Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Човече што се праиш дека не разбираш не знам. Тоа разговорот што го постирав каде се договараат за јазици и знамиња зошто е? Баш сега почна да ви смета платформата мајката, откако веќе се договориле порано почна да ви смета. И јас не сакам да се продолжи како вмро што правеле ама од кај знаеш како ќе биде? И ти видовит си? Пак те прашувам, ако Сдсм се толку лоши, дали има нешто што е добро во нивната програма или нема?
znaat li cipiranite deka se cipirani?
ajde probaj izlezi od kutijata narecena sdsm-dpmne i kazi mi ova:
ako loso bilo koga dpmne vikale'ne e bitno' za talat
kako e okej sega koga sdsm vika'ne e bitno' za talat?
dali konecno kje sfatis deka megju cipiranite od desnoto krilo/frakcija na sdsm-dpmne i cipiranite od levoto krilo/frakcija NEMA razlika
'patriotite' goltnaa koga grujo im rece'ne e bitno' za talat
sea i vie goltate koga zaev vi vika'ne e bitno' za talat
da ti nacrtam?
megju nebanjatite i vas avantgardnite nema razlika,vie bi sakale/sonuvate da ima razlika.ama nema
poso i vie i tie go imate ostaveno mozokot na raft i povtoruvate toa sto chaushot kje vi kaze.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Значи така треба да продолжиме? Се додека не дојде летото? Да си викаат благодарам и браво до лето а? И дај те молам под никот пиши си сончоглед.

Вика "собраниското мнозинство на Сдсм не значи ништо" нели немаше мнозинство Сдсм? Признание дека се опозиција?
Нека биде кој сака, нека дадат предлози и нека гласаат. Зошто се кочи процесот?
..не се кочи...се чека Годо бе човече, зар треба да ти се нацрта???? :) :) Кое му е сега уметничкото име можеш да видиш на било кој портал по свет... :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Човече што се праиш дека не разбираш не знам. Тоа разговорот што го постирав каде се договараат за јазици и знамиња зошто е? Баш сега почна да ви смета платформата мајката, откако веќе се договориле порано почна да ви смета. И јас не сакам да се продолжи како вмро што правеле ама од кај знаеш како ќе биде? И ти видовит си? Пак те прашувам, ако Сдсм се толку лоши, дали има нешто што е добро во нивната програма или нема?
Tebe ne ti smeta platformata i toa sto Talat go mestat za precednik na sobranie?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Јебеш ти патриотско вмро што со кур не мрдна на споменикот во Чаир и сите ракети донации од Катар околу Скопје и западна Македонија. Јебеш ти патриотско вмро што нема муда у Тетово Гостивар и Струга да направи протестен марш против платформа. Црна е иднината на Македонија со такви патриоти.
...мислам дека повеќе влече накај 50 нијанси на сиво... :) :)[DOUBLEPOST=1490801239][/DOUBLEPOST]
Tebe ne ti smeta platformata i toa sto Talat go mestat za precednik na sobranie?
..очигледно.., но зошто и би му пречело , па и тој е "Талат"... :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Tebe ne ti smeta platformata i toa sto Talat go mestat za precednik na sobranie?
Не ми смета. Ми сметаше порано ама никој гласот не ми го слушаше и се смееше и мене и на другите додека не тепаа низ град, сега не ми смета а на тие на кои им смета нека не го гласаат. Сега ми смета тоа што криминалци и лажни патриоти повикуваат на протести и бранење на државата. Платформата и законот за јазици и знамиња веќе некој го гласал. Има и разговори има се, не знам за што се тие разговори може ќе ми каже некој.
znaat li cipiranite deka se cipirani?
ajde probaj izlezi od kutijata narecena sdsm-dpmne i kazi mi ova:
ako loso bilo koga dpmne vikale'ne e bitno' za talat
kako e okej sega koga sdsm vika'ne e bitno' za talat?
dali konecno kje sfatis deka megju cipiranite od desnoto krilo/frakcija na sdsm-dpmne i cipiranite od levoto krilo/frakcija NEMA razlika
'patriotite' goltnaa koga grujo im rece'ne e bitno' za talat
sea i vie goltate koga zaev vi vika'ne e bitno' za talat
da ti nacrtam?
megju nebanjatite i vas avantgardnite nema razlika,vie bi sakale/sonuvate da ima razlika.ama nema
poso i vie i tie go imate ostaveno mozokot na raft i povtoruvate toa sto chaushot kje vi kaze.
Така е во право си. А во програмата на Сдсм има ли нешто нормално и добро?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.847
znaat li cipiranite deka se cipirani?
ajde probaj izlezi od kutijata narecena sdsm-dpmne i kazi mi ova:
ako loso bilo koga dpmne vikale'ne e bitno' za talat
kako e okej sega koga sdsm vika'ne e bitno' za talat?
dali konecno kje sfatis deka megju cipiranite od desnoto krilo/frakcija na sdsm-dpmne i cipiranite od levoto krilo/frakcija NEMA razlika
'patriotite' goltnaa koga grujo im rece'ne e bitno' za talat
sea i vie goltate koga zaev vi vika'ne e bitno' za talat
da ti nacrtam?
megju nebanjatite i vas avantgardnite nema razlika,vie bi sakale/sonuvate da ima razlika.ama nema
poso i vie i tie go imate ostaveno mozokot na raft i povtoruvate toa sto chaushot kje vi kaze.

:bravobe::oeoeoe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Не ми смета. Ми сметаше порано ама никој гласот не ми го слушаше и се смееше и мене и на другите додека не тепаа низ град, сега не ми смета а на тие на кои им смета нека не го гласаат.

Значи се предаде?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Значи се предаде?
Ако мислиш во смисла дека сум се предал од борба за нешто што некој решил да го гласа без да праша тогаш да, толку протести, толку ќотек изедено и никој ништо ни слуша ниту работи за доброто на Македонците, само поделби. Епа сега ми сметаат поделбите, доста е од крадење и криминал, нека одговараат пред суд, нека ги осудат сите што краделе па тогаш после тоа ќе зборуваме за правата на било кој. Ако мислиш се предаде на некоја партија тогаш одговорот е не сум се предал.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Ке испадни и ова препокување како Бетменот што го критикуваше Николае Чаушеску што ги амнестирал злосторниците па колнеше по него , ама сега лапна корка - крена курка и сега за него тој Чаушрску ( како што го нарекуваше Грујо) сега е цар во кој се крсти !
Така иста прича и за некој овде ке биде .
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Ако мислиш во смисла дека сум се предал од борба за нешто што некој решил да го гласа без да праша тогаш да, толку протести, толку ќотек изедено и никој ништо ни слуша ниту работи за доброто на Македонците, само поделби. Епа сега ми сметаат поделбите, доста е од крадење и криминал, нека одговараат пред суд, нека ги осудат сите што краделе па тогаш после тоа ќе зборуваме за правата на било кој. Ако мислиш се предаде на некоја партија тогаш одговорот е не сум се предал.

Каква врска има крадењето со ова што сега ти го протнуваат под нос за да се дочепа до власт другата багра?

Нели има СЈО, они ќе го решат, нели веруваш во Катица? Или џабе СЈО и Катица пошто некој не се избори за специјален суд и све остало во Пржино па сега мора да дојде на власт и притоа да не одговара за нивниот криминал за демек правдата да ги стигне другите... Државата полека се распаѓа ама важно некој ќе одговорал на суд, ваљда....
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Каква врска има крадењето со ова што сега ти го протнуваат под нос за да се дочепа до власт другата багра?

Нели има СЈО, они ќе го решат, нели веруваш во Катица? Или џабе СЈО и Катица пошто некој не се избори за специјален суд и све остало во Пржино па сега мора да дојде на власт и притоа да не одговара за нивниот криминал за демек правдата да ги стигне другите... Државата полека се распаѓа ама важно некој ќе одговорал на суд, ваљда....
Грешка ти е напишано. Треба да стои Државата некој ја распаѓа, за да не одговара на суд.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Грешка ти е напишано. Треба да стои Државата некој ја распаѓа, за да не одговара на суд.

Ne bas. Drzavata se raspaga veke podolgo vrene a zapocna so odbivanje da se vleze vo parlament, so razni blokadi na komisii i citanje poezija. Sega gledame samo kako drugata strana go vraka udarot. Vaka ke terame do nedogled so nasiot mentalitet.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ne bas. Drzavata se raspaga veke podolgo vrene a zapocna so odbivanje da se vleze vo parlament, so razni blokadi na komisii i citanje poezija. Sega gledame samo kako drugata strana go vraka udarot. Vaka ke terame do nedogled so nasiot mentalitet.
Pa Keno my brother, Austrelia nikoj ne ja zakaca, ne znam why se sekiras, mije imame podrska od Rusija, pozdravija famuilijata i kako se children? Dobar li je dedo go ubi li spiderot nekjni?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Pa Keno my brother, Austrelia nikoj ne ja zakaca, ne znam why se sekiras, mije imame podrska od Rusija, pozdravija famuilijata i kako se children? Dobar li je dedo go ubi li spiderot nekjni?

Voda u prilepot kako? Pocni porano drva da sobiras, kaj i da e za nekoj mesec pak ke dojde zima... Nego ova angliskiot slabo ti ide nekako zboris ko $iptar u mk. Aj sega odjebi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom