Собранието се распушти, избори на 12 април

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Da bese uste rezimot na vlast sega ovaa rabotata so virusot ke im dojdese kako poracana na progresivcite. Uste sega mozam da zamislam sto ke pisuvaa. Namerno ja naduvaa ovaa rabota so virusot za da go ottrgnat vnimanieto na gragjanite od vistinskite problemi ;)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.659
Поени од реакции
4.318
Da bese uste rezimot na vlast sega ovaa rabotata so virusot ke im dojdese kako poracana na progresivcite. Uste sega mozam da zamislam sto ke pisuvaa. Namerno ja naduvaa ovaa rabota so virusot za da go ottrgnat vnimanieto na gragjanite od vistinskite problemi ;)
Мислиш дека ситуацијата со вирусов е надувана и дека се работи за обичен сезонски грип?
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Da bese uste rezimot na vlast sega ovaa rabotata so virusot ke im dojdese kako poracana na progresivcite. Uste sega mozam da zamislam sto ke pisuvaa. Namerno ja naduvaa ovaa rabota so virusot za da go ottrgnat vnimanieto na gragjanite od vistinskite problemi ;)
Затоа сега го имаме Мицкоски кој изјавува дека сдсм се молеле на Бога да се појави вирусот и тие да не протестираат. Што е уште позабегано, човекот е претседател на партија која треба да не обнови(?????)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
^баш ми е жал за ДПМНЕ, (солза ми се стркала низ образ за оваа непријатна ситуација во која се најдоа)
но не толку, колку што ми е жал за СДСМ, нив ниту овој потег на меѓународната заедница, а ни БЕСА не ги спасува
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Мислиш дека ситуацијата со вирусов е надувана и дека се работи за обичен сезонски грип?
Pojma nemam, kako za site taka i za mene. No drugo e poentata na postot no za zal ti togas ne bese zaclenet na forumot. Togas a izlezese nekoja zaebancija, nesrekja, bilo sto odma tuka ke se naredeja kurtoncinjata so zabeleska deka rezimot pravi se samo za da se ottrgni vnimanieto od vistinskite problemi sto od denesna gledna tocka toa da ti bilo kako da se dovlecka SDSM na vlast. Zatoa i rekov ako uste bese rezimot na vlast ke se iznacitase gluposti so takva konotacija.
Автоматски споено мислење:

Затоа сега го имаме Мицкоски кој изјавува дека сдсм се молеле на Бога да се појави вирусот и тие да не протестираат. Што е уште позабегано, човекот е претседател на партија која треба да не обнови(?????)
Neznam dali ti e jasno no rimpapa ne ne vadi od gomnata vo koi zaglibivme. I iskreno ne se ni zamaram sto izjavil Mickovski. Obrni povekje vnimanie sto izjavuvaat DUI, BESA.... eventualno SDSM koga im se dodvoruva. Toa ne ceka sledno.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
Како бе не се сеќава зајаков дека потпишал кај јавниот обвинител тоа шо пријавил за Боки :ROFLMAO:
Го скина жмицко дебатава
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Затоа сега го имаме Мицкоски кој изјавува дека сдсм се молеле на Бога да се појави вирусот и тие да не протестираат. Што е уште позабегано, човекот е претседател на партија која треба да не обнови(?????)
Сега ке доживете таков пораз,нема да знаете кај ви е главата кај ви е газот.Претходно 11 години што дремевте у опозиција е гола вода,наредни 30 години СДСМ на власт не доаѓа.Барај си други да им лепиш плакати зашто пластични шишиња со циганине ке собираш
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Ај некој поупатен (значи ПОУПАТЕН а не zaef ili zmicko) да каже што се толку Вардар и Комитите напаѓани овие 2-3 дена од партиските мегафони?



IMG_20200301_195650.jpg
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.834
Ај некој поупатен (значи ПОУПАТЕН а не zaef ili zmicko) да каже што се толку Вардар и Комитите напаѓани овие 2-3 дена од партиските мегафони?



Прегледај го приврзокот 235757
ако се водиме според комитиве на форумов мене повеќе ми изгледаат да се подгрупа на северџанскава кумуњарска багра
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Сега ке доживете таков пораз,нема да знаете кај ви е главата кај ви е газот.Претходно 11 години што дремевте у опозиција е гола вода,наредни 30 години СДСМ на власт не доаѓа.Барај си други да им лепиш плакати зашто пластични шишиња со циганине ке собираш
Wtf? Кој ти е проблемот човече?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Ај некој поупатен (значи ПОУПАТЕН а не zaef ili zmicko) да каже што се толку Вардар и Комитите напаѓани овие 2-3 дена од партиските мегафони?



Прегледај го приврзокот 235757
Јас слушнав дека спортскиот портал е на човек од Битола(нема никаква поврзаност ни со Пелистер ни Чкембари), кој е близок до сегашната власт.

За твитов нема шо да се каже, оноа типично ботовско размислување.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom