Собранието се распушти, избори на 12 април

Член од
13 јули 2006
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.705
Секој што би претендирал на власт, а намерите да не му се или тесен интерес или одмаздољубие е тешка будала. И треба да биде хоспитализиран.
Абе овај дел важи и за тие што ќе гласаат. Исто ко вицот на @мкд владе.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.634
Поени од реакции
53.321
Анкета на „Рејтинг“: Граѓаните сметаат дека Заев би бил подобар премиер од МицкоскиЈа гледате анкетава од Рејтинг што ја објавија вчера? Знам, знам наместена е, али не е тоа финтата на сликава... туку тоа што ќе ги собереш сите проценти излегува 101% :pos: :pos: :pos:

Шупаци, дебили, идиоти, абе една местена анкета незнаат да напправат :pos::pos::pos::pos:...обобобоббо какви ПР стратези мајко мила :pos:
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
992
Поени од реакции
471
Поентата на анкетата е дека "само"20 проценти рекле ниту едниот ниту другиот,а во пракса тоа го рекле најверојатно 70 проценти од испитаниците.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
1.211
Море Лујџе шо се случува, Каде Исчезна Македонија?
Гледам таму некој админ напишал дека има реорганизација, а под реорганизација се подразбира БРИШЕЊЕ на МАКЕДОНИЈА!
Да не случајно ова е резултат од разрешувањето на онаа Мизрахи, па се уплашија дека и нив ќе ги казнуваат?

Како и да е проектот Северџистан продолжува, контурите на новите структури по тнр. избори се веќе видливи, ако не дојде до посериозно окрупнување на вонпарламнетраната опозиција која е против овие, агонијата ќе продолжи.

Се потсетив на еден стар но по се изгледа многу пред своето време спот и песна.
Единственото што е промашено е што тие биле оптимисти и очекувале промените да се случуваат побавно дури таму некаде 2525, а гледмае дека првите резултати се видливи и во 2020!!!


Видлива потврда на денешниве зомбифицирани генерации е од 00:20 па до 00:42, ваква прецизност нема ни кај Нострадамус.
Песната е од '68-та XX век, а во контекст на тогашните случувања (слетување на Месечината и....).
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
3.372
Анкета на „Рејтинг“: Граѓаните сметаат дека Заев би бил подобар премиер од МицкоскиЈа гледате анкетава од Рејтинг што ја објавија вчера? Знам, знам наместена е, али не е тоа финтата на сликава... туку тоа што ќе ги собереш сите проценти излегува 101% :pos: :pos: :pos:

Шупаци, дебили, идиоти, абе една местена анкета незнаат да напправат :pos::pos::pos::pos:...обобобоббо какви ПР стратези мајко мила :pos:
Работата е во заокружување на децималите. Еве ги 100%.
31,8%
26,8%
19,8%
2,8%
16,8%
2%
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.571
Поени од реакции
3.153
Наредниве две години ми се чини дека ке биде најмасовното иселување од кога постои оваа таканаречена држава.Од 20 души останавме 10 во период од некои 7-8 години,а од тие 10 што станавме уште 7 си одиме годинава
Жално но вистинито.Како бидна,што бидна не знам ама ние ја заглавивме овде во нашата држава
Треба повозрасната генерација да си го стави прстот на чело и да се запраша зошто бегаат младите и зошто секои избори излегуваат тие да гласаат и на кого му прават лошо.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
2.513
Треба повозрасната генерација да си го стави прстот на чело и да се запраша зошто бегаат младите и зошто секои избори излегуваат тие да гласаат и на кого му прават лошо.
Не само повозрасните туку и младите истото важи ааа чекај младите се однесуваат како космополитни странска музика да слушат а за народната ништо не знаат и губат лични вредности


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.571
Поени од реакции
3.153
Не само повозрасните туку и младите истото важи ааа чекај младите се однесуваат како космополитни странска музика да слушат а за народната ништо не знаат и губат лични вредности


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Па заради вас, младите бегаат. Излези на избори на 12 април и забележи колку млади ќе видиш, а колку повозрасни.
И после ние сме криви што одиме на кафиња и што не сме се замарале со државата. А вие варете ни го гравот секои избори за да си лапнете позиција и да си наполните џеб.

Не верувам дека ќе го кажам ова, но да, и јас гледам веќе подалеку.

Ситуацијата ми го направи ова, а ситуацијата ја направивте вие.

Гласајте си се самите себеси за 5 години од сега.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.705
Не само повозрасните туку и младите истото важи ааа чекај младите се однесуваат како космополитни странска музика да слушат а за народната ништо не знаат и губат лични вредности


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Не се криви младите, оваа состојба во државава ја направија титовите пионери со годиште од 1950 до кај 1970 година.
 

kikomcjuve

Into the arms of angels
Член од
29 декември 2007
Мислења
11.760
Поени од реакции
2.277
Треба повозрасната генерација да си го стави прстот на чело и да се запраша зошто бегаат младите и зошто секои избори излегуваат тие да гласаат и на кого му прават лошо.
Ни ќе си го стават постарите прстот на чело, ниту ќе се запрашаат зошто нивните деца си го бараат спасот надвор од татковината..Тие се учени во време на комунизмот, и кај повеќето од нив владеј принципот, вујко владика внукот поп.. 30 години од мртва точка немаме помрднато, секој си гледа само за себе, потонавме како општество..Застранивме, максимално во погрешен правец, и искрено не гледам ни како би се извлекле од оваа летаргија..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.941
Поени од реакции
7.727
Види ги фаците на клипот кај шо испаѓаат од автобусите, се се стари луѓе над 40 години.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
3.372
Баталете дали младите или старите треба да си го стават прстот на чело.
Кажете за кого да гласаме. На кого да му дадеме доверба? На змијата или на магарето?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
235
Поени од реакции
222
Анкета на „Рејтинг“: Граѓаните сметаат дека Заев би бил подобар премиер од МицкоскиЈа гледате анкетава од Рејтинг што ја објавија вчера? Знам, знам наместена е, али не е тоа финтата на сликава... туку тоа што ќе ги собереш сите проценти излегува 101% :pos: :pos: :pos:

Шупаци, дебили, идиоти, абе една местена анкета незнаат да напправат :pos::pos::pos::pos:...обобобоббо какви ПР стратези мајко мила :pos:
Uste se zamaras so vukojebinava :pos: :pos: :pos:
 
На врв Bottom