Слаткар(истика)

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Неможам да најдам зборој шо ќе ја опишат бедата....доволно.
 

Debel

Велијa
Член од
19 мај 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Копилето не ја заслужува травата што ја дува.... Цела екипа им е составена од тешки кретени. На интервју нешо јадат гомна, демек они уствари не сакаат да изведуваат комерцијани песни туку се HC до крај...нема врска... Рапот го напраиле нафурани нигери и таков треба да биде, а не да пее колку коли, пари и жени има.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Слаткаристика сними спот со Тони Зен

Хип-хоперот Слаткаристика сними спот за новиот сингл "ФМ", песна која е дел од неговиот деби албум "Слаткаристика будало".



- Слаткаристика е многу малку застапен на радио станиците но сепак песните му се огромни хитови. Има по некој вулгарен збор и затоа е цензуриран. Токму и тоа пее во песната ФМ на која деновиве и се изработи видео спот, кој е доста интересен и оригинален, и визуелно ја презентира приказната на песната", вели продуцентот на Слаткаристика и режисер на спотот Јован Јованов.
Во спотот се појавуаат неговите соработници од "Токсикологија" и Тони Зен. Момците и девојките кои глумат во видеото се од модната агенција "Фешн стејџ". Јованов вели и дека минатиот видео запис за песната "Шопинг", на интеренет ги сруши сите рекорди на гледаност на македонски спот за толку кратко време.
- За неполни три месеци "Шопинг" е гледан преку 400.000 илјади пати па се надеваме дека и новиот спот за "ФМ" ќе предизвика таква гледаност", раскажува Јованов.
По успешниот концерт одржан на Античииот театар во Охрид, од тимот на "Јованов Рекордс" најавуваат нови два големи концерти на Слаткаристика во Штип и Струмица.

http://backstage.com.mk/daily/slatkaristika-snimi-spot-so-toni-zen
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Слаткаристика сними спот со Тони Зен

Хип-хоперот Слаткаристика сними спот за новиот сингл "ФМ", песна која е дел од неговиот деби албум "Слаткаристика будало".



- Слаткаристика е многу малку застапен на радио станиците но сепак песните му се огромни хитови. Има по некој вулгарен збор и затоа е цензуриран. Токму и тоа пее во песната ФМ на која деновиве и се изработи видео спот, кој е доста интересен и оригинален, и визуелно ја презентира приказната на песната", вели продуцентот на Слаткаристика и режисер на спотот Јован Јованов.
Во спотот се појавуаат неговите соработници од "Токсикологија" и Тони Зен. Момците и девојките кои глумат во видеото се од модната агенција "Фешн стејџ". Јованов вели и дека минатиот видео запис за песната "Шопинг", на интеренет ги сруши сите рекорди на гледаност на македонски спот за толку кратко време.
- За неполни три месеци "Шопинг" е гледан преку 400.000 илјади пати па се надеваме дека и новиот спот за "ФМ" ќе предизвика таква гледаност", раскажува Јованов.
По успешниот концерт одржан на Античииот театар во Охрид, од тимот на "Јованов Рекордс" најавуваат нови два големи концерти на Слаткаристика во Штип и Струмица.

http://backstage.com.mk/daily/slatkaristika-snimi-spot-so-toni-zen
Одлично. Барем некој нешто прави, дали на ваков или онаков начин. Во Струмица одприлика крајов на месецов ќе биде, во клубот Платинум, ко што чув гласини. Како и да е, ќе биде посетено.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Струмицааааааааааааааааа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Едвај чекам да го видам спотот а и концертот во Струмица...:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Едвај го чекам спотот, сигурен сум ќе биде одличен како и песната :)
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
so da kazam za slatkarot,.,a i za drugite sranja.,.,.,.,.,NEKA MU GO VRATI SEMETO DUDLARSKO NA TATKOMU---a za u makedonija,,,,nema kvalitetna muzika nikoj ne znae da `slusa` kako so treba..Se palat na bizarni tekstovi,gi mavaaat tie gluposti u srce..a za slatkarov so da kazam ```pesnine samo ko dodavani zborovi`` ja neznam bre so ke bese toa,,,ja na sere`e ke napisam bolje tekst--ali ne se zamaram so raperi i takvi sranja posto znam sto slusam,.,.,.,.,.DA ZIVEE ROCK N ROLL-ot.,.,.....,i site pesni koi imaat nekoja smisla..,...........
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Копилето не ја заслужува травата што ја дува.... Цела екипа им е составена од тешки кретени. На интервју нешо јадат гомна, демек они уствари не сакаат да изведуваат комерцијани песни туку се HC до крај...нема врска... Рапот го напраиле нафурани нигери и таков треба да биде, а не да пее колку коли, пари и жени има.
Твое е да го плукаш, ама за Жени,коли и пари пееше РНС :icon_lol: Не си во право за тоа. Слаткар како прво нема кола :) Тоа го напоменува и во Жолта Штампа,ако сте ја чуле:wink: Не се сеќавам ниту пак каде напоменал и за пари или жени (да се фали нешто,никогаш не се фалел..дефинитивно во никој случај :))
Знам само дека скоро изјави дека има нова девојка, со Ана Момировска раскина на почетокот на летово (thank you Lord :se_ molam), сега е со некоја плава девојка од српско потекло или така нешто.

Инаку за ФМ претпоставував дека ќе биде одбран за хит број 2 за оваа година :) Дефинитивно одличен избор, а и како што ми кажаа и интересен спот. Како што забележав на многумина им е омилена песна од албумот, па мислам дека ќе ја надмине и Шопинг на топ-листите :eek:oh_ooh:

Еве уште нешто за новиот спот



http://mmm.com.mk/?ItemID=9ACE5CD767107B45AF7B8CF77CFECB43
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Одлично. Барем некој нешто прави, дали на ваков или онаков начин. Во Струмица одприлика крајов на месецов ќе биде, во клубот Платинум, ко што чув гласини. Како и да е, ќе биде посетено.
Викендов во Селект, како што разбрав од Јоцката а.к.а ЕnergieNo.1
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526

која шупачина е типов не е свесен, а за овие до него да не прајме муабет:tapp::tapp::nesum:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Песната е многу добра, но сега со цензура на спотот ке биде поглупо:toe:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Песната е многу добра, но сега со цензура на спотот ке биде поглупо:toe:
Во право беше еден член кога велеше дека уметноста не треба во никој случај да се цензурира.
Музиката е уметност, а делата на Слаткар, какви-такви, сепак се класифицирани под музика, уметност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom