Собранието се распушти, избори на 12 април

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.878
Поени од реакции
11.803
Koj spored tebe dostojno ke zastane na celo na drzavata i magicno ke gi resi site problemi? Prepoznavas nekakva takva opcija vo momentov? Tenderi sto lapaat neka mu ja mislaat tie, ama nedopirlivi se, ekspresno ke se prilagodat i na eventualno nova vlada.
И сега ако нема некој кој магично за еден мандат ќе ги реши сите проблеми, треба Заев да го оставиме вечно да владее!? Ај ако не па за фараон да го прогласиме.

Следната влада буквално ништо да не прави, пак ќе биде сто пати подобро решение од овие психопати сега.

Едноставно премногу глупости направи оваа влада, скроз забегаа, државава приватна фирма ја направија (не дека и претходно не беше, ама овие next level кренаа), и тоа во првите 3 години од мандатот а не па втор мандат да им се даде. И затоа, како казна, заслужуваат да бидат сменети. Ако ништо друго, барем од почит кон фамилиите на Мартин Нешковски, убиените во Монструм и други, кои беа излажани и искористени од психопативе на власт за политички поени. И не само тоа, туку на крај и ги пуштија од затвор убијците кои им ги убија децата.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
579
Поени од реакции
848
И сега ако нема некој кој магично за еден мандат ќе ги реши сите проблеми, треба Заев да го оставиме вечно да владее!? Ај ако не па за фараон да го прогласиме.

Следната влада буквално ништо да не прави, пак ќе биде сто пати подобро решение од овие психопати сега.

Едноставно премногу глупости направи оваа влада, скроз забегаа, државава приватна фирма ја направија (не дека и претходно не беше, ама овие next level кренаа), и тоа во првите 3 години од мандатот а не па втор мандат да им се даде. И затоа, како казна, заслужуваат да бидат сменети. Ако ништо друго, барем од почит кон фамилиите на Мартин Нешковски, убиените во Монструм и други, кои беа излажани и искористени од психопативе на власт за политички поени. И не само тоа, туку на крај и ги пуштија од затвор убијците кои им ги убија децата.
Ќе почекаш едно 8 до 15 години дпмне да се врати на позиција :D
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.450
Поени од реакции
1.191
Како се воспитуваат младите генерации,Едно прашање:
Очекувате ли да има избори на 12 април 2020г?
Има сомнежи, пикот на заразата со овој вирусот се очекува во април, ако дојде до ширење на зарзата во Северџистан и се случи да има карантини и сл. зарем не мислите дека би можело да дојде до одложување!
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
228
Поени од реакции
219
државава приватна фирма ја направија (не дека и претходно не беше, ама овие next level кренаа)
Od 2008 do 2017 drzavata bese privatna sopstvenost na batucedite Grujo i Mijalkov, od najobicna lokalna benzinska do najgolemi biznisi kontroliraa bukvalno se.
Takov tip na vladeenje ne veruvam deka ke ima, sdsm se mnogu daleku od takvo nesto.
Edino vo cannabis industrijata dlaboko navlegoa.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.878
Поени од реакции
11.803
Od 2008 do 2017 drzavata bese privatna sopstvenost na batucedite Grujo i Mijalkov, od najobicna lokalna benzinska do najgolemi biznisi kontroliraa bukvalno se.
Takov tip na vladeenje ne veruvam deka ke ima, sdsm se mnogu daleku od takvo nesto.
Edino vo cannabis industrijata dlaboko navlegoa.
Тоа дека биле далеку и дека биле супер, едино ако прашаш некој партиски бот, веројатно така ќе ти кажи, дека биле супер монструмите кои ги ослободија убиецот на Мартин Нешковски и убијците од Монструм а претходно лажеа и се изживуваа со трагедиите на семејствата за партиски цели и гола борба за власт.

За среќа, другите не живеат со главата во шупакот на Заев, и гледаат што се случува надвор од партиските штабови и дувла.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
228
Поени од реакции
219
Тоа дека биле далеку и дека биле супер, едино ако прашаш некој партиски бот, веројатно така ќе ти кажи, дека биле супер монструмите кои ги ослободија убиецот на Мартин Нешковски и убијците од Монструм а претходно лажеа и се изживуваа со трагедиите на семејствата за партиски цели и гола борба за власт.

За среќа, другите не живеат со главата во шупакот на Заев, и гледаат што се случува надвор од партиските штабови и дувла.
A kaj procita da napisav deka se super? :facepalm:
Pravime sporedba so nivnite prethodnici koi kontroliraa se i sesto, a ovie vlegoa samo vo cannabis industrijata.
Za pravenje na drzavata vo privatna firma prethodnive bea POIM.
Istite tie pretendiraat da se vratat na vlast. :facepalm:
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
998
Поени од реакции
3.853
A kaj procita da napisav deka se super? :facepalm:
Pravime sporedba so nivnite prethodnici koi kontroliraa se i sesto, a ovie vlegoa samo vo cannabis industrijata.
Za pravenje na drzavata vo privatna firma prethodnive bea POIM.
Istite tie pretendiraat da se vratat na vlast. :facepalm:
Истото може да се каже и за криминалната транзиција во 90тите, се живо и диво си присвои една клапа на куртони (а последниот удар го зададе т.н. „друга“ клапа дегенерици) кои откако паднаа од власт, подоцна претендираа да се вратат на истата позиција.
И преку куров веќе од ова мерење која од „двете“ багри е подобра или полоша, посебно после сите срања што ги направија заедно овие 30 години. Од меѓусебно помилување за епските гомнарии што ги прават преку нивната соработка, до доведувањето на општествово во состојба на целосна утепаност. И нормално не може да се заборави таа борба кој ќе успее повеќе да и удоволи на исламистичката каста, со се подолни начини на исполнување на нивните средновековни желби.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.878
Поени од реакции
11.803
A kaj procita da napisav deka se super? :facepalm:
Pravime sporedba so nivnite prethodnici koi kontroliraa se i sesto, a ovie vlegoa samo vo cannabis industrijata.
Za pravenje na drzavata vo privatna firma prethodnive bea POIM.
Istite tie pretendiraat da se vratat na vlast. :facepalm:
Нема потребата да им ги мериш на партиите и да им го бришеш газот на сдс-овците, паторџиите правеле грешки, биле казнети на избори и не се повеќе на власт.

Овде правиме муабет дали сегашнава власт заслужува уште еден мандат и колку треба да си велеидиот за да ги гласаш пак после сите глупости, понижувања, криминали и скандали кои ги направија изминативе три години. Тотално раскрчмување и уназадување на државата на секое поле.

После сите глупости, едино само штабски глушец и тотален кретен би гласал повторно за сдс-овциве.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.449
Поени од реакции
5.391
Od 2008 do 2017 drzavata bese privatna sopstvenost na batucedite Grujo i Mijalkov, od najobicna lokalna benzinska do najgolemi biznisi kontroliraa bukvalno se.
Takov tip na vladeenje ne veruvam deka ke ima, sdsm se mnogu daleku od takvo nesto.
Edino vo cannabis industrijata dlaboko navlegoa.
И сега Мијалков тера бизниси со таа разлика шо сега му се придружи вратарот Мукоски кој се налапа тендери, кутриот нивото на холестерол му достигна невидени размери.Ама че си лежат,така Ваооо!?:cautious:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.549
Поени од реакции
52.843
Ќе почекаш едно 8 до 15 години дпмне да се врати на позиција :D
Една од причините што ќе паднат СДС од власт (за 2 месеци, не 15 години) покрај нели лошите политики, се и ваквите ПР стратези што ги пуштаат од партија да солат памет по социјалниве мрежи. Сите како да се произлезени од спермата на Васиљ и Коста Петров, тотално изолирани од реалноста, си тераат некои си hehehe досетки као народот веќе да се пали на нивните канцер хумори (Waooo се пали). А незнаат или пак не се толку умствено способни да сфатат дека една од причините што шансите ДПМНЕ да тепа на овие избори и да состави влада е токму нивната матична партија која со своите политики направи народот (општо зборам) да ги заборави тие 11 години на режимот... не да ги заборави, туку дури и да им ги опрости, и да го бараат бегалецот од Будимпешта назад.

Жими се ќе си го повратам Твитерот, само да ги читам ПР стратезиве што hehehe хумори ќе извадат на 12 Април.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.022
Поени од реакции
8.456
Заев вчера рече дека СДС не е веќе македонска партија, туку мултиетничка... после сите срања со името, уставот, двојазичноста и знамето за македонска знаеме дека не е, али се чудам што ќе прават кога и албанците ќе им откажат послушност и на избориве стандардно ќе гласаат за ДУИ, АА, БЕСА итн... шупакот го шират како задња проститутка пред МТВ, а реално без поддршка од оние одозгора се никој и ништо.
Во Македонија постојат два вида партии според својата етничка преориентација.... Мултиетнички и Албански ....

Тоа што зборот мултиетнички во Македонија е политизиран и што ексклузивно може да важи само доколку Албанците се вклучени, нема врска со реалноста. Во Македонија другите етнички заедници заедно се поголеми во бројност од Албанците, но сепак немаат ни блиску таков ексклузивитет каков што го имаат Албанците. Бадинтеровиот принцип и Рамковните поволности на Албанците, заедно со нивното самоволие, се благо кажано опресија која е рамна на окупација... Македонците се оставени на милост и немилост на, како што се претпоставува, помалку од 20% од населението... И све тоа на очиглед на демократијата и инкорпорирано во нејзините правила...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.002
Поени од реакции
40.400


Автоматски споено мислење:

Во Македонија постојат два вида партии според својата етничка преориентација.... Мултиетнички и Албански ....
ВМРО ДПМНЕ каква е?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.787
Поени од реакции
16.386
ВМРО таман се спремаа за дигање галама, оно им го начука вирусов. :icon_lol:
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.161
Поени од реакции
3.230
Заев не најде начин да ги одложи изборите. Може ли корона вирусот да го направи тоа?
 
На врв Bottom