Слаткар(истика)

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
А да ве замолам сите вие што само пишувате безвезе коментари на темава, да не пишувате воопшто:smir: Не не интересираат вашите постови воопшто. Само со спамови ја полните темава. Никој од овде не гледам да отишол да пишува и да провоцира на некоја тема за некој рок или метал бенд. Отворете една тема рок/метал vs хип хоп и тамо билдајте глупави постови.:smir:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
па да...од толку хитои шо ги иаме Во МК незнам за која да се одлучам во "Хит за 2009 година"
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.069
А да ве замолам сите вие што само пишувате безвезе коментари на темава, да не пишувате воопшто:smir: Не не интересираат вашите постови воопшто. Само со спамови ја полните темава. Никој од овде не гледам да отишол да пишува и да провоцира на некоја тема за некој рок или метал бенд. Отворете една тема рок/метал vs хип хоп и тамо билдајте глупави постови.:smir:
Рок и метал бендови во мк не се толку познати како слаткарот, си кажуваме мислење и тоа е тоа, музиката ми е важна во животот а посебно рап и хип хоп па ми е криво тоа што на младинава овде им се презентира срање наместо музика...истото ваши и за јован мекиќ и елвир јованов и слични њима....
п.с. Им ги помешав презимињата затоа што се исто срање!
:smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Рок и метал бендови во мк не се толку познати како слаткарот, си кажуваме мислење и тоа е тоа, музиката ми е важна во животот а посебно рап и хип хоп па ми е криво тоа што на младинава овде им се презентира срање наместо музика...истото ваши и за јован мекиќ и елвир јованов и слични њима....
п.с. Им ги помешав презимињата затоа што се исто срање!
:smir:
Батали настрана Јован и Елвир...сосем друг фазон се тие

Темава е за Слаткар. Сите заборавате кој беше Слаткар пред Слаткаристика Будало. Сите заборавате за Единствена Опција и сите само ги знаете Спушти се доле, Топ и Шопинг. Тоа е комерицјалата...Парите се вртат околу комерцијалните теми, сите добро знаеме за тоа. Значи секој естраден уметник во прв план му се парите, никој не се занимава со музика затоа што музиката му било љубов и не можел да се одели од тоа, нека не ве мамат со тоа. Значи како што кажав горе, сите знаете за Спушти се доле, Топ и Шопинг. Што не коментира некој за Еден живот, Да полетам, Остајме да пишувам и ред други...Тие траки се редат во сенка и се ствара лоша слика, а зошто е така, не ја знам причината, но сигурно така им одговара за тие тоа што го коментираат.

А за тоа рок/метал...зборот ми беше дека сите(поголем дел) на темава што го „плукаат“ Слаткар слушаат баш рок/метал музика. Тие што слушаат сосем трет тип музика си земаат право да коментираат за Слаткар, каде што немаат никаква основа во своите постови, само да се билдаат за џабе и за терет на модераторите на форумов. Како што немам обичај да постирам таму каде што не знам ништо за тоа, така тоа го барам од нив. Затоа ги молам да не поштедат од нивните „експертски“ постови.:smir:
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
А да ве замолам сите вие што само пишувате безвезе коментари на темава, да не пишувате воопшто:smir: Не не интересираат вашите постови воопшто. Само со спамови ја полните темава. Никој од овде не гледам да отишол да пишува и да провоцира на некоја тема за некој рок или метал бенд. Отворете една тема рок/метал vs хип хоп и тамо билдајте глупави постови.:smir:
so ima da se provocira za rok ili metal be? pa fala bogu ima bezveze komentari,kako da nema koa i coekot e bezveza a da znaese nekoj da slusa muzika ko so treba, takvi kako slatkar i ostali nemase da postojjat na nasata taka narecena si `scena`

http://www.youtube.com/watch?v=IpjaUZa6rqI&feature=related



B E D A /.,/.,/.,/.,/.,:pusk:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
so ima da se provocira za rok ili metal be? pa fala bogu ima bezveze komentari,kako da nema koa i coekot e bezveza a da znaese nekoj da slusa muzika ko so treba, takvi kako slatkar i ostali nemase da postojjat na nasata taka narecena si `scena`




B E D A /.,/.,/.,/.,/.,:pusk:
Никој од овде што слуша хип хоп не пошол во тема на некој рок или метал бенд и да се прави паметен. Никој не ве тера со сила и не сте обврзани да коментирате овде. Можеш да кажеш го слушам, ми се допаѓа...тоа и тоа е ново од него или не го слуша, не сум тој фазон и чао пријатно:back:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Никој од овде што слуша хип хоп не пошол во тема на некој рок или метал бенд и да се прави паметен. Никој не ве тера со сила и не сте обврзани да коментирате овде. Можеш да кажеш го слушам, ми се допаѓа...тоа и тоа е ново од него или не го слуша, не сум тој фазон и чао пријатно:back:
Не го слушам не ми се допаѓа не сум тој фазон, чао пријатно.:baeh:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Сношти беше три во едно............ дрога, тревка и алкохол:vozbud::vozbud:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Се исклучувам и упатувам накај настапот на Слаткар :) Почнува во 23:30 :скокам: :перверзен:;))
 

EmzzMg

Emzz
Член од
16 ноември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Или очајно немаш некој поинтересна тема за забава и дискусија, или премногу те интересира Слаткар. Зошто па јас да ти кажам за неговиот успех и хуманост ?
Мислам дека доволно постови изнапишав на темава за инфо, а уствари за кој к*р. Не можам да се докажам со луѓе кои не разбираат. Дури испадна дека премногу сум реплицирала. Затоа и престанав да пишувам, а оттогаш кој го занимало нешто ме прашувал лично.
Ни јас не сум некоја најпаметна па да знам СЕ за него. Ама бидејќи ме интересира што се случува со него,Токсикологија и општо се за рапов во Македонија (за она кое мене ми се допаѓа) дознавам сама. Ги прашувам нив лично, пратам настапи, информации од нет и сл.
Секој може да биде информиран на ист левел ако се потруди.
И не е он некоја си ѕвезда. Го знаеме ние, Македонциве.. се прослави на домашна сцена. И го почитувам најмногу што не го боли к*р што зборат за него. Си го фураше и ќе го фура своето, без разлика.

ПОШТУЈЕМ ! Еве нешто паметно .. :)) ретко се пронаоѓа али сепак го има :) .. инакуу шо се однесуе до моето мислење.. ИДЕТЕ СИТЕ У КУРАЦ :) Слаткар успеа. него глејте се вие самите..ко испржени компирчиња у ладна релна сте :))
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Јадете го хејтери!!!


Го испукавте дечкото што има направено едно 5 комерцијализирани песни, а го заборавивте она огромно купче кое стои во сенка и за него никој не коментира.
 

EmzzMg

Emzz
Член од
16 ноември 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јадете го хејтери!!!


Го испукавте дечкото што има направено едно 5 комерцијализирани песни, а го заборавивте она огромно купче кое стои во сенка и за него никој не коментира.


Маче извини вака ама некаде низ овоа коментираново..назад имам зборуено за старото..и од каде и како почна чоекот.. го поштујем ненормално..само ради тоа...зашо он ко рокаше овие ваму шо коментираат и шо јадат бурек уше цицале млеко од кај мајка им..само ајде ..нека се зборуе..слаткар е гомно слаткар е срање..слаткар е ова - она. сит ешо зборуете против него ..најбитно е дека МУ ГИ ЗНАЕТЕ ПЕСНИТЕ, ГО СЛУШАТЕ ии КРИВО ВИ Е !
Само како вика АцеНл - Скокај лево, скокај десно..горе и доле..акоо си ХЕЈТЕр .. СКОКАЈ ОД ПРОЗОР !
аре фаќајте патот..ии малце видете му назад на слаткар..! ОН УСПЕА ВИЕ СТЕ НАЗАД !
Поштујем бачко ;)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Маче извини вака ама некаде низ овоа коментираново..назад имам зборуено за старото..и од каде и како почна чоекот.. го поштујем ненормално..само ради тоа...зашо он ко рокаше овие ваму шо коментираат и шо јадат бурек уше цицале млеко од кај мајка им..само ајде ..нека се зборуе..слаткар е гомно слаткар е срање..слаткар е ова - она. сит ешо зборуете против него ..најбитно е дека МУ ГИ ЗНАЕТЕ ПЕСНИТЕ, ГО СЛУШАТЕ ии КРИВО ВИ Е !
Само како вика АцеНл - Скокај лево, скокај десно..горе и доле..акоо си ХЕЈТЕр .. СКОКАЈ ОД ПРОЗОР !
аре фаќајте патот..ии малце видете му назад на слаткар..! ОН УСПЕА ВИЕ СТЕ НАЗАД !
Поштујем бачко ;)
Се слагам и ја. Тоа се обидувам да го кажам наназад во темава:smir:
 

vlakno

guitar shredder
Член од
20 септември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
3
http://www.youtube.com/watch?v=_pFl9-jSZLQ
e ovie bile za postovanje- staklar-MRSH

POSTOVANJE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom