Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ме интересира, ќе протестираа ли тврдокорните во 43 града низ Македонија ако на 29-ти формираа влада Вмро и Дуи? #AskingForAFriend
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.210
Поени од реакции
35.779
Само Орбан за сретнување му остана. Ниту една друга демохристијанска партија во Европа нејќе да го пипне Груевски ни со стап долг два метра.

Жити вчера во кафиќ на маса на балкон што седнал со пратеник од ЦСУ па чкрапнале слика.

Се виде и по Иванов кога само во Азербејџан и Унгарија може да отиде на средба. Нема отидено во некоја западна земја на средба со шеф на држава па веќе можеби четири години.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Сигурно не за оние што сега Зајко ги прифати!

Ќе ме прашаш “ама нели гледаш дека они СЕ прифанале пред 10 години“,
значи тоа што го прифанале било боза спрема оваа што сега Зајко ќе им го даде!

На твоето повторно прашање, “ама нели гледаш дека Грујо ја продал Македонија пред десет години“,
за Грујо самиот си знаеш дека е предавник, ама Зајко требаше да донесе живот и да се разликува од Грујо, а не да биде полош од него.


Сега дали ти е појасно тоа што го кажав уште пред изборите, дека граѓаните го бираат Грујо само затоа што Зајко е многу полош од него, онаа моја констатација дека ќе владее до 2022г на момент ми изгледаше не остварлива, ама сега (по мала пауза додека да има избори) сум уверен дека ќе ја стаса, се надевам дека до 2022г опозицијата ќе се исчсти од губрето, па и ВМРО конечно да се исчисти.[DOUBLEPOST=1490813010][/DOUBLEPOST]
Значи сега долгот ни е нула, кај и да е СЈО ќе ги врати 5-те милијарди!
Незнам за кој си гласал, ама главната причина поради која како шо ти велиш „Зајко“ е полош од овчарот, е дека дпнме добија 454,577 гласови. Минусирај ги од тука оние на буџетарските пијавици и секој кој ги гласа од лична корист, огромен дел гласаа за нив и покрај сите криминални срања на дпмне КОИ БЕА ЈАВНО ОТКРИЕНИ, и секој, бар со малку памет, никогаш гласот не би го дал за нив.

Тој дел е една проста, неписмена маса, која шо за жал кај нас ја има во огромен процент. Таа е причината поради која „Зајко“ , како шо велиш ти, неможи "да се разликува од Грујо, а не да биде полош од него."

 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сигурно не за оние што сега Зајко ги прифати!

Ќе ме прашаш “ама нели гледаш дека они СЕ прифанале пред 10 години“,
значи тоа што го прифанале било боза спрема оваа што сега Зајко ќе им го даде!

На твоето повторно прашање, “ама нели гледаш дека Грујо ја продал Македонија пред десет години“,
за Грујо самиот си знаеш дека е предавник, ама Зајко требаше да донесе живот и да се разликува од Грујо, а не да биде полош од него.

Сега дали ти е појасно тоа што го кажав уште пред изборите, дека граѓаните го бираат Грујо само затоа што Зајко е многу полош од него, онаа моја констатација дека ќе владее до 2022г на момент ми изгледаше не остварлива, ама сега (по мала пауза додека да има избори) сум уверен дека ќе ја стаса, се надевам дека до 2022г опозицијата ќе се исчсти од губрето, па и ВМРО конечно да се исчисти.[DOUBLEPOST=1490813010][/DOUBLEPOST]
Значи сега долгот ни е нула, кај и да е СЈО ќе ги врати 5-те милијарди!
Не не, сите знаеме дека Сдсм се предавници а вмро беа тие во 2006 кои ќе не однесеа на правиот пат. Јас убаво и јасно те прашувам пак, ако викате дека тоа што Заев им го дава сега е лошо, тогаш за кои закони за јазици и знамиња зборат тие четворица од вмро?
 
V

viktora

Гостин
Wow не знаев дека Ејуп Халими од Дуи бил член на Сдсм :eek:

Апсолутно е логично да се бара одговорност од Сдсм за секоја изјава на пратеници на Дуи :facepalm:
А мајката,а кога викате дека 700.000 гласале за СДСМ тогаш може а?Или по желба еднаш наши се друг пат нивни.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не ми смета. Ми сметаше порано ама никој гласот не ми го слушаше и се смееше и мене и на другите додека не тепаа низ град, сега не ми смета а на тие на кои им смета нека не го гласаат. Сега ми смета тоа што криминалци и лажни патриоти повикуваат на протести и бранење на државата. Платформата и законот за јазици и знамиња веќе некој го гласал. Има и разговори има се, не знам за што се тие разговори може ќе ми каже некој.

Така е во право си. А во програмата на Сдсм има ли нешто нормално и добро?
sekako deka ima. i hitler imal nekoi dobri crti.
da probas malce poseriozno da relativiziras,ne kje bese loso
vaka samo mu rusis reputacija na zaev so detski obidi za shegi.
 
Z

zlaki

Гостин
не знам што прекинуваат со седницата,нека седат и зборат се додека не решат нешто.Нели сите се удираат дека се македонци и за Македонија се работи.Ги боле уво нив за Македонија секој месец над илјадарче еу у џеб маме им ебам хоштаплерско.Ќотек само и тоа по уши,ебати политичарите криминални,простаци...да им се укине политичкиот имунитет и да си одговараат за СЕ.Удбаши.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.210
Поени од реакции
35.779
А мајката,а кога викате дека 700.000 гласале за СДСМ тогаш може а?Или по желба еднаш наши се друг пат нивни.
Кој вика дека 700,000 гласале за Сдсм? Исчисти тоа ушите.

10 години "патриотите" беа коалиција со Дуи. Сега наеднаш лоши биле.

Гревчиња :D
 
Z

zlaki

Гостин
да се издаде потерница по Ивона ...каде да се сретне на улица или продавница,веднаш да и се сокинат гаќичките од 500 евра..купени се од украдени народни пари...и то на лице место да се пристапи кон кинење на гаќичките на парчиња да не може да си ги сошие.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Незнам за кој си гласал, ама главната причина поради која како шо ти велиш „Зајко“ е полош од овчарот, е дека дпнме добија 454,577 гласови. Минусирај ги од тука оние на буџетарските пијавици и секој кој ги гласа од лична корист, огромен дел гласаа за нив и покрај сите криминални срања на дпмне КОИ БЕА ЈАВНО ОТКРИЕНИ, и секој, бар со малку памет, никогаш гласот не би го дал за нив.

Тој дел е една проста, неписмена маса, која шо за жал кај нас ја има во огромен процент. Таа е причината поради која „Зајко“ , како шо велиш ти, неможи "да се разликува од Грујо, а не да биде полош од него."
Оваа СДСМ е секако полошо од оваа ВМРО, на овие избори имаа подобра кампања и привлекоа гласачи што никогаш не беа гласале за нив, оваа и е максимумот!
Не не, сите знаеме дека Сдсм се предавници а вмро беа тие во 2006 кои ќе не однесеа на правиот пат. Јас убаво и јасно те прашувам пак, ако викате дека тоа што Заев им го дава сега е лошо, тогаш за кои закони за јазици и знамиња зборат тие четворица од вмро?
НЕ ЗБОРУВААТ ЗА ТОА ШТО СЕГА ГО БАРААТ, А СЕГА БАРААТ СЕЕЕЕЕЕЕ.
А мајката,а кога викате дека 700.000 гласале за СДСМ тогаш може а?Или по желба еднаш наши се друг пат нивни.
Допрва ќе се испокараат таму, 4 коалиции (партии) сите една против друга, одкако шипците ќе го искористат СДСМ, Црпко ќе си остане сам да ја сноси одговорноста.
не знам што прекинуваат со седницата,нека седат и зборат се додека не решат нешто.Нели сите се удираат дека се македонци и за Македонија се работи.Ги боле уво нив за Македонија секој месец над илјадарче еу у џеб маме им ебам хоштаплерско.Ќотек само и тоа по уши,ебати политичарите криминални,простаци...да им се укине политичкиот имунитет и да си одговараат за СЕ.Удбаши.
Џабе ти е се, нема шанси пред летото да се избере претседател со оваа темпо.[DOUBLEPOST=1490817478][/DOUBLEPOST]
да се издаде потерница по Ивона ...каде да се сретне на улица или продавница,веднаш да и се сокинат гаќичките од 500 евра..купени се од украдени народни пари...и то на лице место да се пристапи кон кинење на гаќичките на парчиња да не може да си ги сошие.
Како да не, да и се соблечат и да се подарат на некоја што си сакал да ти даде, а она не ти давала.

п.с. која нема да ти даде за 500е[DOUBLEPOST=1490817732][/DOUBLEPOST]
Кој вика дека 700,000 гласале за Сдсм? Исчисти тоа ушите.

10 години "патриотите" беа коалиција со Дуи. Сега наеднаш лоши биле.

Гревчиња :D
Пушти собрание, викаат 700к гласале за нив и требало да прават влада,
кога сите тие заедно во предизборна коалиција ќе освојат 700к, јас ќе го сечам!

^
за следните избори викам, кој ги знае како ќе биде по 20 години, не сум будала до толку:P
 
Последно уредено:
Z

zlaki

Гостин
Оваа СДСМ е секако полошо од оваа ВМРО, на овие избори имаа подобра кампања и привлекоа гласачи што никогаш не беа гласале за нив, оваа и е максимумот!

НЕ ЗБОРУВААТ ЗА ТОА ШТО СЕГА ГО БАРААТ, А СЕГА БАРААТ СЕЕЕЕЕЕЕ.

Допрва ќе се испокараат таму, 4 коалиции (партии) сите една против друга, одкако шипците ќе го искористат СДСМ, Црпко ќе си остане сам да ја сноси одговорноста.

Џабе ти е се, нема шанси пред летото да се избере претседател со оваа темпо.[DOUBLEPOST=1490817478][/DOUBLEPOST]
Како да не, да и се соблечат и да се подарат на некоја што си сакал да ти даде, а она не ти давала.

п.с. која нема да ти даде за 500е
излегоа тврдокорни,па громовци,па гемиџии незнам уште какви, и пак ништо,барем некој контејнер надвор од град да дигнеа во воздух па да ги разбереме за посериозни..вака само ударање у гради.Белки со таков чекор ќе сватат во тоа лејките овие политичарите дека на народот му е преку глава од нив и нивните лаги.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom