Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.117
позицијата на Грција е посилна и евентуално ќе направи отстапки за нација и јазик и името, туку пологично ви е дека се плашел од Албанците. Истата таа Грција има 120 илјади армија и 600 авиони авијација. Може да ги срамни со земја Македонија Албанија и Косово за три дена.
Добра логика друже.
Грција е против пљатформата на Рама !!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
Ок, сега во сојуз сме со Грците. Се дур не му притребаат на Груевски за билдање рејтинг дома тогаш пак клетници ќе бидат :D

Што би рекле навивачите на Панатинаикос "Шизофренија шалалала!!"
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.967
Поени од реакции
11.608
Протестите белег на кризата. Во предозборието на улица боите на шарените, во постизборието црвено-жолта. Од кого и од што е во опасност Македонија? Зошто албанската платформа стана прашање на опстанок на државата? Кој што брани и што поддржува – измислена федерализација или реална декриминализација?
Вечерва во Топ Тема на Ваша страна дебата меѓу Борис Дамовски и Богдан Илиевски и Павле Богоевски и Бојан Маричиќ.
Гледајте Топ Тема на Ваша страна со Боби Христов, вечерва од 19.15

Ова би требало да биде добро за гледање. Кој не ја изгледал, имаше пред некој ден дебата на ТВ Нова во која учествуваа Игор Дурловски, Ацо Станковски, Филип „Демократска десница“ Петровски и Никола Наумоски. Некако беше 3в1, сега треба да е 2в2.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Pak ke se zalis u stab kaj adminite? Ne mora,site znaeme sto si. Jas samo ke te potsetuvam ovde koga glumis ludilo. Aj sega objasni im na site za majka ti i sdsm i sto uloga ona ima u stab.
Оу Кено фром Аустрелиа се вратил, те гледавме на видео фром малдината на ДПНЕ, многу јака организејшн сте
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Не само Грција туку и Унгарија.[DOUBLEPOST=1488813023][/DOUBLEPOST]
Ок, сега во сојуз сме со Грците. Се дур не му притребаат на Груевски за билдање рејтинг дома тогаш пак клетници ќе бидат :D

Што би рекле навивачите на Панатинаикос "Шизофренија шалалала!!"
Грците не сакаат мечката да заигра и кај нив,не се прават на мутави дека албанската платформа не е нешто страшно!
 
Последно уредено:
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Да не сакаш и матичен број...
.
Не не нема потреба, онака ме интересираше...Али сега ќе ти објаснам
Јас живеам во Скопје, Бутел (местото каде "патриотите" требаше да градат крст кој уште го нема) и сум израснал и со албанци и со сите останати.
Па ако мислите дека ќе ме скарате со другарите албанци со вашите шовинистички политики можете само да ми се фатите и да се љуљате.
Исто така и албанците кои уште сонуваат за некаква си голема Албанија и сл. и мислат со тоа дека ќе ме скараат со другарите албанци, и тие можат да ми се фатат и да се љуљаат.
Кога ќе сфатиш и ти и оние ко тебе на другата страна дека никој никого нема да истреби и дека треба да најдеме начин да живееме заедно тогаш може да разговараме, а до тогаш ајде мрш на гага сендвичи и шетња низ Сити Мол!
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
Не само Грција туку и Унгарија.[DOUBLEPOST=1488813023][/DOUBLEPOST]
Грците не сакаат мечката да заигра и кај нив,не се прават на мутави дека албанската платформа не е нешто страшно!
Грција за нас и Албанија е тоа што е САД за тие државичките од Латинска Америка. И политички и економски и воено.

Очигледно е зашто го играат Груевски само сакаме тука слепи да се правиме. Ама на крај ќе си дојде сметката за плаќање.
 
G

Goldie

Гостин
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Оската Белград Атина глупаци одродени.[DOUBLEPOST=1488813959][/DOUBLEPOST]
Вие сте српска колониjа не самостоjна држава. Запамти го ова. Гледаj Груjо дава интервjу на Пинк:)[DOUBLEPOST=1488814094][/DOUBLEPOST]
Нема бе кога сите комшии ти станат албанци тогаш сам ке бегаш. Ке ти го купат станот на поволна цена:)
Епа и тоа е од "патриотите" што се искурназија, продадоа за тешки пари па сега ми мрсат од Аеродром, Центар и сл. Исто ко србите на Косово.
Али пошто ја немам кај да идам а и не сакам никаде да идам, живеам со албанци и неможам да се пожалам. Така да седете си дома, мрсете на интернет, ако ви дадат сендвичи јадете и се ќе биде ок! САМО НЕМОЈ ДА НЕ БРАНИТЕ!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.967
Поени од реакции
11.608
Досадни се ко пролив. Пријавете мислење (како ја што направив) и бидете раат, ќе го снема за кратко.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ако не веруваш гледаj шо стана со Чаир. Се избиват македонци да живеат таму.Од кога мислиш Чаир стана чисто албански? Во 30 сетите години во цело Шкупи 1000 албанци.Сега шо е?
Епа дојди и во Чаир секој ден сум таму, никаков проблем не сум имал...не разбирам што е поентата?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.525
На Грција им одговара ова лоповска и националистичка влада во Македонија, знаат дека со таква политика Македонија нема никогаш да има напредок.
Со антиквизацијата ние самите го ставивме прашањето за идентитетот и јазикот на маса. Сега грците имаат аргументи на тоа поле и штом ние почнавме они немаат проблем да дискутираме и за тоа.
Кој го почна тој процес и им отвори простор за разговори за идентитетот еве доволно кажува подршката од Коѕијас за кого оди.
 
G

Goldie

Гостин
Со антиквизацијата ние самите го ставивме прашањето за идентитетот и јазикот на маса. Сега грците имаат аргументи на тоа поле и штом ние почнавме они немаат проблем да дискутираме и за тоа.
Кој го почна тој процес и им отвори простор за разговори за идентитетот еве доволно кажува подршката од Коѕијас за кого оди.
И платформата е производ на лошите политики на сегашнава власт, ама ајде што џабе да пишувам кога секако брутус и останатите сендвичи на темава нема да разберат
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
бетмен и дамовски на телма вечер против Павле Богоевски :facepalm:
Каква ни е политичкава "сцена" :facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1488815086][/DOUBLEPOST]
И платформата е производ на лошите политики на сегашнава власт, ама ајде што џабе да пишувам кога секако брутус и останатите сендвичи на темава нема да разберат
На брутус му е мила вистината, ама помили му се парите.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.319
И платформата е производ на лошите политики на сегашнава власт, ама ајде што џабе да пишувам кога секако брутус и останатите сендвичи на темава нема да разберат
Платформата колку е резултат на лошите политики на власта толку е и на лошите политики на опозицијата, никако за ништо не можат да се договорат туку одат да го лижат на албанците за било што.[DOUBLEPOST=1488815196][/DOUBLEPOST]
На брутус му е мила вистината, ама помили му се парите.
Ако е точно тоа што го пиша Кано и на тебе! /мод
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom