Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902


прво 6-9 сега план 18.. (... организираниот криминал и корупција ... ).
а тоа кривичната пријава од СЈО, што ја шутна на ОЈО, на крај ќе биде она српската Вежи мачку о Реп , или мува не го лазе...
ќе се испитува криминалот на власта, тогаш кога ќе родат грозје врбите на Вардар и кога Амди ќе плати вода
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
progresivnite graghani placat kako ramkovniot ne trebalo da se vmetne vo ustavot.
koga edni budali vikaa: kazete gi amandmanite da se znae za sto se glasa na referendumot. graghanite se smeea.
sea placat
odi najdi im go krajot.
Биди спокоен вие бугарите ништо нема да изгубите од калакурницава, баш напротив...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.263
Поени од реакции
18.084
Биди спокоен вие бугарите ништо нема да изгубите од калакурницава, баш напротив...
Овие со бугарски пасош се чудо едно, ај ги разбирам зошто се против договорот со Грција, ама пак зошто се против договорот со Бугарија ич не ги разбирам.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Овие со бугарски пасош се чудо едно, ај ги разбирам зошто се против договорот со Грција, ама пак зошто се против договорот со Бугарија ич не ги разбирам.
Обаче баш за договорот со фашистите треба да се повеќе против. Пошто некое мрачно врнежливо утро им дошле 2-3 тајни агента на врата, им ги заврзале очите и им дале инекција за спиење, па ги однеле во некоја просторија каде што им рекле потпиши ја документацијава или си мртов. После некое време нит криви, нит должни им стигнале по пошта бугарските пасоши.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Овие со бугарски пасош се чудо едно, ај ги разбирам зошто се против договорот со Грција, ама пак зошто се против договорот со Бугарија ич не ги разбирам.
сега може да падне и Преиспитување на блгарските пашапорти :oops:
да почнат од Гоце, тој имаше купено неколку пашапорти и блгарски и грчки, и тоа со различни имиња :cool:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ilumious , @Peja989 , @LordDragonII

Дали конечно некој ќе го банира овој идиотот @Ireal ?

Ова повеќе ни се трпи ни се крпи. По цел ден спамира на темата неповрзани глупости, и ја расипува и онака мизерната дискусија. Става линкови од пепарачки сајтови, лупа глупости, досаден е како пролив.

Јас разбирам дека секој има право да каже што мисли, ама ова навистина нема смисла.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
@Ilumious , @Peja989 , @LordDragonII

Дали конечно некој ќе го банира овој идиотот @Ireal ?

Ова повеќе ни се трпи ни се крпи. По цел ден спамира на темата неповрзани глупости, и ја расипува и онака мизерната дискусија. Става линкови од пепарачки сајтови, лупа глупости, досаден е како пролив.

Јас разбирам дека секој има право да каже што мисли, ама ова навистина нема смисла.
Не си во право... не спамирам, сакам да укажам на друга работа.. министерката Захариева а и други блгарски политичари се произнесоа за притисок ?? врз бугарите во РМ, а сега ваму Европа им удира шлаканица за продавање на блгарски пасоши на македонци, срби и други, па имаше и апсења во Блгарија ..
Еднаш нека решат во ЕУ, македонците се блгари или не ???
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Комуњарчина, каков е филингот да ве заебат вашите?
Ич не ги прашуј, јасно е што полошо за Македонија тоа поарно за нив, семе покварено, да не бидам погрешно разбран соучесниците од ДПШНЕ ништо не се поарни.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ич не ги прашуј, јасно е што полошо за Македонија тоа поарно за нив, семе покварено, да не бидам погрешно разбран соучесниците од ДПШНЕ ништо не се поарни.
Муабетот ми беше за друго, не ги фермам вмрофчињата. Имено, пријатели, едниот пред 6 месеци го ставија во управен, го вработија, и му ја унапредија жената. Вториот уште мери улици и седи пред штабови.
Вери хепи ситуејшен
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.357
@Ilumious , @Peja989 , @LordDragonII

Дали конечно некој ќе го банира овој идиотот @Ireal ?

Ова повеќе ни се трпи ни се крпи. По цел ден спамира на темата неповрзани глупости, и ја расипува и онака мизерната дискусија. Става линкови од пепарачки сајтови, лупа глупости, досаден е како пролив.

Јас разбирам дека секој има право да каже што мисли, ама ова навистина нема смисла.
Со томосот му беше најбоље.
Он им е у топ три, сигурно. А неверојатно е јака конкуренцијата.[DOUBLEPOST=1541238430][/DOUBLEPOST]
Не си во право... не спамирам, сакам да укажам на друга работа.. министерката Захариева а и други блгарски политичари се произнесоа за притисок ?? врз бугарите во РМ, а сега ваму Европа им удира шлаканица за продавање на блгарски пасоши на македонци, срби и други, па имаше и апсења во Блгарија ..
Еднаш нека решат во ЕУ, македонците се блгари или не ???
Решено е. Б'лгари се.
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Бугариве ни забранија да го спомнуваме Илинден без нивна дозвола,гејциве ни забранија да го спомнуваме АСНОМ а со тоа и НОБ.Почнаа со бришење на се шо е Македонско и тоа ќе трае се додека не не снема потполно.Само морон со тотално испран мозок би поверувал дека со овие омаловажувања го потврдуваме нашиот идентитет!:tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.357
Ako toa e nekoj kriterium za baniranje oddamna ke se zboguvavme so nekoi clenovi na forumot, vklucuvajki te i tebe. Probaj so ignor opcijata, siguren sum deka si zapoznaen kako funkcionira.
Него до сеа повеќе пати требаа да го банираат, сигурно. Но, не за тропање баснословни глупости, туку за непристоен речник.[DOUBLEPOST=1541239137][/DOUBLEPOST]
Бугариве ни забранија да го спомнуваме Илинден без нивна дозвола,гејциве ни забранија да го спомнуваме АСНОМ а со тоа и НОБ.Почнаа со бришење на се шо е Македонско и тоа ќе трае се додека не не снема потполно.Само морон со тотално испран мозок би поверувал дека со овие омаловажувања го потврдуваме нашиот идентитет!:tapp:
А ти побара ли дозвола од Бугарите и Грците сега што ги спомињаш?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Треба да се нахранат човекојадците
....Во меѓувреме се случија метаморфози на кои можат да им позавидат Овидиј и Кафка. Сашо Мијалков, човекот за кој десет години слушавме врескање дека ја киднапирал, ограбил и прислушувал Македонија, наеднаш излегува дека всушност ја ослободил, збогатил и имал слух за иднината на државата. Поранешната министерка за култура, за која се пенавеа дека го уништила Скопје, одеднаш се претвори во визионерка што од македонскиот сељачизам ќе нè внесе во цивилизираната барокна Европа. Нино Тодоров, кому му закачија име доктор Смрт, всушност да ти бил доктор Хаус, кој ја откри дијагнозата за спас на земјата. А отворачот на собраниски врати Крсто Муковски, всушност, ја отворил вратата кон ЕУ и НАТО.:icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom