Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
795
Подморници.грција.сад.катица.адвокат.криминалци. ништо не разбирам.како ќе решат така ќе биди.не се замарајте пуштете си гта 5 да одмориме од дневно политички настани.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
630
Поени од реакции
1.918
Подморници.грција.сад.катица.адвокат.криминалци. ништо не разбирам.како ќе решат така ќе биди.не се замарајте пуштете си гта 5 да одмориме од дневно политички настани.
А да си пуштиш ти Vice City ili San Andreas? Да не ти е многу петката:):)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Се истражи ова со Рашковски?
Има епилог со Дурмо турс?
Нели вемерофско е судството?
Maкедонското судство е ко шопска салата ... составено е од неколку компоненти, си има и депеменеофска компонента и комуњарска и учкарска компонентна и.т.н. не му се сеќирај ич !
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Maкедонското судство е ко шопска салата ... составено е од неколку компоненти, си има и депеменеофска компонента и комуњарска и учкарска компонентна и.т.н. не му се сеќирај ич !
Македонските закони ти се како порта на сред поле, само ние будалите поминуваме низ неа.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.400
Поени од реакции
7.849
A koj bi ja pritvoril? Prasica vleze vo OJO so advokatot Stevan Pavlevski...koj voedno e i advokat na Cele Pandeleski koj go goni istata taa Prasica...i na koj taa istata Prasica mu go vrati pasošot.

Ili nakratko....Stevan e advokat i na obvinet i na obvinitel....

Vo žalna severnija.... :tapp:


Целосен дебакл на оваа удбобалистичка власт. Во секој поглед и сегмент, без исклучок. Консезуалната неказнивост на дело.

Failed state.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
И во сета ова рекет журка дуи на магичен начин останаа чисти к
Тоа е реален и вистинит муабет,не знам Васиљ и Павле што просераваат,ама при Груевски во станот има и некои видни фаци од Дпмне Ваљево.

Немој мене басниве за Павле и Васиљ,и врапчињата на гранките знаат зошто е Мицко поставен на тронот во мермерната палата,а тоа сигурно не е да го врати Дпмне на власт,туку да осигура слобода за Груевски и соработниците.
А шо ако слободата на Грујо му ја овозможија Ката и Муртињо ?Зарем стварно мислиш дека Грујо избега скриен во багаж?:cautious::facepalm:
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373

Целосен дебакл на оваа удбобалистичка власт. Во секој поглед и сегмент, без исклучок. Консезуалната неказнивост на дело.

Failed state.
Адвокатон нервозен и шепка на уво: "Јанева не си на распит" хехехе, овие новинариве пожестоки од Вилма, ја ви реков дека со Вилма глупости имаат трескано за рецепти.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.473
Поени од реакции
20.354
Не за џабе главна вест денес е чистење дивеч (диви свињи) и прасица јанева .... само се уште не знаеме дали она спаѓа во дивите или питоми свињи !!!
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
А шо ако слободата на Грујо му ја овозможија Ката и Муртињо ?Зарем стварно мислиш дека Грујо избега скриен во багаж?:cautious::facepalm:
Прашање е зошто воопшто беше осуден за Мерцедесот. Не знам што судија/човек треба да си да изречеш пресуда за тој случај. Веројатно се смеат сите порелевантни кога гледаат каква пресуда се носи. Ај ќе разберев за друго посериозно обвинение да беше, ама за ова...
Воопшто не се сомневам дека тоа беше дел од играта, да се тргне Грујо со пресуда со која и во С. Кореа би ти дале политички азил. Ем осуден, ем слободен... да не пречи.
Автоматски споено мислење:

... ја ви реков дека со Вилма глупости имаат трескано за рецепти.
Мислам дека за диети си лафеле. Хроно, „киви диета“ на Цацко...
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.723
Поени од реакции
4.402
И во сета ова рекет журка дуи на магичен начин останаа чисти
Па тие од секогаш биле најчистите, уште во 2001-та се бореа за човекови права, зарем очекуваше од такви прекалени борци за човекови права да праат криминал!

!!!вториот дел не е за коментирање, Зокито кој сакаше Груки да го беси ќе му средува беганка, Касица која го обвини-осуди дека се возел во мерцедес ќе му средува беганка, и ти веруваш во детска северџанска пропаганда.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Многу сведоци во ова случајов рекето некако? Двајца обвинети и 5 сведоци, барем нека ги направат и Боки и Кичеец сведоци и нека осамничат непознат сторител, нема да се двои многу од досегашниов циркуз.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.723
Поени од реакции
4.402
Многу сведоци во ова случајов рекето некако? Двајца обвинети и 5 сведоци, барем нека ги направат и Боки и Кичеец сведоци и нека осамничат непознат сторител, нема да се двои многу од досегашниов циркуз.
Знаеш дека ти е ова добра идеа! продај им ја на сдссс, ќе лапнеш голема пара.
Треба да го обвинат Груки дека тој стои зад сето ова исто како што го обвинија Х.М. дека земал пари од Кичо...
Инаку и Апасиев рече дека Касица заслужува да се прогласи за заштитен сведок, ги има сите перфоманси... на крајот само пеееерот ќе настрада :pos:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
795

Целосен дебакл на оваа удбобалистичка власт. Во секој поглед и сегмент, без исклучок. Консезуалната неказнивост на дело.

Failed state.
hahaah,малце на тошо се прај ,а адвокатот како да незнај таа како да одговара илие малку ретардирана му кажва како треба хихи
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom