Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.049
Поени од реакции
26.760
Убаво викаше еден професор,
,,Осиромаши го народот па владеј'' буквално тоа се случува сите овие години тука кај нас.
Очигледно и едните и другите имаат еднаков придонес во тој процес. Не верувам дека преку ноќ се носени вакви политички одлуки во врска со договорот
Не се преку ноќ... Заев години наназад го најави виткањето на кичмата...[DOUBLEPOST=1541198395][/DOUBLEPOST]
не се нервирајте, се ќе биде подобро за сите
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не се преку ноќ... Заев години наназад го најави виткањето на кичмата...[DOUBLEPOST=1541198395][/DOUBLEPOST]
Така е, а другите аплаудираат и збираат материјали за наредни избори. :pos::pos: Сепак борбата за власт е послатка нели??? :sneaky:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Кој срам се случува моментално, не ми се верува дека ова е можно во демократска Европа од XXI век.
Хитлер Израел да го окупираше помалку понижени ќе беа.
Нека не ми спомнува никој нит ЕУ нит НАТО демократија во наредни милион години.
Ако ЕУ имаше било каков кредибилитет го изгуби целосно последнава година. Организација која се смета за ѕвезда водилка на демократијата да остане не само нема на, туку и активно да поддржува и поттикнува вакви срања не може да има светла иднина. Единствена утеха дури се распаѓа државава може да ми биде што паралелно ќе гледаме како се распаѓа и Унијата. Не се сите овци за стрижење како нас.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.049
Поени од реакции
26.760
Така е, а другите аплаудираат и збираат материјали за наредни избори. :pos::pos: Сепак борбата за власт е послатка нели??? :sneaky:
па... ова е маестрално изведено со заеднички сили....[DOUBLEPOST=1541200558][/DOUBLEPOST]
Ако ЕУ имаше било каков кредибилитет го изгуби целосно последнава година. Организација која се смета за ѕвезда водилка на демократијата да остане не само нема на, туку и активно да поддржува и поттикнува вакви срања не може да има светла иднина. Единствена утеха дури се распаѓа државава може да ми биде што паралелно ќе гледаме како се распаѓа и Унијата. Не се сите овци за стрижење како нас.
Нашето уништување, како народ пред се, очигледно е агенда која ја има конкретно таа цел. Зошто и како, веројатно има причини многу поголеми одколку што ги гледаме....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
не се нервирајте, се ќе биде подобро за сите
Имаше на една анкета еден човек го прашуваат прашања поврзани со оваа тема(промена на име,устав,знаме) и он на секое прашање даваше одговор со
Се ќе биде во ред не се сеќирајте х6.
Ти да не си тој?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.059
Поени од реакции
16.170
Ова е нешто што треба да се смени, оној кастриран комунистички грб без петокрака не личи на ништо, или требаше да остане како што беше или скроз нов да се донесе, пропадна пред некоја година таа идејата со црвениот лав на жолта основа, со оваа гарнитура тешко дека таков предлог би добиле, плус со договорите со грција и бугарија не знам на кои историски мотиви би се базирал новиот грб.
еве го :cool:

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
се е под контрола...
Нема место за паника.Реченица која Грујо знаеше да ја употреби кога се случуваше некое големо срање.Он барем манипулираше со народот а овој сега ни прска у фаца и не прави ненормални.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.049
Поени од реакции
26.760
Нема место за паника.Реченица која Грујо знаеше да ја употреби кога се случуваше некое големо срање.Он барем манипулираше со народот а овој сега ни прска у фаца и не прави ненормални.
Сите што учествувале во политичкиот живот, после 2001 година, поточно после насилното менување на уставот се нелигитимни и активни учесници во постепеното умртвување на Македонскиот народ. Никој со ништо не може да се испере од тоа ...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Мене ми мириса дека се чека на некоја работа од некои...
Многу ми е сумљиво што е толку мирно. Неко меџу нама није наш...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Мене ми мириса дека се чека на некоја работа од некои...
Многу ми е сумљиво што е толку мирно. Неко меџу нама није наш...
Се чека да се чека некој од Марс да дојде и да испадне на улица да го спречи ова срање шо ни се дешава.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
progresivnite graghani placat kako ramkovniot ne trebalo da se vmetne vo ustavot.
koga edni budali vikaa: kazete gi amandmanite da se znae za sto se glasa na referendumot. graghanite se smeea.
sea placat
odi najdi im go krajot.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.372
Поени од реакции
3.163
Се чека да се чека некој од Марс да дојде и да испадне на улица да го спречи ова срање шо ни се дешава.
А, што да се очекува од "малиста поликала" членство и партија ?
Тие го донесоа ова, тие нека го спречат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom