Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2006
Мислења
17.691
Поени од реакции
12.083
Ако беше подобро веќе на цел глас ќе лаеја.:D.. а Телма објави ( имам пост) дека Македонија е избришана од листата на конкурентност на која беше високо котирана...
знаеш да читаш извештаи? и што значи ова за Македонија, за тебе што е битен competitiveness index?
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Taka e toa. Site onie shto se osmeluvaat da ja kritikuvaat Imperijata, shto gi obelodenuvaat sranjata na megjunarodnata se beskichmenjaci, platenici na prethodnata vlada, debeli svinji, pijanici, a onie shto odat na raport na Kale pred bilo shto da objavat, na konsultacii, se demokrati, progresivci, borci za pravda. I ovde zavrshuva prikaznata za novinarstvoto vo slobodna Makedonija.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
На пример, квизот на Лила Ф. не ми се допаѓа, со години е на ТВ, па јас веднаш го менувам каналот...
Штета, тоа е квиз за некого со твоите интелектуални способности. Баш би ти стоело да го гледаш, а зошто и да не, и да учествуваш во него.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Лаги со опашки. Дедо ми не бил, па и нему му зеле. Ниви, куќи, заработено по Америки... голтарите за нив си зедоа. Се сместија во куќите на домаќините. Ти си ја ишкаш мувата, јасно ми е.
Шом му зеле значи дека бил гнида кој печалел за време на војната и му плаќал данок на странските окупатори додека народот се борел против фашизмот
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Taka e toa. Site onie shto se osmeluvaat da ja kritikuvaat Imperijata, shto gi obelodenuvaat sranjata na megjunarodnata se beskichmenjaci, platenici na prethodnata vlada, debeli svinji, pijanici, a onie shto odat na raport na Kale pred bilo shto da objavat, na konsultacii, se demokrati, progresivci, borci za pravda. I ovde zavrshuva prikaznata za novinarstvoto vo slobodna Makedonija.
А што се оние што ги цензурираа Латас, Јанко, Миленко...? Демократи? Ако се дере Заев кога му е полна устата со живот, со демократии.. не значи дека е така? Јас посочив пример дека нема демократија. Или, има и недемократија.
ПС: Зошто се дере Заев? Нема човекот проблеми со слухот, па... Хмммм.[DOUBLEPOST=1507553411][/DOUBLEPOST]
Штета, тоа е квиз за некого со твоите интелектуални способности. Баш би ти стоело да го гледаш, а зошто и да не, и да учествуваш во него.
Ти прво најди си некоја професија, не се бламирај со филозофирање. Брееее... 9,5 на филозофија. А бе земи нешто научи... Толку ли не те биваше, па на филозофија отиде? Ха ха хаа..... Лила ти е таман... И да завршиме филозофски.. „НО ЗОШТО?“.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ти прво најди си некоја професија, не се бламирај со филозофирање. Брееее... 9,5 на филозофија. А бе земи нешто научи... Толку ли не те биваше, па на филозофија отиде? Ха ха хаа..... Лила ти е таман... И да завршиме филозофски.. „НО ЗОШТО?“.
Која книга од филозофија ти ја имаш прочитано?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Шом му зеле значи дека бил гнида кој печалел за време на војната и му плаќал данок на странските окупатори додека народот се борел против фашизмот
Не бил. Така се бараат оправдувања. Бил домаќин, за разлика од некои други. Кои станале домаќини кога им украле на домаќините. Е тоа е твојата партија. Треба да се срамиш, а не да ги возвишуваш.[DOUBLEPOST=1507553571][/DOUBLEPOST]
што било убаво У Канаду
кој и како ги цензурира?
Па зошто ги нема на ТВ? Јанко си кажа. Сител не ја пушта емисијата. Демократски.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.803
Лаги со опашки. Дедо ми не бил, па и нему му зеле. Ниви, куќи, заработено по Америки... голтарите за нив си зедоа. Се сместија во куќите на домаќините. Ти си ја ишкаш мувата, јасно ми е.
Дедо ти не пушел на комуњарите и затоа све му земале, но ти се гледа дека си ја научил лекцијата.
Не сум сигурен дали дедо ти пофално или жалосно би гледал денес, на твојата ориентација.
 
S

silmarillion

Гостин
Taka e toa. Site onie shto se osmeluvaat da ja kritikuvaat Imperijata, shto gi obelodenuvaat sranjata na megjunarodnata se beskichmenjaci, platenici na prethodnata vlada, debeli svinji, pijanici, a onie shto odat na raport na Kale pred bilo shto da objavat, na konsultacii, se demokrati, progresivci, borci za pravda. I ovde zavrshuva prikaznata za novinarstvoto vo slobodna Makedonija.
Страшна логика. Да ти пуштам слика од Грујо како игра баскет со америчка амбасада во Форца пред да им згази на жуљ со руски пари и перење кеш без да го пријави кај нив? Што ќе ти пуштам на насловна беше на сите новини тогаш ваљда си го видел. Ама тогаш никој не смееше за империјата да каже ништо. Се си течеше како треба.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Дедо ти не пушел на комуњарите и затоа све му земале, но ти се гледа дека си ја научил лекцијата.
Не сум сигурен дали дедо ти пофално или жалосно би гледал денес, на твојата ориентација.
Фино. Воспитано. Напиј се една.. од мене. Крлежи.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И каква врска има Заев со Сител бе тенеќе?
Нема. Случајно го нема ни Латас? Ех.. од филозофирање нема аир државава.. земи нешто работи.
Да повторам по Х-ти пат: Латас воопшто не ми е омилен водител, напротив...
Има силни сомнежи за уцени. Се дадоа многу снимки на „џукели“ и сега можат да уценуваат. Како што и правеа, па беа ослободувани од партиското обвинителство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom