Собранието се распушти, избори на 12 април

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
10.104
Поени од реакции
8.556

една држава за сите Албанци?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.458
Поени од реакции
5.439
Se okej, samo garniturata koja treba da go zameni Zaev edno dobri 11 godini ja upostosi zemjava, taka da alternativata ne e nitu najmalku nadezna deka ke napravi nesto posebno.
Не знам за каква гарнтура зборуваш,со двосед или тросед?На овие им се помили фотелите.Иначе Ваооо кажи ми каде е убиецот на Нешкоски и кој се сликаше со него?Шо е со бомбите за Смилкоско?Тиранската платформа беше во главите на небањатите или?Дали ја подржваш бугарско-албанската кауза на твојата партија,баш ме интересира вака предизборно!Иначе гледам Мијалков и Мукоски за греота се кутрите,не можат глава да кренат од тендери.Че си лежат Ваооо шо викаш вака по твое?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.053
Поени од реакции
8.470
МИЛОШОСКИ ПРИЈАВЕН ЗА 27. АПРИЛ – КОСТАДИНОВ МУ ПОРАЧА ДА СИ СПРЕМИ АДВОКАТИ

круна на гејскиот дебилизам :
Знаете станува збор за човек којшто имавме можност како граѓани да го слушнеме како го договара името по телефон, имавме можност да слушнеме како договара лустрација само заради тоа што некој човек не му бил нему симпатичен“, одговори портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, на новинарско прашање.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.610
Поени од реакции
53.181
Заев вчера рече дека СДС не е веќе македонска партија, туку мултиетничка... после сите срања со името, уставот, двојазичноста и знамето за македонска знаеме дека не е, али се чудам што ќе прават кога и албанците ќе им откажат послушност и на избориве стандардно ќе гласаат за ДУИ, АА, БЕСА итн... шупакот го шират како задња проститутка пред МТВ, а реално без поддршка од оние одозгора се никој и ништо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.773
Поени од реакции
6.614
МИЛОШОСКИ ПРИЈАВЕН ЗА 27. АПРИЛ – КОСТАДИНОВ МУ ПОРАЧА ДА СИ СПРЕМИ АДВОКАТИ

круна на гејскиот дебилизам :
Знаете станува збор за човек којшто имавме можност како граѓани да го слушнеме како го договара името по телефон, имавме можност да слушнеме како договара лустрација само заради тоа што некој човек не му бил нему симпатичен“, одговори портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, на новинарско прашање.
Лустрираниот беше истражен судија(мој пријател)....но господ го прости пред 1 месец. за неговата службена работа не би пишувал....пишувано и кажувано е на широко. Ќе пишам една случка од пред 4-5 години со него, чисто да се добие ,,дојам,, за карактерот

Во Кичево слегувам надолу по Булеварот(таа улицата лево од првиот кружен-оди до центарот)....и гледам булеварот е блокиран. Нормално, претпоставка е дека се работи за сообраќајка и се прави увид. Слегувам надолу.....коли свират....нервоза....гужва скоро километар

Кога стигнав пред судот, гледам црн џип застанат на среде улица и драган Билески внатре си седи и мува не го лази

овие свират ли свират зад него и така едно 20-25 минути

Човекот најнормално си чекал некој од паркираните пред судот да си замини и да му ослободи место :eek:

Значи не доаѓа во предвид да бара паркинг малку подалеки од 5 метри од судот. Си дреми во џипот:vozbud:

штп му е гајле што го блокира цел град.....кој им е.е матер9таков беше и во разговор)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.773
Поени од реакции
6.614
Што да се кажи....црпко...си си дозволил некој во неговата канцеларија да го снима, а тој како расипан магнетофон се фали ли се фали....:facepalm:

 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.458
Поени од реакции
5.439
Нема пасоши.Сигурно на митинзи ќе се фалат дека во нивно време најмалку се иселиле од државава.Абе на се се спремни.Иначе еден апел до партиите.Дај бе не ги влечкајте овие од државна админидтрација по митинзи,џабе трошите пари и седвичи.Знаеме дека се партиски војници,премногу е очигледно.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
741
Поени од реакции
1.210
Како што пишав на форумот Случувањата..., пред едно година дена, еве го се потврдува, како извршната и судската власт работат заедно ПРИСИЛНО да ја контролираат законодавната власт.

Трите столба на власта во едни раце. Раце на корумпиран неморален лик.

Каков хибриден режим, со ова темпо догодина во група со Русија Кина и С. Кореја. Под услов оваа мафијашка дружина да остане на власт.

Памет у глаа народе!
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
Druze koj i da dojde ovde ne se menuva nisto, sme videle mnogu vakvi "dobri" likovi kako Mizrahi dur bildaat poeni kaj glasackoto telo ke pomislis deka se svetci, ama ko ke si ja zgrabat pozicijata i ke se betoniraat 4 god izleguva deka se sprotivno od toa za sto se zalagale.
значи да остане копилено од муртино ? и вие со куртоните во уста да лапате тендери, тоа сакаш да го кажеш ?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.562
Поени од реакции
6.694

„Партијата на нејзината страница има поставено жиро-сметка и секој граѓанин во оваа држава којшто цени, еве вие на пример, или некој друг којшто цени дека треба да го поддржи ВМРО-ДПМНЕ, е добредојден да финансира. Апсолутно, секој граѓанин на оваа држава, Зоран Заев, Орце Камчев, Сашо Мијалков, Никола Груевски, еве вие на пример, којшто цени дека сака да помогне, е добредојден“, рече Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање дали би прифатил донација од Мијалков или Камчев.

Оти бе пари од предавник што го избркаа од партија бараат да земат ? :facepalm:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.911
Поени од реакции
12.048
Не знам колку е постов од Миленко за верување, но не би ме чудело да е вистина, со оглед на тоа што уште пред да излезе аферата Рекет, козаров кажуваше дека постојат снимки со куферчиња и торби пари, за што подоцна се испостави дека е вистина (hint: коледарите кај Камчев).

Од тоа досега што слушнавме:

Првата бомба - Заев знаел за рекетирањето на Сиљан Мицевски и парите за фиктивниот проект на Боки 13, за старечките домови. Плус, вмешаност на Заев и СДС во финасирањето на 1ТВ.

Втората бомба - Заев договарал пресуди и обвиненија преку Врховен суд и имал директно влијание за одредени судски одлуки, со цел да паѓаат предмети во кои се обвинети луѓе инволвирани во Рекет, како и пратениците кои гласаа за промена на името. Се потврдува и соработката и координацијата на Заев со Катица Јанева, и нејзината инволвираност во целава оваа ситуација.

Полека се расплеткува Рекет. Ако овие две снимки се само почеток, допрва ќе станува интересно, ќе има добар сеир до избори, а и потоа најверојатно. Педесетина снимки не се малку, ќе ги крчкаат на тивко до избори.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.773
Поени од реакции
6.614
Не знам колку е постов од Миленко за верување, но не би ме чудело да е вистина, со оглед на тоа што уште пред да излезе аферата Рекет, козаров кажуваше дека постојат снимки со куферчиња и торби пари, за што подоцна се испостави дека е вистина (hint: коледарите кај Камчев).

Од тоа досега што слушнавме:

Првата бомба - Заев знаел за рекетирањето на Сиљан Мицевски и парите за фиктивниот проект на Боки 13, за старечките домови. Плус, вмешаност на Заев и СДС во финасирањето на 1ТВ.

Втората бомба - Заев договарал пресуди и обвиненија преку Врховен суд и имал директно влијание за одредени судски одлуки, со цел да паѓаат предмети во кои се обвинети луѓе инволвирани во Рекет, како и пратениците кои гласаа за промена на името. Се потврдува и соработката и координацијата на Заев со Катица Јанева, и нејзината инволвираност во целава оваа ситуација.

Полека се расплеткува Рекет. Ако овие две снимки се само почеток, допрва ќе станува интересно, ќе има добар сеир до избори, а и потоа најверојатно. Педесетина снимки не се малку, ќе ги крчкаат на тивко до избори.

Jas go čekam vtoriot del od razgovorot so ,,Porošenko,,

Dosta e interesen:facepalm:
 
На врв Bottom