не треба да бојкотираш, за Муртињо да си гласаш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.558
Поени од реакции
3.150
Da de, zatoa vie glasajte si go zaev vo severxistan,.
А што ни солиш памет од Австралија?
Што не дојдеш да поживееш малку тука па да бидеш достоен да коментираш.

Нит ни ја знаеш ситуацијата во која што сме. Тоа што си прочитал по порталите не значи дека се е така како што пишуваат.

Јас не знам како ти, а и сите тука на форумов што не живеат во Македонија од поодамна си земаат за право да ни кажуваат што да правиме и за кој да гласаме.
 
На врв Bottom