Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.324
Поени од реакции
881
„Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив“.
"Јас ќе отидам во Бугарија и што тогаш, ќе пуштам како Ким Јонг, па тепајте се во Македонија и ќе отиде се во пи*** материну. И ќе дојде Мицкоски, и што правиме после? Треба крв до колена? Не се научија дека во 30 години најпаметните беа Љубчо и Бранко, седнаа се договорија"
„Никој не знеме кој што има од тоа време. Јас што имам, значи сакам да ги рушам Заеви. Значи јас, сега видов, јас ќе бев во затвор, тоа нема да се деси. Што треба да претендирам да станам премиер да го добијам тоа, не ме интересира, остајте ме, не барам ништо, не барајте ништо“
„Шефе, ако не се смири топката, дај да пробаме да направиме некакво смирување и нешто со ВМРО-ДПМНЕ, они двајца со некакви двајца медијатори наши, странски, да се закопаат секирите сите, привидно да се глуми кавга, они ќе изгубат, кај и да е ВМРО ќе си дојде“.
BIA SRB ILI CIA USA ili SIA BG
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.475
и твоево видување е баш онака независно и непристрано!
Можеби ако Србите (овој што говори не е премиер или претседател и неговото лично видување да се препишува на Србија е сосема независно, замисли човекот зборува за интересите на Македонците и тоа од негов агол на гледање! срамота) прифатат дека сте Северџани ќе наиде на пријателски поздрав од страна на Северџаните! :yid:
Da pa vo red, negoviot agol na gledanje e dokazano avtenticen. Baska srbin e, kolku imaat tie napraveno za nasa makedonija eheeej... na niv li da ne im se veruva?
Автоматски споено мислење:

Nego da pushteshe nekoj od vas nekoj izvor sto se desava vo Grchec, dali i kako e povrzano toa so Aleksandar Palas, mnogu bi sakal da doznaam.
Автоматски споено мислење:

eve neso
 
Последно уредено:

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
803
Поени од реакции
1.241
Џамбаски: Национално ќе се обединиме кога ќе нема граница меѓу Охрид и Црно Море

Гледате како то братјата нѐ искаат уште од 1944-45. Не се откажаја од нивната љубов спрема нас, нивната љубов е неопишлива, не постојат зборој да се опиши б'лгарската љубов зато шо таја е вон нашиот разум за да ја разбереме. Б'лгарската љубов е отаде светов, таја ја опфаќа сверата на метафизиката и како таква е една со Едното. То шо сака да го кажи Џамбаски е дека оваа помалку посовршена и променлива држава произлегува од апсолутната совршена и целосно реална б'лгарска љубов. И како такви ние треба да се вратиме назад кон истинската си б'лгарска љубов.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.081
Поени од реакции
18.202
Што има бе Коко, проблематично или невистинито у постот?

Каури не викаат ли Албанците?
Збрцаа ли вчера деца во Бутел?
Проблемот е многу голем за да некој се изразува на тој начин,и воопшто не е потребна иронија,зошто иако ова се случува веќе добри 10+ години не значи дека треба да го прифаќаме како да е секојдневна тема,за временска прогноза или за крадењето на политичарите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.792
Поени од реакции
83.469
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
:kafence:



Се обратно му испадна од твитов, дури ни она со хаштагот не му се исполни
Има уште време, док не ги видиме двојазичните банкноти и униформи се се рекла казала муабети.
Патем дали некој е присилен да го научи албанскиот јазик, или добил глоба за незнаење на јазикот?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
642
Поени од реакции
2.076
На прокељавеното ш,иптарче Бујар,нема да му се испуни желбата да воведе двојазичност на униформите,поради тоа што само презимето фигурира на униформата,наизменично кирилица или латиница :kuracc:
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.869
Поени од реакции
4.670
http://javno.mk/osmani-dvojazichnosta-na-banknotite-voenite-uniformi-e-zdrava-za-nashata-1zemja/

Како беше она?
Се е тоа во главата на ______?
Нека дополни некое комуњарче, ги има многу тука не се срамете.
...глеам нема Северџанчиња-комунарчиња, шо се случи, ааа Орце тајкунот имал закачка со Црпе и неговите па следат текма.

Дојде време тнр уставен суд да одлучува по поднесените 8 (осум) иницијативи поднесени по овој закон за федерализација на Македонија!



Треба да се анимира јавноста особено по одлуките на Венецијанската комисија која гласно и јасно говори дека овој и ваков закон води кон дезинтеграција (за оние кои гледат подалеку од носот), дека вакво нешто до сега се нема видено и дека Црпе блеска!

Каракамишева (инаку член на вен. комисија) ги пренесува заклучоците изнесени на...
Можеби дојде време да си ја вратиме државата!
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Прочитај повторно што сум напишал... Разликата се создава на 100 години.

Извадок од Википедија:Ова се однесува на Грегоријанскиот календар, додека кај Јулијанскиот секоја четврта година е престапна, без исклучок.
Во 2100 ќе има една ден повеќе според МПЦ...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
„Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив“.
"Јас ќе отидам во Бугарија и што тогаш, ќе пуштам како Ким Јонг, па тепајте се во Македонија и ќе отиде се во пи*** материну. И ќе дојде Мицкоски, и што правиме после? Треба крв до колена? Не се научија дека во 30 години најпаметните беа Љубчо и Бранко, седнаа се договорија"
„Никој не знеме кој што има од тоа време. Јас што имам, значи сакам да ги рушам Заеви. Значи јас, сега видов, јас ќе бев во затвор, тоа нема да се деси. Што треба да претендирам да станам премиер да го добијам тоа, не ме интересира, остајте ме, не барам ништо, не барајте ништо“
„Шефе, ако не се смири топката, дај да пробаме да направиме некакво смирување и нешто со ВМРО-ДПМНЕ, они двајца со некакви двајца медијатори наши, странски, да се закопаат секирите сите, привидно да се глуми кавга, они ќе изгубат, кај и да е ВМРО ќе си дојде“.
Типот нејќе во затвор бе, толку не можете да разбирате, не му барајт ништо, оставете го на раат со милионите кои ги печалил со пот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.014
Поени од реакции
14.863
...глеам нема Северџанчиња-комунарчиња, шо се случи, ааа Орце тајкунот имал закачка со Црпе и неговите па следат текма.

Дојде време тнр уставен суд да одлучува по поднесените 8 (осум) иницијативи поднесени по овој закон за федерализација на Македонија!



Треба да се анимира јавноста особено по одлуките на Венецијанската комисија која гласно и јасно говори дека овој и ваков закон води кон дезинтеграција (за оние кои гледат подалеку од носот), дека вакво нешто до сега се нема видено и дека Црпе блеска!

Каракамишева (инаку член на вен. комисија) ги пренесува заклучоците изнесени на...


Можеби дојде време да си ја вратиме државата!
Ништо од тоа....времено ќе го запрат процесот за по судовите.....друго све ќе си остани
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.792
Поени од реакции
83.469
Има уште време, док не ги видиме двојазичните банкноти и униформи се се рекла казала муабети.
Патем дали некој е присилен да го научи албанскиот јазик, или добил глоба за незнаење на јазикот?
Ќе биде се во свое време... него знам дека ја читаш темава, иако не коментираш многу, кажи ми што мислиш за ОУ Петар Здравковски Пенко?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.351
Поени од реакции
4.791
...глеам нема Северџанчиња-комунарчиња, шо се случи, ааа Орце тајкунот имал закачка со Црпе и неговите па следат текма.

Дојде време тнр уставен суд да одлучува по поднесените 8 (осум) иницијативи поднесени по овој закон за федерализација на Македонија!



Треба да се анимира јавноста особено по одлуките на Венецијанската комисија која гласно и јасно говори дека овој и ваков закон води кон дезинтеграција (за оние кои гледат подалеку од носот), дека вакво нешто до сега се нема видено и дека Црпе блеска!

Каракамишева (инаку член на вен. комисија) ги пренесува заклучоците изнесени на...


Можеби дојде време да си ја вратиме државата!
Чекај ти викаш сакаат народот да го дефокусираат со случувањата со Орце, наместо да се фокусираме со законот за јазиците?
Автоматски споено мислење:

Ќе биде се во свое време... него знам дека ја читаш темава, иако не коментираш многу, кажи ми што мислиш за ОУ Петар Здравковски Пенко?
Дај линк! Кога е пишано?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв