Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.241
Поени од реакции
18.057
Не ми се верува со какви провидни селски финти пробуваат да продаваат ефтин популизам во јавноста. Ептен ја потценуваат јавноста со ваквите селски финти.

#NмаРазлика :LOL:
Јавноста немало да падни на селски финти, ах каков шегобиец си ти :cool:

Абе како се дресирани луѓево сега после ВМРО, гомна да серат и да му викаат колбаси се ќе ги лапнат.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
оваа ќе биде најдобрата влада што некогаш сме ја имале. ќе видите.
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
В с'да Чкатров зајавјава, че е омерзен да б'де с'ден от „македонци“ по диктовката на старите ср'бски с'дии, които ведн'ж вече са го ос'ждали като борец за освобождението на Македонија от ср'бско робство. Ако се об'рна к'м моја изминат п'т, ште видја, че тој е изп'лнен само с'с страданија и м'ченија. Откакто знаја за себе си, аз дадох всичко за Македонија. Р'ководил с'м се само от едно: доброто на македонскија народ. Доживјах нај-тежката с'дба на един син на Македонија. Толкова много лежах в ср'бските затвори! Днес с'м изправен пред нај-тежкија с'д за мене...
[DOUBLEPOST=1497400452][/DOUBLEPOST]Падането на режима на Бранко Ц'рвенковски и ролјата на МПО
http://www.glasbgmk.eu/падането-на-режима-на-бранко-ц'рвенко/
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Од групата излажани граѓани на Македонија, најизлажани се 1) твитерџиите, а на високо второ место се и кајганеросите!


Нели немаше да има вакви игри со доаѓањето на животот?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Од групата излажани граѓани на Македонија, најизлажани се 1) твитерџиите, а на високо второ место се и кајганеросите!


Нели немаше да има вакви игри со доаѓањето на животот?
PREKINI
zaev go izbra covekot.
deal with it.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
PREKINI
zaev go izbra covekot.
deal with it.
...што му фали бе на човекот, го бива, има кликер. Прво у Велес не растат корнишони туку афион , второ факт е дека е образуван до тука бидува. Трето Трамп велешани го донесоа на власт , што потврди и Клингтонката,Четврто истите велешани го срушија митот дека шиптараана е главна у трговија со опијати по Европа.Петто покажа баткава дека ако те бидува нема зима, ни лоша локација, ни недостаток на капитал.....да редам уште??? Дефинитивно Велес не е ни Штип, ни Струмица, ни Прилеп. За Битола па ич.. :) :) :) Кај почнала македонската преродба ..?? У Кучкундалево?? Каде Коста на Раца напишал : ..денови ли се денови??По кои улици се пеело: Болен ми лежи... а??? И дефинитивно..кај има најдобри пити... :) :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Верушевски за директор на УБК?
Ама ВМРО....
:facepalm:
И ВМРО го правеше истото кога беше на власт. Не ме гледај мене што правам (или не правам) сега, види што направија (не направија) СДС на времето ...

Приметуваш како "неутралниве" ги кренаа главчињата, се надрвија ко мали куриња да го бранат пастиров од Муртино, и тоа после само 1-2 ситни забелешки кон новата власт? :icon_lol:

Да знаев дека олку низок им е демократскиот капацитет на лажниве демократи, и дека се олку забавни кога се на власт, уште од 2008ма ќе почнев да го гласам Заев.

#NмаРазлика :LOL:
Видов, ти се вдадоа како чопор збеснати кучиња. Другото што имаш критикувано а немало врска со СДСМ, тоа е ставено на страна, онака background noise за нив е. Трн у око станува другово и за тоа те цитираат.

До пред некое време збореа дека сум вработен негде со ВМРОвски благослов. Веќе не го прават тој муабет затоа што серам и за едни и за други, многу повеќе (уште сум на исто работно место). И сега не им се уклапа, луџе су збуњене. Па вадат тоа што можат "веш" од претходно. Но и тоа не се уклопува во сегашнава ситуација.

Навикнати се да гледаат боја во луѓето кога се работи за пофалби и критики. Зависно што кон кого е упатено. Со оглед на тоа што уште се именуваат сендвичи иако помина времето за сендвичарење, го враќам во употреба локумството. Секој сега што ќе го брани Мурто & co. е комуњарски локум.

Ти старташ некого Шкорпи? Некаква амнезија да не те има спукано?

До некни урлаше ко орка на контра-митинзи на гдом со химни за груки, денес си загрижен граѓанин.

Не допирајте ново дно, сепак ве чита народ што може да сврзе две чисти.... патетика ви е новиов скин на андеркавер груевист кој гласал за "промени" и се разочарал после 10 дена.
Причините за мое присуство таму ги кажав стотина пати, како и за ЗЗМ. Одново не се објаснувам. Ако мозокот ви е исушен и не ги регистрира тие делови, ваш проблем. Другото што пиша е рекла-казала или измишљотини. А рекла-казала муабети имам и јас. Каде се' немам начекано некои форумски ликови што ги знам во живо, и нема фајде од што би ги кажал тука затоа што ќе пак биде само рекла-казала. И да е така со некој доказ, немаше да спомнувам детали затоа што shocking! Имам принципи. Со истото не може да се пофалите вие, и тие што ги пуштија тие муабети во етер. Ја педер, вие (и тие) педери у душа. Крај.

Инаку за Шарените имате други стандарди. Секој кој бил излезен е револтиран граѓанин. Од другава страна, сендвичи и платеници. Не треба ново дно кога истото вие веќе го држите на рекорд.

Патетика по дефиниција е што одново се јави кога пишав дека лесно е човек да ви го најде живецот. Само што ми ја потврди тезата, фала.

Па кој сакаш да ја опраи државава бе теле, има ли трета опција?
Ќе има бе. Стрпи се. Да влеземе прво во НАТО и ЕУ. Па ќе никнат третополарни оправувачи тек тогаш.
 
V

viktora

Гостин
Дрим тимот повторно се состанува.И Макрадули се враќа како заменик министер.Уште Бране некако да го убедат, и тоа е таа екипа која ќе гази.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.660
Поени од реакции
28.055
Кoј и дa е винoвен дaли Груевски,дaли Зaев,дaли стрaнски фaктoр aкo имa референдум иметo ке се смени зaштo тaквo е рaспoлoжениетo кaј лугетo.Тoлку гoрчинa и безнaдежнoст се имa сoбрaнo вo лугетo штo без oкo дa им трепне би гo смениле иметo зa пoдoбрa живеaчкa[DOUBLEPOST=1497426276][/DOUBLEPOST]
Дрим тимот повторно се состанува.И Макрадули се враќа како заменик министер.Уште Бране некако да го убедат, и тоа е таа екипа која ќе гази.
Иaкo личнo штетa сум претрпел гoлемa вo времетo нa Црвенкoвски,тoј зa Зaев е Гoспoдин Чoвек.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.839
Кoј и дa е винoвен дaли Груевски,дaли Зaев,дaли стрaнски фaктoр aкo имa референдум иметo ке се смени зaштo тaквo е рaспoлoжениетo кaј лугетo.Тoлку гoрчинa и безнaдежнoст се имa сoбрaнo вo лугетo штo без oкo дa им трепне би гo смениле иметo зa пoдoбрa живеaчкa[DOUBLEPOST=1497426276][/DOUBLEPOST]
Иaкo личнo штетa сум претрпел гoлемa вo времетo нa Црвенкoвски,тoј зa Зaев е Гoспoдин Чoвек.

Koj podobar zivot lol... Ovci.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.660
Поени од реакции
28.055
Koj podobar zivot lol... Ovci.
Нoрмaлнo е aкo луѓетo се рaзoчaрaни oд сите пoлитички пaртии(знaчи мнoгу штo глaсaa зa сдсм не глaсaa зaштo oчекувaaт пoдoбрo,туку зa дa ги кaзнaт Груевски и Фaмилијaтa кaкo oдмaздa) спaс дa прoбaaт дa пoбaрaaт нa Зaпaд.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Signature вмровски хумор....цепки:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:.

Прегледај го приврзокот 172827
Рудници од отворен коп (каде се користи ЦИЈАНИД) се најопасни по животната средина и луѓето, секој кој е ЗА изградба поради сендвичите треба да се скрши од ќотек. Најниска форма на живот, не се ни луѓе - сендвичшчани се, инцести затоа се вака ретардирани.
(па 150 лајка и 35 хаха собрал ви ебам Кичевските сељаци)

По другата слика: чист небањат (хехе оксиморон) вмровец како во фабрика на лента да се правени, истиот шаблон. Истата реторика нон - стоп. Сигурен сум дека има бугарски пасош (или потајно се чуствува бугар како сите офци), го мрази комунизмот (посебно Тито и Југославија)а до вчера први комунсити и живее во куќа/стан од комунизмот, зоофили или инцест, со 8мо одд, мисли дека земјата е рамна, facebook порфилот од кавер до профилн полн со слики од ДПМНЕ или од митинзи, се издржава на државна админисративна цицка тоа е небањат starter pack.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom