Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
od seta ovaa corba ke izleze samo edna pozitivna rabota. praviloto pobednik so pobednik e zavrseno.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
ne, nepravdata ja napravija dpmne sto gi amnestiraa hashkite slucaji, johan morase da odgovara za voeno zlostorstvo, kako sto i albanskite strukturi koi ja napadnaa makedonija a bea opfateni so hashkite slucaji, morase da odgovaraat.
Аpsurdot vo cela ovaa sitacija koj bese ovozmozen od dpmne e nie, kako napadnata drzava da bideme edinstvenite koi odgovarale za voeno zlostorstvo.

Ne e problem sto johan odgovaral, problem e sto samo toj odgovarase, toa se soglasuvam, za toa i imam zboreno tuka, toa e direktno ovozmozeno od najgolemoto politicno dno koe ovaa zemja go dozvieala, dpmne.
Тоа не е овозможено од нив,да не се праиме на тошо. И мене ме нервира лажниот патриотизам на вмро, ама моментот коа ги вратија случаите кај нас Хаг знаел што ќе се дешава. Не бидете наивни,што не ги вратија Јохан и Љубе тука да се судат? Кој македонски суд ќе ги осудеше нив,и кој суд ќе ги осуди албанциве коа пола се политичари сеа?
Јохан сам си го сместил за одење во Хаг. Кога дошле овие од Хаг да ги испрашуваат, овој се правел мангуп и зборел као демек одел таму да тепа Албанци со уште неколку од некоја безбедносна агенција, додека овие другите што биле со него си го покриле газот и го предупредиле Јохан дека многу глупости треска и дека овие од хаг се доста сериозни. Има пишувано Буре весник за ова.
Памтам имаше пишано дека Јохан бил на село израснат:icon_lol: Имаше дел кај што вика дека не ни бил у акцијата туку само се курчел и така го уапсиле. Ден пред акцијата умираат двајца братучеди на Јохан од нагазна мина во Љуботен ( поставена од некој од тие невините цивили). Ако некој бил таму,големи се шансите да е он. Како и да е факт е дека од цела војна во Хаг завршија само 2ца,Македонци и само ради тоа треба некоја почит да се има. За почит кон Стојанче не треба муабет да праам,коа ќе видам графитите низ центар ми се плаче што мочка народ сме.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Мене па баш најпротив најсмешни ми се, некои работи од СК2014 може да пројдат, на пример R2D2 зградана ми е ок замисла, обвинителството само малце претерано е со кичот. Во Дизниленд во Париз имаш исти вакви галии само тие се ставени да плашат деца, овие демек градот да го разубават :)
nemas vkus :v
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Овие каде што имаат влезено со пушка ти не можеш ни на сон да отидеш.
Дефинитивно,овој Мујо умрел у обид рекет да земе. Јас иам други сонови, не планирам мафијаш да станам.
Кажи ми у која битка учествувал,ете стојанче ранет у арачиново и пак предавник. Ако ви е овој патриот сигурно до Тирана стигнал со четата. Може да дискутираме и за другите под сомнителни околности што умреле,патриот до патриот.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Овие каде што имаат влезено со пушка ти не можеш ни на сон да отидеш.
Кој има и каде со пушка бе влезено? Тоа што во 2001ва се наполнија со пари и одеа да крадат каде што пред нив некој поминал да чисти?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас коментирам еднаш два пати во текот на денот.
Бреј лжов, ова ти е само во последните 7-8 часа.

Ако се повлечат од преговори ќе сонува да стане премиер.Ќе си остане зајакот од Муртино а не премиер.
Овие се бивши борци од 2001г.Луѓе кои го ризикувале животот за да лигуши како тебе денес да им се смеат.
Иванов правел проценка и тоа каква,затоа бараше гаранција.Проблемот е зајакот што ќе прифати како услов за формирање на влада.
Воено злосторство и злосторство против цивилното население не застарува.Ајде Зајакот нека ги суди сега може?Или само мажи се правеа кога беа во опозиција.
И не заборавај,сдс први коалицираа со учк.
Прегледај го приврзокот 171374
Најди држава под кратенката ФИРОМ може?
Тој лево е Горан Ангелов од Велес,бивши припадник на лавови.Тој десно не го познавам лично.Но близок пријател на Игор Југ,кум на покојниот командант Мујо кој погина во сообрајќајка под сомнителни околности.
Тие се тие што први рипаа во жариштата во 2001.
И секоја чест на Стојанче.[DOUBLEPOST=1495469287][/DOUBLEPOST]
Што не?Нема или нејќеш да бараш?
Па зошто му бараа гаранција?[DOUBLEPOST=1495470021][/DOUBLEPOST]
Па нели грујо педер,криминалец,предавник?Или ќе си тераме со вашата стандард реченица "ама ВМРО...."
Ги познавам лично од 2001.Затоа и ти ги набројав другите.
Попот не се рачуна :)[DOUBLEPOST=1495470199][/DOUBLEPOST]
Добро е,барем еден вицкаст да се најде.[DOUBLEPOST=1495470349][/DOUBLEPOST]
Не барам за мене ти да се замараш.Те прашав за тоа што си го напишал да потврдиш.Замарај се сега зајакот каде ќе те вработи.Не се замарај со мене.[DOUBLEPOST=1495470519][/DOUBLEPOST]Кривични пријави за газди на фирми за зимско одржување на улиците и вработени во општина Куманово

http://kumanovonews.com/vesti/krivicni-prijavi-za-gazdi-na-firmi-za-zimsko-odrzuvanje-na-ulicite-i-vraboteni-vo-opstina-kumanovo

Овие во опозиција лапаат тендерчина.Сега во влада има да прдат од мерак.
Што го избриша постот?Среќен пат иначе.
Што да не им се прости?Тепаа рандум луѓе оо улица прашувајќи за кого се?Или деца по автобуси?Заклале некого?Кого нападнале?Заев лудакон што ме убедува дека за мое добро е да научам албански?Курвана шеќеринска која ја направи бомбона бизнисот со ЕВН?Села фашистот кој ми кажува дека постоеме стотина години како нација,не признава знаме,химна,националност...Што во две години од стотина вработени прими само еден македонец?
И они се за жалење?Ииии браво.[DOUBLEPOST=1495471429][/DOUBLEPOST]
А бе терај Америка,не се замарај.Биди патриот од дијаспората.Тие се најјаки,дури по пеесет долари праќаат ;)
Овие каде што имаат влезено со пушка ти не можеш ни на сон да отидеш.
Црпнатион му давам 8 месеци.И ни саат повеќе.Шошониве кога ќе му ја пратат сметката ќе се лигави како мало дете.
Не се секирај.Они храбро ќе ја бранат татковината преку тастатура.
Многу битен факт е тоа што кога и да искоментирам нешто ти си тука да додадеш.А да фатиш нешто да поработиш,да видиш надвор што се случува?Ќе ти помине животов на Кајгана.
Нема да ги чепнат.Во старт ќе им кажат дека се словени а не антички,плус аљбанско знаме на ѕид,и во завршна фаза на изучување на аљбанскиот јазик.Има да си ги пречекаат исто како блиска фамилија.Ќе врзат муабет за криминалот на ВМРО и за клетите комити и оп ете така се шири познанство.
А бе сеирџија што да ти расправам.Плус какво ти е тоа слободно време 24/7?Кога и да отворам на секоја страна тебе те има.Па имам и чувство дека ако тебе те нема темава ќе се затвори.
Кој?Црпнатиот?Ама добро знаеш кој е паторот така?
Прашај ги каде живее Борјан Јовановски.Има хациенда на водно.Од каде му се парите?Е за латас крадел,ама шошонон Борјан си спечалил,новинар типот бил.Бедотии до дно.Никад криминалот нема да се дознае.
Јас коментирам еднаш два пати во текот на денот.И тоа два до три дена во неделата.Тебе брате секаде те има.Ако спукам јас набрзина пет шест коментари и се гасам.Ти тука на пола саат пукаш по еден коментар.
И ако тебе ти е сеир ваква тема за мене е болна.Тука планирам да живеам,тука оформив семејство.Тебе ти е смешно,ама ти ќе си ги собериш парталите и џенем ќе фатиш.Е има разлика.
А бе вие како браќа да сте а?Признај дека си не способен да најдеш работа а не да мрчиш дека немало.Ниту сум работел администрација ниту работам.Ниту сум чекал некој да ми најде работа а најмалце сум очекувал АВРМ да ме вработи.Од свои 16г сум се мачел за мои пари и тоа заработени со пот.И никогаш не сум страдал за ле и сум работел се и сешто.Кој ти е крив што на твои триесет и кусур родителите те ранат?И полека со колнењето вол еден.
Пола шарени ќе лапнат функции,очекувам Љуми макар заменичко да лапне.Да нема дискриминација.
Пријателе,ти реков.Се уклучувам пукам неколку коментари и се гасам.Ти тие твои мислења си ги спукал за краток рок.Врти страни наназад па ќе видиш што ти зборам.Јас може и +1000 да имам ама не дремам 24.Ме сваќаш?А и долг период терам на темава.
Кај Аљи у двор.Повод матурска на брат му.На стари години средно завршил,морал за повисока функција.Со основно не го примале.
А бе мене утре сабајле ме чека работа,него ти неспособен еден што го јадеш лебот од твоите што те чека?Кајгана?Ајде исчезни у пичку матер,немам муабет со лузери како тебе.
50% од администрација се неписмени,што те чуди.Диплома добиваш за 2к и тоа за недела дена без да се појавиш.Тоа не е од сега.Дваесет и кусур год се тера така.
А за ова,за брат му на Аљи го добив од прва рака.Од штабот ми кажаа.Знаеш јас сум партиски војник,патриотче,сендвичар,ќосе..дрн,дрн...и така.[DOUBLEPOST=1495491138][/DOUBLEPOST]
А бе требаше да ги пуштат уште со југовци да се курчат.Југо све исти курац,али бандажи,вуфери внатре....болид.А оние со фиќовци да љубоморат.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099

tevdo e ok i ok e toa sto go zbori
dali kje mu dozvolat da go sprovede toa sto go zbori i ako mu dozvolat,dali kje uspee.vreme kje pokaze
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Аиии жити се во спојлер вакви работи. Рак на мозок во најдобар случај се добива од читање на либертаријанци.
Пре би го читал сунгерот боб како брои до стопееспет милиони него овие срања.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За Тевдовски ли збори? Тевдовски ако е имбецил... Сте прочитале ли барем еден негов стручен труд? И кај ги има спомнато овие бројки, 180%, 300%?
Јас знам само дека ја поддржува идејата да немаме рамен данок а и му држи вода, нормално ако се зачита човек а не само ако се фати за бројката. Немам видено држава со рамен данок и администрација колку нашава. Макроекономски феномен сме.
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Бреј лжов, ова ти е само во последните 7-8 часа.

Ти како модератор слободно можеш да провериш наназад едно месец два за да видиш што зборам.Во тие 8 саата за два три поста добив триесетина реплики.
И нормално морам да им вратам.Голем дел што имаа спротивно мислење од твоите другари или ги баниравте или се откажаа зошто им пцуеа све по список.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Модераторите се на платен список на COPOC и во дослух со неколку агресивни провокатори ршум прават. Мислат јаки се, а не се свесни дека се обични слуги.

И друго, кој им дал на специјалните курвичиња сателитски снимки во хронолошки редослед повеќе години по ред? По кој закон и која служба го направила тоа? Од кој македонски сателит? :rolleyes:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Па зошто му бараа гаранција?[DOUBLEPOST=1495470021][/DOUBLEPOST]
Па нели грујо педер,криминалец,предавник?Или ќе си тераме со вашата стандард реченица "ама ВМРО...."
Затоа што живееме во Македонија. Затоа што Иванов стварно си врза во крпче дека е ЦАР на Македонија....
И еве да кажеме дека Заев нема да ги испочитува гаранциите, кој ќе го казни и врз основа на што?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
:pos::pos:ајајаааааа :pos:и ти си се одлепил поред овие:pos::pos:
Разговарам на нивото кое го разбираат. Инаку, џабе се трудиш „со арно, со убо“. Не им е нивото до таму.[DOUBLEPOST=1495523234][/DOUBLEPOST]
Мрш бе говедо неписмено. Не јади гурабии, врховисту изгубен. Те прашав кој е тој Максим а не да јадеш ... што не е за јадење.
А што е тоа врховист? Или, си добил директива така да кажеш? Демек, врховист е оној што не чини. Ами, Тодор Александров не бил врховист, бил ептен фален од Даме Груев. Груев добар е или не е?[DOUBLEPOST=1495523367][/DOUBLEPOST]
Затоа што живееме во Македонија. Затоа што Иванов стварно си врза во крпче дека е ЦАР на Македонија....
И еве да кажеме дека Заев нема да ги испочитува гаранциите, кој ќе го казни и врз основа на што?
Иванов мислам дека сакаше да се повика на праксата. Дури и мек испадна. Глигоров ја почна праксата кога не му се допадна изборот на мандатар од ВМРО ДПМНЕ, па си предложи свој.
Казната може секој да го стигне. Затоа, треба да внимава кој што прави.[DOUBLEPOST=1495523568][/DOUBLEPOST]
А со вицето шо прајме?
Се знае, министер за мито.. пардон.. за финанЦии. „Чувар на парите“.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom