Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Tоа не е важно, важно беше дека во мојот пост ке најдеше 5% преќутени вистинии, кои мојот пост го прават една голема лага, ти кажа дека си способен, те замолив да ги најдеш, но сеуште немаш ништо најдено...
...а бе земи како домашна задача изанализирај тоа постот на основа на забелешките, види што е тоа цца 5% што очигледно ненамерно си го испуштил т.е не си го кажал, а би дало сосема друга конотација и значење на приказната, па напиши есеј за тоа...после ќе разговараме...:sneaky:
А ова со левицава ти е катастрофа, батките се леваци пар екселанс, оние од пред 100 години се мислена именка за нив, а овие не ги ни перцепирале искуствата од минатите 100 години и уште пејат фалш.., што нормално е штета , бидејќи ја бламираат идеата на иднината ( ако воопшто има некоја иднина..во иднината.... :) :)[DOUBLEPOST=1488815450][/DOUBLEPOST]
Цената на другарството и доаѓањето на Курц по митинзи на Дпмне.

http://sdk.mk/index.php/svet/kurts-bara-begaltsite-da-se-chuvaat-nadvor-od-eu-na-zapaden-balkan-ili-gruzija/

КУРЦ БАРА БЕГАЛЦИТЕ ДА СЕ ЧУВААТ НАДВОР ОД ЕУ, НА ЗАПАДЕН БАЛКАН ИЛИ ГРУЗИЈА


Бранење на Дпмне пред ЕУ, во замена за бегалски кампови.
ФАЛА КУРЦУ...ТИ ТЕКНА !!!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не не нема потреба, онака ме интересираше...Али сега ќе ти објаснам
Јас живеам во Скопје, Бутел (местото каде "патриотите" требаше да градат крст кој уште го нема) и сум израснал и со албанци и со сите останати.
Па ако мислите дека ќе ме скарате со другарите албанци со вашите шовинистички политики можете само да ми се фатите и да се љуљате.
Исто така и албанците кои уште сонуваат за некаква си голема Албанија и сл. и мислат со тоа дека ќе ме скараат со другарите албанци, и тие можат да ми се фатат и да се љуљаат.
Кога ќе сфатиш и ти и оние ко тебе на другата страна дека никој никого нема да истреби и дека треба да најдеме начин да живееме заедно тогаш може да разговараме, а до тогаш ајде мрш на гага сендвичи и шетња низ Сити Мол!
..,.носот ?? да не си приметил дал у задње време ти се продужуе??? онака ко на Пинокио.. ????
Нема што да се бара начин како да живееме заедно. Ние си живеевме заедно , додека пак од планина не се симнаа качаците и сјебаа ствар. И ни зуц ова она околу тоа..., го живеам 40-50 години пред ти да се родиш....
 
V

viktora

Гостин
На Грција им одговара ова лоповска и националистичка влада во Македонија, знаат дека со таква политика Македонија нема никогаш да има напредок.
Изгледа и на Унгарија им одговара.

Сијарто: Советот на ЕУ да ја осуди албанската платформа во Македонија
http://m.mkd.mk/makedonija/politika/sijarto-sovetot-na-eu-da-ja-osudi-albanskata-platforma-vo-makedonija
 
G

Goldie

Гостин
Изгледа и на Унгарија им одговара.

Сијарто: Советот на ЕУ да ја осуди албанската платформа во Македонија
http://m.mkd.mk/makedonija/politika/sijarto-sovetot-na-eu-da-ja-osudi-albanskata-platforma-vo-makedonija
Многу побитно е Грција што ни мисли како докажан пријател на Македонскиот народ и сега ДПМНЕ :cautious:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
А што збореше васе дудлачот ефтов за Никос Грујос пред да му седне у скут на паторот.
Паторот да ти бил грчка инсталација у Македонија.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
Ако видиш кај бевме 2007 година и која позиција ја имавме во однос на Грција и ако споредиш со денес, ќе изгледа трагично.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.786
Поени од реакции
23.578
Оу Кено фром Аустрелиа се вратил, те гледавме на видео фром малдината на ДПНЕ, многу јака организејшн сте

Oh darko sto probuva da emigrira ama vujce neke da go zeme :place:

Ne se ebavam jas so partiski raboti, ama ubavo sto ete ti gledas, bitno e se da sledis pogotovo vo dijasporata. Moze eden den vujce ke se sozali ;)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
Изгледа и на Унгарија им одговара.

Сијарто: Советот на ЕУ да ја осуди албанската платформа во Македонија
http://m.mkd.mk/makedonija/politika/sijarto-sovetot-na-eu-da-ja-osudi-albanskata-platforma-vo-makedonija
За Унгарија и Австрија е најбитно доколку има, бегалските кампови да завршат подалеку од нивните земји.

Е сега еден наш поранешен премиер, да не го именувам неговото име, има дадено гаранција дека камповите ќе завршат во Македонија во замена за безрезервна подршка за него и неговата партија.

Win - win ситуација за него и двете земји. За Македонија не баш. Ама видовме дека тој човек баш и кур го боли за Македонија.[DOUBLEPOST=1488816884][/DOUBLEPOST]
Oh darko sto probuva da emigrira ama vujce neke da go zeme :place:

Ne se ebavam jas so partiski raboti, ama ubavo sto ete ti gledas, bitno e se da sledis pogotovo vo dijasporata. Moze eden den vujce ke se sozali ;)
Зошто некој човек би сакал да напушти држава што е лидер во регионот па и пошироко на секое поле. :toe:
 
D

Darko_ufo

Гостин
Oh darko sto probuva da emigrira ama vujce neke da go zeme :place:

Ne se ebavam jas so partiski raboti, ama ubavo sto ete ti gledas, bitno e se da sledis pogotovo vo dijasporata. Moze eden den vujce ke se sozali ;)
:pos: Кано ќе се враути ин Мацедонија, пошто е многу стронг со Грујевски
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
..,.носот ?? да не си приметил дал у задње време ти се продужуе??? онака ко на Пинокио.. ????
Нема што да се бара начин како да живееме заедно. Ние си живеевме заедно , додека пак од планина не се симнаа качаците и сјебаа ствар. И ни зуц ова она околу тоа..., го живеам 40-50 години пред ти да се родиш....
Епа ако живееш и ти што е проблемот? Или пак ни е некој друг крив за нешто сего...а прочитај го постот убаво па ќе видиш!
 
V

viktora

Гостин
Многу побитно е Грција што ни мисли како докажан пријател на Македонскиот народ и сега ДПМНЕ :cautious:
Прво Србија ја осуди,па Русија,па Унгарија....за сите имате одговор,све грујо ги подмити.Добро е што СДСМ толку лесно не се продава зошто и они до сега ќе ја осудеа платформата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom