Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
А замисли да го поставеа Јохан советник за безбедност какво лигаење ќе имашe по форумов од веќе познати ликови.
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Во една дискусија на времето, кога командант Флорина беше назначен за министер за одбрана ми беше кажано “ако не ти се свиѓа исели се”.

Не дека СДС не го продужува трендот на пушење кај шошонезите ради личен интерес, али чисто онака да не остане незабележано.

Дотолку повеќе што кога го назначија него за министер за одбрана имаше коментари Америка го натера Грујо, он никад не би прифатил али тоа е. Сега друго е скроз.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
А замисли да го поставеа Јохан советник за безбедност какво лигаење ќе имашо по форумов од веќе познати ликови.Ееее клето македонче бе!
Да не осудуваме цел народ заради неколку ретардирани ликови.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Во една дискусија на времето, кога командант Флорина беше назначен за министер за одбрана ми беше кажано “ако не ти се свиѓа исели се”.

Не дека СДС не го продужува трендот на пушење кај шошонезите ради личен интерес, али чисто онака да не остане незабележано.

Дотолку повеќе што кога го назначија него за министер за одбрана имаше коментари Америка го натера Грујо, он никад не би прифатил али тоа е. Сега друго е скроз.
Тоа е лекција шо треба да ја научиме како народ,да не се гледа се низ призмата на партиска припадност,туку реално и критички.Ако не ја совладаме таа лекција тогаш неизбежен е колапсот на Мк и на нас како народ.
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа е лекција шо треба да ја научиме како народ,да не се гледа се низ призмата на партиска припадност,туку реално и критички.Ако не ја совладаме таа лекција тогаш неизбежен е колапсот на Мк и на нас како народ.
Кој не ја научил нека си ја учи. Ја пљукам и у време ВМРО и у време СДС, вие ќутевте. Учете сеа.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857



Zoran Bozinovski
17 hrs ·
MAMA JELENA...

Ova ednaš, pred desetina godini go pišuvav, sega tivko ke vi go povtoram:

Na ,,čuden,, način, posle kupuvanjeto na ESM od EVN (BONBONA biznisot!), potočno godina dena posle prevzemanjeto od strana na AVSTRIJCITE, pomedju ELEM, MEPSO i EVN moraše da se napravi delben bilans, da se raspravi precizno što e državno (ELEM i MEPSO) a što privatno (EVN). Beše toa 2008, na početokot na surovoto vladeenje na ČUDOVIŠTETO i BRATUČEDITE!!!

KOMISIJATA za delben bilans imaše TRI člena, po eden od site tri kompanii. Eden člen beše NOBODY od DPMNE, a drugite dvajca ANYBODY: sopružnicite ALEKSANDAR ŠEKERINSKI i JELENA GRAŠEVSKA... Tatkoto i majkata na ministerkata za odbrana!

Za da ne se branuva javnosta i da ne se prašuvaat vo togaš opozicionata SDSM, od kade takva milost na DPMNE kon MAMA i TATO, vo SLUŽBEN VESNIK mama JELENA beše vpišana so MOMINSKO PREZIME. Taka, podelbata pomedju ELEM, MEPSO i EVN beše uspešno izvedena. Ako ova go dopolnam so ušte nekoi epten ,,pikantni,, detali, ke vi se krene kosata na glavata!

DOSTA E I OVA...

NAPOMENA: ovoj post nemojte da go lajkuvate i spodeluvate, 30tina mladiči i devojčina uredno beležat KOJ GO TOA pravi, pa može da vi se odrazi
Камчев конзул командат хоџа советник, арно велеше Гоца, циркуз Медрано не ни е равен :icon_lol:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.075
Во една дискусија на времето, кога командант Флорина беше назначен за министер за одбрана ми беше кажано “ако не ти се свиѓа исели се”.

Не дека СДС не го продужува трендот на пушење кај шошонезите ради личен интерес, али чисто онака да не остане незабележано.

Дотолку повеќе што кога го назначија него за министер за одбрана имаше коментари Америка го натера Грујо, он никад не би прифатил али тоа е. Сега друго е скроз.
Грујо е крив за командант Хоџа. Да не попуштел пред ДУИ и да не го дозволил Толкувањето на амнестија 2011 , Хоџа (и учките) сега не би можел да биде советник за безбедност, ќе мораше Зајко некој друг да бара, на пример од тие повратниците од ИСИЛ што треба да се ресоцијализираат :cool:[DOUBLEPOST=1525627216][/DOUBLEPOST]
па тоа е тоа, зошто Шеќеринска не дозволи договорот со ЕВН (за купување на ЕСМ ) да се објави во медиуми, остана во тајност ...
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
28 август 2013
Мислења
4.240
Поени од реакции
12.901
Во една дискусија на времето, кога командант Флорина беше назначен за министер за одбрана ми беше кажано “ако не ти се свиѓа исели се”.

Не дека СДС не го продужува трендот на пушење кај шошонезите ради личен интерес, али чисто онака да не остане незабележано.

Дотолку повеќе што кога го назначија него за министер за одбрана имаше коментари Америка го натера Грујо, он никад не би прифатил али тоа е. Сега друго е скроз.
СДСМ го обожава трендот на пушењето кај нивните господари шо ги донесоа на власт, тоа е добро познато уште од осамостојувањето на Македонија.

Не пишувај СДС, ако те види @Let 3 , ќе рече дека си от ие небањатите македонци.
 
S

silmarillion

Гостин
Не пишувај СДС, ако те види @Let 3 , ќе рече дека си от ие небањатите македонци.
Скопски жаргон е СДС, не дека нешто паѓам на фоловите сиромашни СДС/ДПМНЕ. Ги здоболе кур БЦ и екипа како им ја ословувам партијата.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.240
Поени од реакции
12.901
Скопски жаргон е СДС, не дека нешто паѓам на фоловите сиромашни СДС/ДПМНЕ. Ги здоболе кур БЦ и екипа како им ја ословувам партијата.
И јас така викав додека @Let 3 беше сеуште присутен на форумот, ама тролаше 2 страни.

П.С. Знае некој зошто го нема на форумов?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.681
Дотолку повеќе што кога го назначија него за министер за одбрана имаше коментари Америка го натера Грујо, он никад не би прифатил али тоа е. Сега друго е скроз.
Нема човек на Кале што седи, тера микро-менаџмент и диктира кадровски решенија на Заев и Груевски. Од таму двајцата имаат општи насоки и напатствија.
Никој од таму не одредил Талат да министер за одбрана и сега претседател на Собрание, а за ова со Хоџа не верувам дека се замара ниедна амбасада никаде.
Цел колаиционен пазар со ДУИ и ВМРО беше сведен на заеднички криминал и потези како Талат-министер со кои ДУИ како бонус, идеа на наше понижување . Така они ја работеа, и уште ја работат поддршката кај нивните гласачи.

Жално е што еден визионер , прифатен од сите амбасади и цел запад дозволува албанците да бидат работени на ист принцип и во неговото ено опшесво во кое он неуморно се бори за сите нас..... освен нели ако не е така, и ако и он не е исти кур како неговиот претходник.

Ова со Хоџа е негов лично потег со кој веројатно враќа некаков долг, а воедно , како бонус понижување за нас, пошто на позиција советник за безбедност е ставен терорист од кој сме бил небезбедни

““Али ок.. што може он, тоа од запад е све, добро што бар он другиве работи за државава ги брка’’, како што викаа едни сендвичи минативе 10 години.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.009
Поени од реакции
16.075
Скопски жаргон е СДС, не дека нешто паѓам на фоловите сиромашни СДС/ДПМНЕ. Ги здоболе кур БЦ и екипа како им ја ословувам партијата.
όχι SDSM αλλά μόνο SDSGM :cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom