Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Breee shto voen struchnjak/ekspert majka te rodila. Znaesh se, koj ke izgubi, koj ke pobedi, koj iscenirano ginel, so kolku lugje Makedonija ke bide porazena...Kaj gi nauchi ovie raboti, di da ne si dvoen agent od Bondsteel, aman be.
Shto se odnesuva do Divo naselje Rambovcite go okrkaa i toa debelo, pa moraa kako pizdi vo Bondsteel da se krijat i da se zakanuvaat kako Makedonija ke gorela. Nashite sili imaa zagubi samo zaradi taa naivnost i sledenje na nekoi si zhenevski konvencii. Sledniot pat ke bide poednostavno...no prisoners, shoot to kill. Ima i megju nas trigger happy, odvaj chekaat da spuka.
Zhenite i decata da se obezbedat na sigurno, sharenite da se mavnat da ne se na pat i tolku treba. Stravot e dodeka se ispuka prviot kurshum, posle nikoj od nishto ne se plashi.
Ќути бе, кој окркал - осум македонски полицајци загинаа. Имаш ли малку почит кон загинати, бе?
Од странство пишуете, к*р ве боли, си зборите шо сакате.
 
G

Goldie

Гостин
Ќути бе, кој окркал - осум македонски полицајци загинаа. Имаш ли малку почит кон загинати, бе?
Од странство пишуете, к*р ве боли, си зборите шо сакате.
Не им е гајле нив за животите на луѓето, исто како што не им е гајле ни за човечињата од Пустец како што Јанкуловска ги нарекуваше.
 
W

wicked_1

Гостин
Абе изјавите на Меџити ги има некаде(?), шутња од сендвичиве..
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Ама како им ја набутаа анти ЕУ и анти САД пропаганда последниве две години на нивно членство, јас незнам веќе ниту еден нивни симпатизер што е про-европски настроен или не гледа во западот демони што сакаат да ја черечат Македонија.

После Груевски ќе треба да прават нова кампања за разубедување на членството оти ќе станат македонска верзија од Српска радикална странка.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ќути бе, кој окркал - осум македонски полицајци загинаа. Имаш ли малку почит кон загинати, бе?
Од странство пишуете, к*р ве боли, си зборите шо сакате.
Kako shto rekov, zaginaa od naivnost i sledenje na nekoi zhenevski konvencii i nishto drugo. Se nadevam deka nema da dojde do "sleden pat" ama lekcijata e nauchena. Nema zarobenici, se sudi po kratka postapka, na lice mesto.
Ti pa so toa stranstvo kako rasipana plocha, nema post da ne go spomnesh.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Народото не е спреман, грујо направи партал од државата народот си ќути, си гласа за сигурна плата во администрацијата, донесува за амнестирање на воени злосторници народот си ќути, излегува компромитирачки снимки народот си ќути и ред други ситуации, кажав несум ниту за една ниту за друга опција, ако сакате поконкретно гласав за Левица на избори, но гледам тука како се тепате за Грујо демек он ја бранел државата, останатите ја распродавале чиста пропаганда на спасување на криманален политички газ... сега кога ке ми текне на еден мој драг пријател за ова ќутењево, вика не сме ја државата заслужиле со крв, немаме национално чуство, туку ни е дадена на изволте, така да колку и да не малтретираат политичарите ние со наведната глава ке си ќутиме...
..за леваците си гласал, невозможно!!!! толку луди нема ни во Македонија... :) ..незнам кој ги измисли и конструира , ама ако се самоникната ендемска форма, тогаш мора да се сецираат и добро проучат, гарантирано ванземаљци замешале полни органи....Во 21 век со овие интензивни комуникации и ефект на големо село, мориња вкрстени информации, 150 години развој на теоријата, искуства од 1 век..., да седнеш и да распредаш баш такви леви приказни може само некој паднат од небо... :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Никола, а да ја ресетираме анкетава со јавни гласови овој пат? Секако, само предложувам, да не испадне инсинуирам, сепак твоја идеја беше ова.
Искрено, не сум баш сигурен колку добиваме/губиме доколку анкетата добие јавен карактер. Во ред, ќе биде попрегледно, ќе се знае дека све е чисто и дека нема малверзации... Но, дали повторно ќе гласаат тие што не се директно уклучени на темава со дискусија, дали повторно ќе гласаат тие што сакаат да си останат анонимни во нивната определба, итн итн.. пошо нели, што повеќе гласови, тоа поконкретни резултати.

Ама ето, ако има доволно добри аргументи.. ке ја рестартираме.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Искрено, не сум баш сигурен колку добиваме/губиме доколку анкетата добие јавен карактер. Во ред, ќе биде попрегледно, ќе се знае дека све е чисто и дека нема малверзации... Но, дали повторно ќе гласаат тие што не се директно уклучени на темава со дискусија, дали повторно ќе гласаат тие што сакаат да си останат анонимни во нивната определба, итн итн.. пошо нели, што повеќе гласови, тоа поконкретни резултати.

Ама ето, ако има доволно добри аргументи.. ке ја рестартираме.
Има, за инает на владе и компанија неписмени.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ќути бе, кој окркал - осум македонски полицајци загинаа. Имаш ли малку почит кон загинати, бе?
Од странство пишуете, к*р ве боли, си зборите шо сакате.
..хммм кога ќе почне некој шиљокурантер да просерава :"имаш ли почит", добијам Фрчко синдром и желба да шамарам....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.890
Поени од реакции
18.604
Има, за инает на владе и компанија неписмени.
Што ќе ти смени тебе резултатот од анкетата? Пред избори знаеш какво расположење владееше на форумов а и генерално по социјалниве мрежи? Ја имав впечаток дека пастирот ќе биде прегазен ко лајно од ваљак, па пак тепаше.
Луѓево што киснат на форумов се далеку и по број и по ментален склоп од јавното мислење на мнозинството. Земи дека емисијата на Ефтов е убедливо најгледано шоу на ТВ и каква се не публика ја гледа, од пензионери до загреани за теории на заговор, па види кој е ефектот од неговата емисија, а која од вашите дискусии тука.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Што ќе ти смени тебе резултатот од анкетата? Пред избори знаеш какво расположење владееше на форумов а и генерално по социјалниве мрежи? Ја имав впечаток дека пастирот ќе биде прегазен ко лајно од ваљак, па пак тепаше.
Луѓево што киснат на форумов се далеку и по број и по ментален склоп од јавното мислење на мнозинството. Земи дека емисијата на Ефтов е убделиво најгледано шоу на ТВ и каква се не публика ја гледа, од пензионери до загреани за теории на заговор, па види кој е ефектот од неговата емисија, а која од вашите дискусии тука.
Нема да ми смени ништо, ниту ми е гајле за анкетава мене, чисто онака да се нервира неписмениот бидејќи знам дека тој се замара. Јас не се замарам, ако сака нека направи 200 јузери и нека си гласа, ниту ќе го смени мислењето на останатите ниту неговиот пастир ќе се врати на власт.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
..за леваците си гласал, невозможно!!!! толку луди нема ни во Македонија... :) ..незнам кој ги измисли и конструира , ама ако се самоникната ендемска форма, тогаш мора да се сецираат и добро проучат, гарантирано ванземаљци замешале полни органи....Во 21 век со овие интензивни комуникации и ефект на големо село, мориња вкрстени информации, 150 години развој на теоријата, искуства од 1 век..., да седнеш и да распредаш баш такви леви приказни може само некој паднат од небо... :)
Tоа не е важно, важно беше дека во мојот пост ке најдеше 5% преќутени вистинии, кои мојот пост го прават една голема лага, ти кажа дека си способен, те замолив да ги најдеш, но сеуште немаш ништо најдено...
 
B

Bonux

Гостин
.
Народото не е спреман, грујо направи партал од државата народот си ќути, си гласа за сигурна плата во администрацијата, донесува за амнестирање на воени злосторници народот си ќути, излегува компромитирачки снимки народот си ќути и ред други ситуации, кажав несум ниту за една ниту за друга опција, ако сакате поконкретно гласав за Левица на избори, но гледам тука како се тепате за Грујо демек он ја бранел државата, останатите ја распродавале чиста пропаганда на спасување на криманален политички газ... сега кога ке ми текне на еден мој драг пријател за ова ќутењево, вика не сме ја државата заслужиле со крв, немаме национално чуство, туку ни е дадена на изволте, така да колку и да не малтретираат политичарите ние со наведната глава ке си ќутиме...
Работата е ако паѓаат овие локалци ќе паѓаат и некои поголеми глави од странство,пошто се поврзани како свински црева,затоа не се даваат толку лесно.
хинт- Политичке мафије су заменили криминалне мафије на терену.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.319
Само 15 страни сте напишале без мене, слабо, многу слабо!

Сега сакам инфо од некој вистински човек, од колку почнуваат протестите, кој смее да оди на нив, дали има организиран превоз од останатите градови, дали се делат сендвичи, дали смее да се користи поликолор, колку време траат протестите и НАЈВЛАЖНОТО дали одат убави женски на протестите??????????????[DOUBLEPOST=1488806769][/DOUBLEPOST]И оваа водеме со 74 гласови или 49,3%, сепак имало Македонци на форумот, не само продадени души.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom