Слаткар(истика)

V

Viktoranius

Гостин
Сигурно ја немаш слушано спушти се доле со тони зен му е слушни ја па после лафи дали се тапа.Ама добро може да е и до вкусот
Спушти се доле?

Добро бе до кога вака? Песната е чисто срање бе, шо лирика ќе беше жити се? Спушти се доле?

Не ми се верува стварно како може некој да биде толку дебилен како "паткар" А што е најжално и другарите мои дркат на него.

Јебига, неможе секој да се разбира од вистински рап.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
абе се е вкус, а за вкусови не е дискутира.
Ама тоа што го кажа или испеа во ,,Жолта штампа " дека срамота било да не го знаеш Џаканакот не му требаше ама ич. Тој ако е срамота да не го знаеш кај се на пример Бадев од нашава и Сачмо од странскава музика. А се кладам дека пола форум не ги знае.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
5
Спушти се доле?

Добро бе до кога вака? Песната е чисто срање бе, шо лирика ќе беше жити се? Спушти се доле?

Не ми се верува стварно како може некој да биде толку дебилен како "паткар" А што е најжално и другарите мои дркат на него.

Јебига, неможе секој да се разбира од вистински рап.
A ti ko demek se razbiras a?Najbolje MC e u MAKEDONIJA i i site mozat da mu se fatat!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
A ti ko demek se razbiras a?Najbolje MC e u MAKEDONIJA i i site mozat da mu se fatat!!!
Знаеш ли ти што точно значи MC? И биди сигурен, слаткар е далеку од вистински MC.:)

Со песни како "Спушти се доле" ....... Ај да не коментирам поарно.

П.С Друже не заслужуваш да ти е ставен тој аватар.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
Се изначитав овде, од досада и ја ќе пишам нешто.
Слаткаров кој и да е не го познавам, но еве сега имав прилика овде да слушнам дел од неговите мајстории и сметам дека слушањето на вакви продукти кои некои луѓе ги мешаат со музика, придонесува за намалување на интелектуалната способност на слушателите.
Би бил многу разочаран доколку еден ден моето дете идолизира слична појава на овој лик кој се нарекува себеси Слаткар! Од таа причина и воопшто пишав нешто овде т.е. да го дадам својот придонес за едно големо НЕ за овој дечко и сличните на него.


Фин момак е Слаткар, не знам што сере пола младина за него, кога не се зафатиле ни 0,00001 % да пробаат да направат од тоа што тој го направил, башка и не го знаат што човек е, па без потреба додатно иритираат и уште мал милион случаи на безпотребно јадење...не го бранам, нит серам...нема потреба, ако не ми се свиѓа, не го слушам, ама да глумам дрвен адвокат и сезнајко без везе не ми личи :wink:
И цел живот некои ќе го поминат во јадење гомна и во сенка на оние кои успеале нешто да направат, остварат, поради пуст комплекс, љубомора или не знам веќе што...Живео Сеир...само напред...боље да глеам и да пукам сеир, него да се потрудам да направам нешто...јеее :icon_lol:
Ова болдираново е токму мојот заклучок откако ќе ислушам некое дело на овој Слаткар и неговите другарчиња! Во нивните песни само навредуваат на мизерен начин се што тие не се т.е. ако раперот не е богат тој сочно го навредува богатиот татко на комшијата и сите негови поколенија ги обезвреднува како неспособни, ако раперот е богат тогаш тој се фали какви коли вози, покажува накит и се воодушевува каков шампањ отворил во диско и која курва колкав задник имала.
Навистина е трагично младината да се образува со вакви глупости!
Дечкото кој го дискутирате на темава е симпатичен и ми е жал за него што одбрал вакви методи за комуникација со светот.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
абе се е вкус, а за вкусови не е дискутира.
Ама тоа што го кажа или испеа во ,,Жолта штампа " дека срамота било да не го знаеш Џаканакот не му требаше ама ич. Тој ако е срамота да не го знаеш кај се на пример Бадев од нашава и Сачмо од странскава музика. А се кладам дека пола форум не ги знае.
Еј..извини...ама рапер..и да не го знае Џака Накот.. вистина е срамота..најдобар и највеќе придонеси во последново време има Џака во мак рапот..еве сеа во 6тиот НЕ-комерцијален албум,изведбата е со помош на инструменти..со групата Колективно Свесно Наметнато :helou:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Слаткар и мене не ми праи мерак дефинитивно али продуцентот Скит е топ како продуцент...а како артист....не би рекол:baeh:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Јас.. не го почитувам слаткар..поради тоа што знае да иде ван рапот.. посебно оние траки со Зен Мен ајдее...
ама..не можам да кажам не го слушам... сепак.. има малку влиание во рапот со некои негови траки.. не се сите за слушање ... многу нормално нема да слушам, нешто што изкача од рап граници со Зен... посебно...
ама има и добри траки за сега вадено... :toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Имам некои негови песни во компјутер, ама не ми е нешто посебно. Ама во Македонијава многу "рапери" не ја имаат разбрано правата суштина на рапот и што значи фактички зборот рап.Со рапот не треба да се исмејаваат туѓите недостатоци,во целата песна да се фали кој сум и што сум, да се пее за секс и итн...Сите знаеме дека рапот е изникнат од револтот, од маките и итн. кој се рецитираат во музика.Да не се лажеме, Слаткар има повеќето добри битови, ама доколку беа вклопени со социјални лирики би рекол дека вределе повеќе...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Само 2 траки ми се свиѓаат од него: Нервозa(Ти ме натера) ft Zhele и Остај ме да пишувам.
Друго се е просечно.

Посебно првава Нервоза ме опишува на некој начин...не целосно но делумно да:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе скит бил добар продуцент...да, со пола семплови крадени од други песни и артисти..сачувај боже.

Битот на Ж'та штампа е краден од Deep Purple!! Да најдеше нешо помалце познато ок ќе беше -.-
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Прашање на вкус е работава , јас иако слушам рап не го поштуем слаткар зашо многу се лигави у тоа песните:smir:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Абе скит бил добар продуцент...да, со пола семплови крадени од други песни и артисти..сачувај боже.

Битот на Ж'та штампа е краден од Deep Purple!! Да најдеше нешо помалце познато ок ќе беше -.-
синко остај такви битови толку си чул и ти од него...имам доста работи чуено од негова продукција што не искочиле затоа велам е добар...а тоа што упукал семпл од Парпл немора да му го земаш за зло...еве пример Виши Ментал на САФ имаат земено семпл од Зоран Милошавлевич-Само Ти (стар МК евергин) па песната си е топ.На почеток е цел потоа за време строфи и реф. е исечен. не викам дека Скит е продуцент нешто невидено знае да промаши дефинитивно али сепак е добар.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас.. не го почитувам слаткар..поради тоа што знае да иде ван рапот.. посебно оние траки со Зен Мен ајдее...
ама..не можам да кажам не го слушам... сепак.. има малку влиание во рапот со некои негови траки.. не се сите за слушање ... многу нормално нема да слушам, нешто што изкача од рап граници со Зен... посебно...
ама има и добри траки за сега вадено... :toe:
Во ред. Ама ја ко што го сфатив тој мислеше општо срамота било да не го знаеш.
Ако сум го сфатила погрешно, моја грешка. Ако не, сепак сметам дека тоа е препреувеличување на Џаканакот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom