Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Искусниот командант Хоџа е соработник на Заев за безбедност

Мизерија наслов на Плусинфо, гнасна пропаганда, „искусен“ мислиш којзнае од каква научна дејност има искуство, уште појако е звањето- советник за борба против радикализам. :pos:

Од друга страна, може и најквалификуван е за таа област, како оние од ФБИ и ЦИА ги зимаат најдобрите хакери да работат за нив :D

Кога ќе помислиш дека кадровските политики допреле дно, секогаш има нешто да те демантира

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.241
Поени од реакции
86.004
Бест-Лоу-Чарлтон:гомце:
Роналдо-Бејл-Бензема :гомце:
Барѕаљи-Бонучи-Келини :гомце:
Жарзињо-Тостао-Пеле:гомце:
Ди Стефано-Генто-Пушкаш :гомце:
Рајкард-Ван Бастен-Гулит:гомце:


Љубе - Самка- Hoxha :cuc:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Искусниот командант Хоџа е соработник на Заев за безбедност

Мизерија наслов на Плусинфо, гнасна пропаганда, „искусен“ мислиш којзнае од каква научна дејност има искуство, уште појако е звањето- советник за борба против радикализам. :pos:

Од друга страна, може и најквалификуван е за таа област, како оние од ФБИ и ЦИА ги зимаат најдобрите хакери да работат за нив :D

Кога ќе помислиш дека кадровските политики допреле дно, секогаш има нешто да те демантира
Геро е гнида поред која ти е срам да застанеш у опозиција дури и против паторот. Никакво изненадување не ова од него.
Релативизирањето на сдс за ангажманот на овој крвник е рамно на амнестијата на учк што ја напраи мнозинството на парламентот на дпне во 2011.
Да не се лажеме, врвното гомно на учк, аљи, ни е вечен премиер. Сите команди се од него аминувани и уште ги влече сите конци...
Ниту еден што застанал на страна на сдс или дпне нема морално право да критикува откако и двете банди се во наизменичен брак со него кој ја води државава у амбис од 2001-ва (а и пред тоа).
 
V

viktora

Гостин
Чоек да ги чита вака од прва, ќе си мисли викторија и иреал дека се одмрзнати комити од турско.
Како сега ми се пред очи постовите со релативизирање и замачкување на истите говна од пред некоја година.
Најголемото срање што и се има случено на државата не е ни паторот, ни бц, туку вие лоботомирани скотови што сте чипирани да им ги дуете ташаците подалеку и од границите на Универзумот.
Не знам што е помачно...да се читаат и слушаат секојдневните говна на сдс или вашите лажни лелеци додека да дојде некој нов месија како христијан мутљакот.
Прва помисла ми беше да ти наредам се по список но ќе бидам културен и ќе ти поставам неколку прашања.

Дали лажам дека во 90те стотици илјади работници останаа на улица?
Лажам ли дека стотици фабрики завршија во сопственост на членови на СДС?
Лага ли е дека на стотици илјади вработени во државни фирми со години не им се исплаќале придонеси и плати а парите завршиле во џебовите на олиргасите од СДС?

Најбитното прашање е каква врска имаат Виктора и Иреал со сето ова што го напишав погоре па да вреѓаш?

Само да те потсетам дека ликови како тебе го дадоа својот глас за истите гомна да дојдат на власт.Глас дадовте за паразити кои врвот во кариерата им е отварање автобуски постројки и играње чочеци по тунели.Благодарение на вашиот глас сите можни команданти на УЧК се вработија во влада.Благодарение на вашиот глас економијата ни стана бетер од времето на Грујо.Да не ти набројувам за националните интереси зошто и онака ти појма немаш што се.

На крај гомно едно не ми глуми неутралец кога сите добро знаеме кога се зачлени на форумов и која страна ја фаворизираш.[DOUBLEPOST=1525684607][/DOUBLEPOST]Владата потврди:Џезаир Шаќири за плата од 36 000 ке го советува премиерот за безбедност и борба против радикализмот

Ама Талат министер за одбрана.......пу
 
Последно уредено од модератор:
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Викторија, последна работа што ми е на памет ми е да ти се правдам тебе.
Јас немам гласано за сдс до сега во живот. Не ни планирам да го праам тоа.
За дпне нема да гласам, па и Гоце Делчев од гроб да го станете, иако не би бил дел од вашата предавничка скупина пошо не бил ни врховст, ни учкар као вас.
Твојата партија е сдс со комитска иконографија, вие сте глумци-патриоти. Вие кога сте на власт го примате до грклан и единствена разлика е што сте умотани у знамето со вергина. За к** не ве бива ни за ќосевци, ни у војната од 2001-ва се покажавте, гинеа ко пилци наши војници додека вие имавте ликовни критичари и филозофи на клучни одбранбени позиции.
Е сеа штом почна да цмиздриш каде работеле твоите....и татко ми остана без работа во времето на бц, па на крај памет не ми паѓа да го љубам испосраното гзиште на сите фараони у дпне. Сум пишувал на темава. Технички, татко ми остана без работа во времето на циле топуркоски, вашиот тајвански дечко со миљарда, ама фирмата се сроза у времето на почетокот на транзицијата, тоа фамозно бранково кое ви предизвикува такво гадење.
Е сеа јас ќе ти кажам и на тебе и на оној австралиски орангутан, дека фирмата во која јас работев си иба мајката у времето на паторот и на сендвичите као тебе. Имаше купови должници, испорикани фирми...не пливавме добро, јеби га, ај да не ги спомнувам фирмите што цветаа од тоа време. Е сеа, ти ако си бил разочаран дека немале да ти го даваат фамозното „стотче“ по дома, за на кафе да одиш, мене вашето лешинарство ме чинеше лична егзистенција и тоа ми е мотив да пишувам. Сам си наоѓам работа, со сопствено CV и со контакти и познанства што ги имам градено долго време. И затоа преку К ми е кога ми се качувате на истиот зошто сум го отворил профилот. За твоја информација имам постови во многу теми каде баш тебе и не те имам нешто видено.
Командантите на УЧК, за кои јас НЕМАМ гласано, ги амнестиравте вие вморони и со тоа со неизбришливи гомна си го ставивте името во историјата на оваа територија. Место да се гонат судски, кривично, вие ги пуштивте на слобода - е јас за тоа треба да ти се нае**м и на тебе и на сите твои лоботомирани другарчиња и све по список.
Ја напунивте темава со спамирање, суво серење, ко вие да сте биле светите рицари, бранители на честа, ко вие да јадевте учкари за доручек, а не да ги амнестиравте, праевте влади со нив и им признавте нова држава. Смрдите на г***а, ни океан не ве пере.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
До тука стигнав и изгубив желба да ти го дочитам постот.
Тоа го праиш и со програмата на дпне, тупав....ич да не читаш, ништо нема да разбереш.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Геро е гнида поред која ти е срам да застанеш у опозиција дури и против паторот. Никакво изненадување не ова од него.
Релативизирањето на сдс за ангажманот на овој крвник е рамно на амнестијата на учк што ја напраи мнозинството на парламентот на дпне во 2011.
Да не се лажеме, врвното гомно на учк, аљи, ни е вечен премиер. Сите команди се од него аминувани и уште ги влече сите конци...
Ниту еден што застанал на страна на сдс или дпне нема морално право да критикува откако и двете банди се во наизменичен брак со него кој ја води државава у амбис од 2001-ва (а и пред тоа).
Всушност, еве што има напишано Геро околу ова. Тој првиот текст очигледно не е негов.

https://plusinfo.mk/радикално-дупење-во-здрав-мозок/
Радикално дупење во здрав мозок!
Командант Хоџа, надворешен соработник од областа на внатрешната безбедност и борба против радикализмот за потребите на канцеларијата на премиерот Зоран Заев. За 36.000 денари месечно!

Напишано од
Бранко Героски
-
07/05/2018 12:51
1018

Веста за именувањето на командант Хоџа за советник на премиерот Зоран Заев ја примив со недоумица. Особено откако го прочитав објаснувањето на командантов:

„Откако Заев победи на последните парламентарни избори, имавме еден политички договор, јас да го ослободам Танушевци и тој да ми обезбеди владина функција блиску до него, како гаранција за мојата безбедност. Фактички, Заев направи математика да ме приближи до себе и да нема никакви проблеми. Јас не сум направил договор со Заев за гласови и очекувам овој договор премиерот да го испочитува“.

Си реков, сѐ е можно, ама ова сепак не. Каква е оваа математика? Зарем Танушевци пред изборите било окупирано, па го ослободил командантов? Зарем е можно Заев да одлучил да го приближи Хоџа до себе, за да нема никакви проблеми? Како е воопшто можно Заев да се договарал со „ослободителов“ на Танушевци?


Но ете, на изненадувањата им нема крај. Владата ја потврди веста. Да, командант Хоџа станал надворешен соработник на Заев, за надомест од 36.000 денари месечно. За да „преживее“, не за друго… Десетици илјади други луѓе, меѓу кои и многу кои се бореа да ја „ослободат“ Македонија од режимот на Груевски, ќе мора да почекаат. Приоритет имаат тие што можат на Заев да му направат „проблеми“.

Но, тоа не е сѐ. Се вџашив кога го прочитав целосниот назвив на советничката фукција на командантов – надворешен соработник од областа на внатрешната безбедност и борба против радикализмот за потребите на канцеларијата на премиерот Зоран Заев. Да повторам: надворешен соработник од областа на внатрешната безбедност и борба против радикализмот за потребите на канцеларијата на премиерот Зоран Заев!

Командант Хоџа советник за борба против радикализмот?!?!

Дами и господо другари, извинете на вулгарниот израз, ама морам да ви кажам дека ова се вика – радикално дупење во здрав мозок!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нека се договорат во редакција, дупење е или квалитетен кадар со „искусен командант“
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Всушност, еве што има напишано Геро околу ова. Тој првиот текст очигледно не е негов.

https://plusinfo.mk/радикално-дупење-во-здрав-мозок/
Тој ли е уредник на сајтот?
Ова е уште полошо. Ако има различно мислење од оној текст што го постираше Бејтмен, тогаш треба гласно да каже дека му се мешаат во уредувачката политика, пошо беше прилично гласен кога протуѓер и илче тоа го правеа во некои други времиња.
 
V

viktora

Гостин
Ги колнеа да им се случело поново Куманово,ги тепаа "пајаци" па ги тераа јавно да се бламираат дека сами се тепале,на крај г.Спасовски гордо во очи гледајќи ги им се обраќа да го сочувале образот.

http://press24.mk/spasovski-do-policajcite-chuvajte-go-svojot-obraz-toj-nema-cena

А тоа што шупакот им го отворија ко конзерва што правиме?Ах што ќотек лежи во ова продадено гомно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Владата потврди:Џезаир Шаќири за плата од 36 000 ке го советува премиерот за безбедност и борба против радикализмот
Срамота, зарем 36,000 денари е плата за советник на премиер? Мизерија. Па тие плати ги земаат обични работници, во подобри фирми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom