Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Mnogu e dokumentirano se sto se desavase vo sobranieto taka da Krsto vratarot i drugar mu od ohrid ke odogovaraat za povekje krivicni dela. Bez razlika sto ima imunitet sobranieto moze da mu go odzeme so prosto mnozinstvo. Treba vreme da se procesuiraat site informacii sto kako ali mislam tesko deka ke ostane nekaznet nekoj. Osobeno sto 3 sata gi drzea zaloznici gi tepaa im zborea familiite im se mrtvi nemase telefon da se javis...
За отворање на врата да одговараат? Па сите отвораме врати, 100 пати дневно. Не знам, можеби во Собранието мора да ја отвори одредено задолжено/овластено лице. Па, можеби тука прекршиле правило, постапка, ред..
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
За отворање на врата да одговараат? Па сите отвораме врати, 100 пати дневно. Не знам, можеби во Собранието мора да ја отвори одредено задолжено/овластено лице. Па, можеби тука прекршиле правило, постапка, ред..
Gi opravaduvas sto gi otvorija vratite namerno da vleze narod i da napravi lom?
Ne e rabotata za otvatranje vrata nego sto so taa postapka koi posledici se napravija
Mislam dzabe se vadat i gi pravdas ima se dokumentirano so snimki kade gi otvaraat i kade gi nasocuvaat ludjeto kade se pozdravaat so fantomki ludje...
Mislam dzabe se filmas deka za otvaranje vrata ne se lezi poradi takvo slepo razmisluvanje i pravdanje na takvi raboti drzavata ni e vo toa deredze dojdeno...
 
S

silmarillion

Гостин
За отворање на врата да одговараат? Па сите отвораме врати, 100 пати дневно. Не знам, можеби во Собранието мора да ја отвори одредено задолжено/овластено лице. Па, можеби тука прекршиле правило, постапка, ред..
Сигурно има протокол во вонредна состојба во собранието кој што смее да прави. Таман работа ако безбедноста на собранието зависи од пратениците. Одговорност треба прво командна до министер за внатрешни (без разлика што е СДС) што бил тогаш и сите ланчано до задњиот пандур што се тргаше на страна и пееше песни. Одговорност од прв до последен во обезбедувањето на собранието. И конечно одговорност за сите пратеници кои неовластено постапувале тој ден под одредени услови во кои беше зградата.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Сигурно има протокол во вонредна состојба во собранието кој што смее да прави. Таман работа ако безбедноста на собранието зависи од пратениците. Одговорност треба прво командна до министер за внатрешни (без разлика што е СДС) што бил тогаш и сите ланчано до задњиот пандур што се тргаше на страна и пееше песни. Одговорност од прв до последен во обезбедувањето на собранието. И конечно одговорност за сите пратеници кои неовластено постапувале тој ден под одредени услови во кои беше зградата.
Se si ima snimano se dokumentirano ke zavrsi istraga i site eden po eden ke si odgovaaraat bez razlika koj sto e ne se sekirajte. Nema perenje od ova so tolku kameri i svedoci ne proadja ni eden film sto mislat da go pravat
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
За отворање на врата да одговараат? Па сите отвораме врати, 100 пати дневно. Не знам, можеби во Собранието мора да ја отвори одредено задолжено/овластено лице. Па, можеби тука прекршиле правило, постапка, ред..
Ова доаѓа како:
Шо оставиле отворени само врати од сефовите во банка!?
Шо оставиле отворени врати од затворите..
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Ова доаѓа како:
Шо оставиле отворени само врати од сефовите во банка!?
Шо оставиле отворени врати од затворите..
Smesno e da opravduvanje nema
ako ne gledas odogornost za toa otvaranje vrati i go opravduvas treba da si stvarno vo moralna kriza nekoja
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
За отворање на врата да одговараат? Па сите отвораме врати, 100 пати дневно. Не знам, можеби во Собранието мора да ја отвори одредено задолжено/овластено лице. Па, можеби тука прекршиле правило, постапка, ред..
:чда:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Gi opravaduvas sto gi otvorija vratite namerno da vleze narod i da napravi lom?
Ne e rabotata za otvatranje vrata nego sto so taa postapka koi posledici se napravija
Mislam dzabe se vadat i gi pravdas ima se dokumentirano so snimki kade gi otvaraat i kade gi nasocuvaat ludjeto kade se pozdravaat so fantomki ludje...
Mislam dzabe se filmas deka za otvaranje vrata ne se lezi poradi takvo slepo razmisluvanje i pravdanje na takvi raboti drzavata ni e vo toa deredze dojdeno...
Не бе, не правдам никого. Си правам муабет. Која е процедурата за отворање на вратите? Ако може пратеникот да си отвори за да излезе, не знам каде му е грешката. Види, за да се осуди некој треба да прекрши некој закон. Затоа, од муабети не треба да се суди некому. Јас знам дека сега се инсталира власт која може да крши закони и устав и „никому ништо“, дека судството и истражно-обвинителските институции се присилени да ги гонат и судат функционерите (и други) на ВМРО ДПМНЕ. Но, зборувам како треба. Дали за отворање вратата се одговара (сем ако не прекршил собраниски ред). Ама ред (и закон) се прекрши и при таканаречениот „избор“ на Талат, со елементи на пуч (незаконски избор на важна државна функција), па ни на крај памет нема да се покрене одговорност од обвинителството. Никој не ни зборува за такво нешто. Дури, си мислам дека ако некој го покрене тоа, дека ќе го „изеде помрачина“.
Јас колку што знам, посочениве пратеници отвориле врати... Дали некој ред прекршиле? Можеби.[DOUBLEPOST=1508922930][/DOUBLEPOST]
Ова доаѓа како:
Шо оставиле отворени само врати од сефовите во банка!?
Шо оставиле отворени врати од затворите..
Банката си има правила и овластени лица за работа со сефовите. За да одговара некој, треба да прекрши некој закон. Дали си запознат кој закон е прекршен во конкретниов случај? За да зборуваме конкретно, да не „јадеме бурек“.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не бе, не правдам никого. Си правам муабет. Која е процедурата за отворање на вратите? Ако може пратеникот да си отвори за да излезе, не знам каде му е грешката. Види, за да се осуди некој треба да прекрши некој закон. Затоа, од муабети не треба да се суди некому. Јас знам дека сега се инсталира власт која може да крши закони и устав и „никому ништо“, дека судството и истражно-обвинителските институции се присилени да ги гонат и судат функционерите (и други) на ВМРО ДПМНЕ. Но, зборувам како треба. Дали за отворање вратата се одговара (сем ако не прекршил собраниски ред). Ама ред (и закон) се прекрши и при таканаречениот „избор“ на Талат, со елементи на пуч (незаконски избор на важна државна функција), па ни на крај памет нема да се покрене одговорност од обвинителството. Никој не ни зборува за такво нешто. Дури, си мислам дека ако некој го покрене тоа, дека ќе го „изеде помрачина“.
Јас колку што знам, посочениве пратеници отвориле врати... Дали некој ред прекршиле? Можеби.[DOUBLEPOST=1508922930][/DOUBLEPOST]
Банката си има правила и овластени лица за работа со сефовите. За да одговара некој, треба да прекрши некој закон. Дали си запознат кој закон е прекршен во конкретниов случај? За да зборуваме конкретно, да не „јадеме бурек“.
Секој ден си се помизерен и помизерен. Секогаш кога ќе помислам дека си го допрел моралното дно, ти пак изненадуваш и пропаѓаш уште подолу. Феномен.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Ќе се одземаат имунитети, ќе им се суди на судии.. Шутка и Идризово ќе станат главни дестинации за
И да нема забуни... чекаме и Заев да кажи по кој закон бараше 1евро кај В'цето :)
имаше еден поим француски...Утопиа..
а зошто да не им се суди и на специјалните ??
Јас уште одамна кога спомнав дека треба да се врши реизбор тука тврдеа дека СЈО = Катица, така било зацртано по Пржински договор... Пржински договор заврши, мора да се предвиди други форми кој ќе одговараат на законодавството.
Не дека има држава каде е идеално решено, башка денес се врши инжинеринг и на јавното мнение , а кое треба биде над сите партии и судови ....
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.271
Поени од реакции
4.498
Сигурно има протокол во вонредна состојба во собранието кој што смее да прави. Таман работа ако безбедноста на собранието зависи од пратениците. Одговорност треба прво командна до министер за внатрешни (без разлика што е СДС) што бил тогаш и сите ланчано до задњиот пандур што се тргаше на страна и пееше песни. Одговорност од прв до последен во обезбедувањето на собранието. И конечно одговорност за сите пратеници кои неовластено постапувале тој ден под одредени услови во кои беше зградата.
Нухиу беше министер тогаш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom