Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Krivo da sedime, pravo da zborime, vo momentot na makedonskata politichka scena nema nitu eden politichar so kichma, "not one". "Sve su to pizde".
Реалноста е ако не гласаш за еден од оние двајца џабе си ги арчиш опинѕите за да одиш до изборно место...таков ни е системот ко во Америка сме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.812
До сега новата власт е многу подобра од она што ни се случуваше предходно. Али не е тешко да се биде подобар од Груевски.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
На локални избори носеле луѓе од други градови за митингот во Скопје? Сендвичи 2.0
Реално не беа присилени да идат како тоа што беа вмроидите...има многу различности помеѓу Сдсм и Дпмне ...иако во поглед на корупцијата,партиското вработување и делењето на тендери нема некоја разлика..на пример многу ќе ми биди ќеф ако Сдсм ги земи поголемите градови ниту еден да не се вработи од нивните газолижачи што не сакаат две метри со газот да помрднат и да се помачат да најдат работа со занает...многу е цинично да зборваш толку години против дпмневците за тоа како не си го заслужваат нивното работно место во администрација за потоа и ти истото да го правиш...ајде можеби овие локални е перфектен момент да се нокаутираат рекетарите но не ни треба Вмро после Вмро
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Доволно е што го склучија договорот за добрососедство со Бугарија за да даваат полесно Бугарски пасоши
Да, сега ќе биде полесно на интервју за пасош бугарска историја ќе учиме.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
До сега новата власт е многу подобра од она што ни се случуваше предходно. Али не е тешко да се биде подобар од Груевски.
Da, podobra e vo sproveduvanje na rezhim. Chekaj posle ovi lokalni da vidish shto ke bide rezhim. Ne ke smeesh da pisnesh ili nakrivo da gi poglednesh.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Da, podobra e vo sproveduvanje na rezhim. Chekaj posle ovi lokalni da vidish shto ke bide rezhim. Ne ke smeesh da pisnesh ili nakrivo da gi poglednesh.
Мамето ни го расплакаа и кога беа во опозиција ја држеа Македонија во криза и ја упропастија економијата тотално. Се виде дури и во 2013 кога Жерновски го вработи пола криминално подземја во општина Центар не само партиски војни (кондоми). 4 општини имаа и ги упропастија и тие.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
До сега новата власт е многу подобра од она што ни се случуваше предходно. Али не е тешко да се биде подобар од Груевски.
Брат, ЗЗ беше претставуван ко Мојс, Д Чоузен Уан, само да не заврши ко него на крај. Многу луѓе имаа (основан или не, небитно во ситуацијава) хејт према есдеес и гледаа на нив со песимизам. Не можам да се помирам како за краток период сите независни и оние на кои што им дојде преку глава од претходната власт и ги гласаа новиве владеачи, успеаја да им ја разнишаат довербата и да зажалат што дале глас за нив. Секој ебан ден излага некоја нова глупост, секој ден ново срање, им вадат прљав веш ама сами се криви, кога местат дебили ко Рашковски на позиција, пикаат твитераши у Влада.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.812
Твитераши у влада е пичкин дим у споредба со делата на Груевски.
Кога ќе почнат да праат срања и они ќе бидат критикувани.
Самиот факт дека се твитераши, не ми е некако доволен за да ги критикувам.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Брат, ЗЗ беше претставуван ко Мојс, Д Чоузен Уан, само да не заврши ко него на крај. Многу луѓе имаа (основан или не, небитно во ситуацијава) хејт према есдеес и гледаа на нив со песимизам. Не можам да се помирам како за краток период сите независни и оние на кои што им дојде преку глава од претходната власт и ги гласаа новиве владеачи, успеаја да им ја разнишаат довербата и да зажалат што дале глас за нив. Секој ебан ден излага некоја нова глупост, секој ден ново срање, им вадат прљав веш ама сами се криви, кога местат дебили ко Рашковски на позиција, пикаат твитераши у Влада.
Ако си идеолошки подобен и докажан борец или си им платил ќеш гарант добиваш раководно место. Луѓе не за џабе пунеа кондоми со боја. Тоа им е кадровската политика проста и едноставна.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Твитераши у влада е пичкин дим у споредба со делата на Груевски.
Кога ќе почнат да праат срања и они ќе бидат критикувани.
Самиот факт дека се твитераши, не ми е некако доволен за да ги критикувам.
Тебе можеби ти е пичкин дим, мене не ми е, туку само ми е предзнак да ако он си зима за право да биде криткуван у прв мандат, први 3 месеци за глупостите на рашковски и твитерашите, дека ако остане на власт наредни 3-4-5 години ќе прави срања еднакви на дпмне.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom