Слабите девојки веќе не се во мода

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
. Колку да не бидете без самодоверба. :smir:

--- надополнето ---



Јас сум замо изреволтирана од темава, каде ете веќе слабите не биле во мода. Кој глупак ја отворил темава ?
Од тебе у минус отидов :(
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Зарем дозволуваш една тема на форум отворена од некој што не го знаеш, и најверојатно нема никогаш да го запознаеш која згора на тоа не е насочена директно кон тебе да те изреволтира?

Пак се иде накај мојот претходен пост.
Па глупаво е кога на форум, каде што единствено и имаат шанси за да се покажат, пуцаат директно на девојки на кои цел живот им завидуваат.
И да, изреволтирана сум. Мислам дека оваа тема е направена само за да се провоцираат другите, пошто гледам на многу им сметаше.

--- надополнето ---

Од тебе у минус отидов :(
Па, не верувам некогаш да си била во плус.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Се може само од инает да се збори. Заеме сите што е убавина.
Јок, нашето око знае, не сите. Што значи моето и твоето можеби нема да се сложат, нели. Кој е тој што ги прави тие стандарди за убавина, па и мал офтопик ("нормалност") на база на што, како... Што те прави тебе или некој друг експерт на тоа поле, како е твоето мислење поважно од она на некој друг?
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Јок, нашето око знае, не сите. Што значи моето и твоето можеби нема да се сложат, нели. Кој е тој што ги прави тие стандарди за убавина, па и мал офтопик ("нормалност") на база на што, како... Што те прави тебе или некој друг експерт на тоа поле, како е твоето мислење поважно од она на некој друг?
Но, оваа тема е само поради омраза а од кои причини не знам. Иначе моето мислење не е поважно од твоето да речеме, но сепак и двајцата знаеме дека сум во право, нели ?:smir:

--- надополнето ---

Hoorey!!! The mistery is solved Ken girl.....
Не нервирај се, од многу нервоза ќе ослабиш :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.824
Поени од реакции
18.503
Комплекси не се лечат на форум, но ете некој си ги лечи. За жал на таа што ја отворила темава и таквите како неа, никогаш нема да им се придаде некоја посебна важност на буренцата. Можат само да ви мачкаат очи од сожалување, тука на темава. Колку да не бидете без самодоверба. :smir:

--- надополнето ---



Јас сум замо изреволтирана од темава, каде ете веќе слабите не биле во мода. Кој глупак ја отворил темава ?
Дај стави некоја слика од тебе, да видиме што лепота држиш. Вака само на празни зборови и на фалба ќе останеш.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Забегување до коска...туку дај на направиме спротивен пандан на групава со тема...ДЕБЕЛИТЕ ДЕВОЈКИ НЕ СЕ ВО МОДА, ваке ептен слабиве (поим неам што е дебела и слаба во темава) се наоѓаат у небрано .Македонија е земја со рамковен договор, ја барам се по пропис правопропорционално (не во смисла 90-60-90) да биде застапено.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пополничките немаат убава фигура кога ќе облечат нешто. Едноставно изгледаат ко буренца, макар биле и стегнати. Каква е таа женска што нема рамен стомак ?
Хаха типичен женски коментар. Знам многу машки кои кажуваат дека сакаат девојки со стомачиња, дека не сакаат слаби девојки, дека преферираат “мевце“.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Но, оваа тема е само поради омраза а од кои причини не знам. Иначе моето мислење не е поважно од твоето да речеме, но сепак и двајцата знаеме дека сум во право, нели ?:smir:




Почни од себе првин, ако сакаш да разбереш зашто е тоа така. И да, не си во право. Веќе објаснив неколку пати зошто.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Хаха типичен женски коментар. Знам многу машки кои кажуваат дека сакаат девојки со стомачиња, дека не сакаат слаби девојки, дека преферираат “мевце“.
Па што друго да кажат кога по секоја цена сакаат нешо да легнат, а па другата страна и никогаш не ја бендисал никој можеби. Едниот лаже, другиот наивен и то е то.

--- надополнето ---

Јес! Сите ќе ме сакаат! Оу јеа.....
Детска радост...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што друго да кажат кога по секоја цена сакаат нешо да легнат, а па другата страна и никогаш не ја бендисал никој можеби. Едниот лаже, другиот наивен и то е то.

.


Девојко зборам за дечки на место, а не за себепрокламирани wannabe фраери.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Еј ајде имајте пријатен ден сите и не земајте многу на срце, сепак сме на форум :smir:
Ја па ѓупката слабо ме фалеше па и дадов отказ, морам сама да се фалам :smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom