Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
до таму ли дојдоте бе, од сајтови на бесплатни домени да копирате статии, да ширите ла
пред 4 дена регистриран сајтот на бесплатен домен, хостиран на бесплатен хост.
ццц
на мали деца ли ли им давате по 50 денари сајтови со лажни вести да ви прават?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ај кажи по кој закон СЈО е нелегално?.
Намерно сакаш да си напорен? Презрел си за ова.[DOUBLEPOST=1507549023][/DOUBLEPOST]
Ѓорѓи, ти бе као познат форумџија по почитувања на закони и устави и познавач на правниот систем во Македонија, треба прв да пренесеш ваква вест за гнасни и срамотни криминали кои се случуваат во твојата сакана татковина и да побараш најстроги казни за сторителите.
Пренесувам јас, ама ти не знаеш.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.713
до таму ли дојдоте бе, од сајтови на бесплатни домени да копирате статии, да ширите ла
пред 4 дена регистриран сајтот на бесплатен домен, хостиран на бесплатен хост.
ццц
на мали деца ли ли им давате по 50 денари сајтови со лажни вести да ви прават?
лично на комшијата пред 15-16години беше му побара сдсм 20000 евра рекет... незнам дали одби или направија друга ујдурма, ама имаше пукање на паркинг, цел народ се симнавме долу, дојде и полиција...на ТВ кажаа дека непознати луѓе го пресретнале и му земале 60.000 евра...
Јас си размислував, кој и зошто би носел 60,000 евра во кола ?? .. утредента сметководителот негов кажуваше дека рекетари на сдсм му барале 20.000 евра..
Логиката ми кажува дека дал 20.000 со договор во МВР да се пријави дека му се земени 60.000 и таа сума да се одбие од приход, помалце да плати данок..
А нормално крадците не се навоѓаат никогаш, исто како и сега тие што палат коли и слично....
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ефтов, Миленко, Јанко се одлични ... Најинтересните емисии беа нивни, убедливо. Сега кога дојде демократијата... ги стопира. Дојде живот, со цензура.
Заев в очи не гледа и лаже дека сега нема да било недемократски... Па човекот речиси за се значајно излажа. Ретко да си стоел на зборот, а со тоа се фали. А најголемата лага беше кога со име и презиме ветуваше оставка, ако изгуби... Барем своето име не го валкај... ако си намислил државното... да виткаш „кичма“.
(Миленко сеуште има некаква емисија, мислам)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.713
Статистиката покажува дека од јуни до септември оваа година од државава се исселиле 31.170 млади лица. Ако се следи движењето на младите, може да се забележи дека просечната старост на исселените се движи од 18 до 37 годишна возраст

ете ја реалноста, само полошо во секој поглед... не велам дека и предходната власт да останеше ќе беше подобро околу ова, но ајде да видиме економијата, 3 и 4 квартал..
за 3 квартал ( јуни - септември) веќе има некој податоци но ќе чекаат да поминат избори. Ако беше подобро веќе на цел глас ќе лаеја.:D.. а Телма објави ( имам пост) дека Македонија е избришана од листата на конкурентност на која беше високо котирана...
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Да, да, така е сдсм бара рекет, дпмне не. Лоши работи во МК се случувале само до пред 15 години и сега повторно ќе се случуваат лоши работи затоа што повторно сдсм дојде на власт.

Никој не се исселуваше од овде оти беше рај и сдсм дојде на власт сите се разбегаа од државава? илјадници секој ден бегаат од овде?
можеби прават место за мигрантите што сдсм планира да ги прими?

@Ireal дедо оди легни си, не ти е арно.
 
S

silmarillion

Гостин
Екстра си беа бе Јанко Миленко и Хефтов. Хејт пуни кон све што може да им загрози егзистенција од државна цицка. Со долевање масло во огнот потпален од Али и Грујо за меѓуетнички тензии кои би покриле разни криминали. Бомбона беа, ма и уште се. Ѓоко ако ти се толку убави, што не направи траен налог на твојата програмерска плата да се префрла во целост еднакво пропорционално на три дела кон нив? Што има ја да плаќам разни реклами на ВМРО терористичка, за Сител Канал 5 и Алфа? Ефтов бил одличен а праи интервју со шизоно од Србија што им вика на сите ИДЕШ ПОД МАЧО БАТО и што сака да го врати Душаново Царство : )))) Иди утепај се.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Екстра си беа бе Јанко Миленко и Хефтов. Хејт пуни кон све што може да им загрози егзистенција од државна цицка. Со долевање масло во огнот потпален од Али и Грујо за меѓуетнички тензии кои би покриле разни криминали. Бомбона беа, ма и уште се. Ѓоко ако ти се толку убави, што не направи траен налог на твојата програмерска плата да се префрла во целост еднакво пропорционално на три дела кон нив? Што има ја да плаќам разни реклами на ВМРО терористичка, за Сител Канал 5 и Алфа? Ефтов бил одличен а праи интервју со шизоно од Србија што им вика на сите ИДЕШ ПОД МАЧО БАТО и што сака да го врати Душаново Царство : )))) Иди утепај се.
Зошто со вакви глупави коментари?
„Ако ми се убави, или не знам што...“. Јас си кажав мислење. Соодветно.. и ти си кажуваш свое, ама јас не ти велам со својот вибратор-далечински да го промениш каналот за да не ги гледаш? Што има врска мојата плата со емисиите? Нивните емисии беа најгледани, беа интересни, па и доста содржајни. Повеќе или помалку... Е сега, ако не сакаат да им гостуваат гости кои вие ги „симпатишете“ по партиска линија, нормално е дека ќе преовладува другата опција. Но, нивните емисии беа најдобри. Сами гледате дека Латас не го ставив овде... иако кога им беше гостин, беше интересен. Имаше и глупави изјави, но тоа не е темата...

Сепак, ако не ти се бендисува нешто, смени го каналот. На Телма имаш(е) програми баш по твој терк, на 24 Вести.. Никој не е обврзан на нешто.[DOUBLEPOST=1507550585][/DOUBLEPOST]
СЈО е сосема по закон и устав.
Само оној кој е слеп за правда и законитост може да кажува спротивно
„Тако је другови.“
За татковината со Тито... НАПРЕД. (Ама и дрпнете им на богатите, да има и за нас голтарите, а? ;) )
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
содржајни емисии? ефтина пропаганда, храна за дпмнеовци.
на дпмнеовци по цел телевизорот наместен на сител им стои.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.713
Да, да, така е сдсм бара рекет, дпмне не. Лоши работи во МК се случувале само до пред 15 години и сега повторно ќе се случуваат лоши работи затоа што повторно сдсм дојде на власт.

Никој не се исселуваше од овде оти беше рај и сдсм дојде на власт сите се разбегаа од државава? илјадници секој ден бегаат од овде?
можеби прават место за мигрантите што сдсм планира да ги прими?

@Ireal дедо оди легни си, не ти е арно.
кај виде дека го фалам предходниот режим ( патем не е многу сменет, дуи си е пак режим)
А дека е полошо и ќе биде полошо држи, пред се што сега немаме меѓународно подржана опозиција,
( нешто минорно е подршката на Беса од Турција), така да власта праи што сака, судиите се заплашени како мали зајачиња... Ако порано имало тефтерче и договарање, сега има наредба на судиите. Толку е мизерно што самиот Либертас почна да кења од срам кога излезе срамната пресуда на градоначалникот од Прилеп
 
S

silmarillion

Гостин
Што има врска мојата плата со емисиите?
Тоа кључот бе Ѓоко. Платата на секој еден Македонец отиде за пропагандата на ВМРО терористичка. Гледаш тебе ти биле тие волшебно прекрасни емисии. На тие емисии се величала тогашната власт небаре Швајцарија е ова а ти се викаш Герхард а не Ѓоко. И знаеш кога те ебе некој у здрав памет на тој начин, па треба бе да укључиш малце памет и да дигнеш глас. Исто како што го коментираме ние љубителите на Телма и 24 вести партиските вработувања на Заев, организирањето на митинзи небаре концерти, делење сендвичи, затајување на правдата и слично. Ама треба да имаш нешто у тоа глаата за да ти текне. Ти за жал немаш. Ти и уште грубо кажано 85% што гласате слепо и за едните и другите и после кога ќе усерат нешто ќутите. Да не одиме на отсутноста на другите органи од човековото тело, еве ќе се задржиме на мозокот.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
содржајни емисии? ефтина пропаганда, храна за дпмнеовци.
на дпмнеовци по цел телевизорот наместен на сител им стои.
Јас гледам се што има на ТВ кога седнам да гледа и што ми е интересно. Од секоја ТВ куќа. Може и да не е политика... Немам никакви предрасуди. Ги знаам водителите, кој за кого е (или ТВ куќата) и од напред знам за кого се „навива“ и тоа го земам со таа резерва.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
„Тако је другови.“
За татковината со Тито... НАПРЕД. (Ама и дрпнете им на богатите, да има и за нас голтарите, а? ;) )
Не беше ништо дрпано, беше одземено на злосторниците кои во време на војна соработуваа и ги финансираа фашистичките окупатори. И тоа беа само благо казнети, во други земји беа стрелани по кратка постапка, овде им е овозможено да ја овидат грешката да се покајат и да се вклучат во општеството како корисни членови а не како до тогаш - паразити.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Тоа кључот бе Ѓоко. Платата на секој еден Македонец отиде за пропагандата на ВМРО терористичка. Гледаш тебе ти биле тие волшебно прекрасни емисии. На тие емисии се величала тогашната власт небаре Швајцарија е ова а ти се викаш Герхард а не Ѓоко. И знаеш кога те ебе некој у здрав памет на тој начин, па треба бе да укључиш малце памет и да дигнеш глас. Исто како што го коментираме ние љубителите на Телма и 24 вести партиските вработувања на Заев, организирањето на митинзи небаре концерти, делење сендвичи, затајување на правдата и слично. Ама треба да имаш нешто у тоа глаата за да ти текне. Ти за жал немаш. Ти и уште грубо кажано 85% што гласате слепо и за едните и другите и после кога ќе усерат нешто ќутите. Да не одиме на отсутноста на другите органи од човековото тело, еве ќе се задржиме на мозокот.
Тоа е само твоја мисла, многу дрска.. но е твоја. Што секако, не значи дека е точна. Плус, никаде јас не ги спомнав политичките моменти... Ти имаш „скакулец“ во тој поглед. Јас коментирав за гледаноста, за актуелноста, за интересноста... Никаде не се пишуваше кој е во право... Не знам како не разбираш за што е муабетот. На крај... не си ти репер за исправност, па да ни солиш памет со пост како овој. Од такви како вас.. преку глава ми е. Ти се мешам ли јас во твоите мисли на таков начин? Какви се овие ВМРО терористички? Кој ги спомна нив? На пример, Јанко И. (Јади бурек).. што ти згрешил па да го мразиш? Може да не ти се допаѓа емисијата и да не ја гледаш. На пример, квизот на Лила Ф. не ми се допаѓа, со години е на ТВ, па јас веднаш го менувам каналот... не фрлам со дрвја и камења по неа, по власта, по ТВ куќата...[DOUBLEPOST=1507552877][/DOUBLEPOST]
Не беше ништо дрпано, беше одземено на злосторниците кои во време на војна соработуваа и ги финансираа фашистичките окупатори. И тоа беа само благо казнети, во други земји беа стрелани по кратка постапка, овде им е овозможено да ја овидат грешката да се покајат и да се вклучат во општеството како корисни членови а не како до тогаш - паразити.
Лаги со опашки. Дедо ми не бил, па и нему му зеле. Ниви, куќи, заработено по Америки... голтарите за нив си зедоа. Се сместија во куќите на домаќините. Ти си ја ишкаш мувата, јасно ми е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom