Слаткар(истика)

Член од
27 октомври 2008
Мислења
48
Поени од реакции
1
Знае ли некој кога ќе испадне новиот спот на Слаткар за песната FM. Кога се очекува да го пуштат на YouTube?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Спотот за ФМ уште немал промоција за да биде пуштен во етер. Уште се едитира кај мој близок пријател :smir: Можам да кажам само дека од она што видов спотот е оригинален :) Доста интересен и не би требало да биде цензуриран.
Снимањето на спотот беше прикажано на Jungle TV. Слаткар беше доста интересен додека траеше сето тоа, ги забавуваше присутните и мислам дека сите поминале одлично по нивните изјави.
Одвај чекам да го видам како ќе изгледа :vozbud:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
неофицијална информација добиена од негов братучед...од прва рука - Слаткар у затвор...само толку имам да кажам... примете ја информацијава со резерва
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
неофицијална информација добиена од негов братучед...од прва рука - Слаткар у затвор...само толку имам да кажам... примете ја информацијава со резерва
Може и да е дезинформација. Како и да е, следен што ќе пише под мене со 2-3 збора од типот "така му требаше", "си заслужи" и слично, автоматски без опомена ќе попие бан.

Срциња мои :back:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Што не ќе чуеш ејјј !! ..Или подобро кажано, што не уште ќе измислите :tapp:
Слаткар вчера до доцна вечерта снимаше спот со Токсикологија за нумерата Чекераукц. Сега веројатно е дома и си пие кафе или спие :) Баш сте бистри, најдовте прав миг за измислување лаги.
И така викате, а ?... Во затвор :pos2:
:kill:


...бодам очи работава :бодам_очи:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
По твоите последни 2 поста Стреет Данце, заклучив дека си близок/блиска со слаткар, токсикологија, монтажер на спотови и јбг натаму, па зошто мој/а мил/а не го прашаш за инцидентот во кавадарци :vozbud:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
^Така бе кажи им, гедалајф. Они тебе за Слаткар ќе ти кажуеле, peh-leez.:tapp:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Спотот за ФМ уште немал промоција за да биде пуштен во етер. Уште се едитира кај мој близок пријател :smir: Можам да кажам само дека од она што видов спотот е оригинален :) Доста интересен и не би требало да биде цензуриран.
Снимањето на спотот беше прикажано на Jungle TV. Слаткар беше доста интересен додека траеше сето тоа, ги забавуваше присутните и мислам дека сите поминале одлично по нивните изјави.
Одвај чекам да го видам како ќе изгледа :vozbud:
Може ли да се најде тоа снимањето на спотот на друго место? Да ми пратиш ако можеш или да ми кажеш нешо повеќе инфо на пп/мсн Или whatever
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
По твоите последни 2 поста Стреет Данце, заклучив дека си близок/блиска со слаткар, токсикологија, монтажер на спотови и јбг натаму, па зошто мој/а мил/а не го прашаш за инцидентот во кавадарци :vozbud:
Леле браво за заклучоков :tapp:
Не сум тука за да си праиш муабет со мене лично, за промена ќе разјасниме приватно, да не одам оф-топик.

Инаку Ајк, клипче од снимањето и нема баш..едино чекајте го пак би требало да го дадат на Џангл, бидејќи репризираат обично :smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Браво за тракава, ме потсети на времето кога почнав да ја слушам Единствена. Ова ми беше втора омилена песна од Рап Тврдина.
Туку ме потсети и со изгледот.. велиш колкацки се :) Кога го гледам Слаткар со подолга коса, веднаш ми текнува на роденденската журка на Ронин (од Легијата), гледав фотки... Сите рапери на куп..пијачка и дружба.. Тонио Сан, Ронин, Пеше, Слаткар, Скит..
Цврсто стојам на тоа дека нема непријателски односи меѓу нив, туку само конкуренција (што е и нормално) :wink:

:здраво:
 
H

HCL

Гостин
Цврсто стојам на тоа дека нема непријателски односи меѓу нив, туку само конкуренција (што е и нормално) :wink:
Нема ни конкуренција, сите си фураат свој филм за своја публика. Слушателите т.е. публиката е таа што отвара расправии и јаде гомна за останатите артисти.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Слаткар со два нови концерти,Штип и Струмица:vozbud:

 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А зашто го нема во Скопје ? Само по помаливе градови се шлае :toe:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
А зашто го нема во Скопје ? Само по помаливе градови се шлае :toe:
Ама прашање поставуваш и ти..
Кој е соодветен овде да ти каже, плус, нели рекоа, прво помалите, после ќе биде најголемиот концерт во Скопје, нели така рекоа :)

Патем, го напуни амфитеатарот во Охрид, ги пуни сите дискотеки и клубови низ другите градови, а се ми се чини дека ќе го напуни и културниот дом во Струмица, што не е баш мал.

А и 150 и 200ден. не се малку. Се думам дали ќе одам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom