Слабите девојки веќе не се во мода

Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Пополничките немаат убава фигура кога ќе облечат нешто. Едноставно изгледаат ко буренца, макар биле и стегнати. Каква е таа женска што нема рамен стомак ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Физичкиот изглед е далеку од клучен, кога се работи за привлечни девојки. Побитен е шармот, скромноста но исто така ставот и начинот на изразување, погледот. Можно е да видам девојка со 10кг повеќе и да ме маѓепса со само еден поглед (насмевка) краток разгоров. Но, може да се случи истото и за некоја која има некое кило помалце. Убавината е во очите на набљудувачот и неговата перцепција за истата. Полничките и љубителите на истите ќе тврдат дека тие се прави жени. Оние со малце по витка линија ќе тврдат дека тие се дебели и имаат целулит, така да џабе дебатирате. Кај секоја девојка има убавина, само е потребна правата личност да ја забележи.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
1. Слабите девојки не биле во мода во 2006та(тогаш е започната темава), а сега е 2010та, може се во мода :)
2. Не знам како може да се расправате кога немате дефинирано што е слаба а што дебела девојка. Можно е да мислите на иста девојка само што за некој е слаба за некој е дебела според сопствени критериуми.
3. Ни слаба девојка ни дебела, некоја златна средина е секогаш најдобра, да не и се бројат ребрата и да нема сало.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Пополничките немаат убава фигура кога ќе облечат нешто. Едноставно изгледаат ко буренца, макар биле и стегнати. Каква е таа женска што нема рамен стомак ?
Браво, те сфативме. Имаш совршено рамен стомак. Стави ни слика и зеленко ке ти дадеме.:vozbud:
Каква е таа женска со празна глава?:raz:

Него он: секој си има свој вкус. Некој сака слабо, некој сака да си наполни раце.

--- надополнето ---

Физичкиот изглед е далеку од клучен, кога се работи за привлечни девојки.
Не лажи, битен е рамниот стомак.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Браво, те сфативме. Имаш совршено рамен стомак. Стави ни слика и зеленко ке ти дадеме.:vozbud:
Каква е таа женска со празна глава?:raz:

Него он: секој си има свој вкус. Некој сака слабо, некој сака да си наполни раце.
Хехехе не мора мене да ме сфатите, туку без везе се отвараат вакви теми, кога ете пуста желба некои искомплексирани дебелите да станат привлечни.
Некој сака да си ги наполни рацете со што ? Со лојче ?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Хехехе не мора мене да ме сфатите, туку без везе се отвараат вакви теми, кога ете пуста желба некои искомплексирани дебелите да станат привлечни.
Некој сака да си ги наполни рацете со што ? Со лојче ?
Ц. Со ковче.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Хехехе не мора мене да ме сфатите, туку без везе се отвараат вакви теми, кога ете пуста желба некои искомплексирани дебелите да станат привлечни.
Некој сака да си ги наполни рацете со што ? Со лојче ?
Комплекси не се лечат на форум.
Со коски.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Физичкиот изглед е далеку од клучен, кога се работи за привлечни девојки. Побитен е шармот, скромноста но исто така ставот и начинот на изразување, погледот. Можно е да видам девојка со 10кг повеќе и да ме маѓепса со само еден поглед (насмевка) краток разгоров. Но, може да се случи истото и за некоја која има некое кило помалце. Непостои нешто или девојка, која што под одредени околности не би изгледала непривлечно, убавинате е во очите на набљудувачот и неговата перцепција за истата. Полничките и љубителите на истите ќе тврдат дека тие се прави жени. Оние со малце по витка линија ќе тврдат дека тие се дебели и имаат целулит, така да џабе дебатирате. Кај секоја девојка има убавина, само е потребна правата личност да ја забележи.

Политички пост.

Во право си, сепак. Сите знаеме дека не е само до физичкиот изглед туку е до тоа како зрачи самата девојка. Шармот, интелектот, харизмата, ставот, однесувањето се клучните моменти. Само што тука не се збори тука која е послаба, подебела, како изгледа у миниќ или пак кај и се цицките (дома и се). Туку што е попривлечно, гледано субјективно и сепак со доза на генерализација според мислењата на поединците. А едната група нема шанси да се докаже со другата и затоа темава ќе оди до недоглед и пак нема ништо да се реши.


Затоа слушајте ме мене. Боље се пополничките. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Хехехе не мора мене да ме сфатите, туку без везе се отвараат вакви теми, кога ете пуста желба некои искомплексирани дебелите да станат привлечни.
Некој сака да си ги наполни рацете со што ? Со лојче ?
Збориш за комплекси, превише. Мислам дека спротивно од твоето тврдење дека некој друг е искомплексиран е тоа што изгледа ти си таа со тој проблем. Кажав еднаш, и пак ќе кажам физичкиот изглед не е клучен за привлечноста и точка.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Комплекси не се лечат на форум.
Со коски.
Комплекси не се лечат на форум, но ете некој си ги лечи. За жал на таа што ја отворила темава и таквите како неа, никогаш нема да им се придаде некоја посебна важност на буренцата. Можат само да ви мачкаат очи од сожалување, тука на темава. Колку да не бидете без самодоверба. :smir:

--- надополнето ---

Збориш за комплекси, превише. Мислам дека спротивно од твоето тврдење дека некој друг е искомплексиран е тоа што изгледа ти си таа со тој проблем. Кажав еднаш, и пак ќе кажам физичкиот изглед не е клучен за привлечноста и точка.
Јас сум замо изреволтирана од темава, каде ете веќе слабите не биле во мода. Кој глупак ја отворил темава ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Хехехе не мора мене да ме сфатите, туку без везе се отвараат вакви теми, кога ете пуста желба некои искомплексирани дебелите да станат привлечни.
Некој сака да си ги наполни рацете со што ? Со лојче ?
Некоја со лојче ти го земала дечкото? :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Комплекси не се лечат на форум, но ете некој си ги лечи. За жал на таа што ја отворила темава и таквите како неа, никогаш нема да им се придаде некоја посебна важност на буренцата. Можат само да ви мачкаат очи од сожалување, тука на темава. Колку да не бидете без самодоверба. :smir:

--- надополнето ---



Јас сум замо изреволтирана од темава, каде ете веќе слабите не биле во мода. Кој глупак ја отворил темава ?

Ти си у комплекс, драга. Костур на батерии тралалалалала.
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Јас сум замо изреволтирана од темава, каде ете веќе слабите не биле во мода. Кој глупак ја отворил темава ?
Зарем дозволуваш една тема на форум отворена од некој што не го знаеш, и најверојатно нема никогаш да го запознаеш која згора на тоа не е насочена директно кон тебе да те изреволтира?

Пак се иде накај мојот претходен пост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom