Слабите девојки веќе не се во мода

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.680
Кај мене никогаш не ни биле. Оцртавање ребра кај женско ми е одвратна глетка. Не ми смета ни малку бут или онака потркалезно меше, само да не е анорексија. На средна висина за женско и одговараат 60 кила +- 2-3.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.654
Поени од реакции
70.682
Кај мене никогаш не ни биле. Оцртавање ребра кај женско ми е одвратна глетка. Не ми смета ни малку бут или онака потркалезно меше, само да не е анорексија. На средна висина за женско и одговараат 60 кила +- 2-3.
Uf kolku se slozuvam so tebe. Mene voopsto ne me privlekuvaat najslabite devojki. Sakam butce, gze malku sea da ne bidat ko svinji ama da ima sto da se fati:pos2:
 
U

UniqueGirl

Гостин
zavisi i od koj materijal se sostaveni tie but,gaz,cice,...i nekako ovie modelite na Viktoija sikret ne mi se gledaat anoreksicni,a debeli ne se ni od daleku ama ne se ni slabi,tuku se kvalitetni i bas kako sto treba...:smir:taka da ...takvite sekogas bile i ke ostanat vo moda...



И тоа шо викаш...би ја посочила Тајра како една од најуспешните топ модели..Во ниту еден момент не споменав дека дебелите се во мода :) зборувам за слаби, анорексични девојки ..
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ххехе кој сака коски да стиска.... ама па ај женско ами машкиве шо се само на коски место мускулче да фатиш стегнато ти коски фаќаш не е фер... значи не треба само за жените да станува збор....
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ххехе кој сака коски да стиска.... ама па ај женско ами машкиве шо се само на коски место мускулче да фатиш стегнато ти коски фаќаш не е фер... значи не треба само за жените да станува збор....
абе за жените се прај сеа муабет остај ти машките...не прај турлитава одма...:helou:
читај горе "Слабите девојки..."
пис :smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58



И тоа шо викаш...би ја посочила Тајра како една од најуспешните топ модели..Во ниту еден момент не споменав дека дебелите се во мода :) зборувам за слаби, анорексични девојки ..
bas taka Tajra Benks e samo eden primer,..:)
a inaku koga ble anoreksicnite devojki vo moda?ne te svakam...:))):smir:
 
U

UniqueGirl

Гостин
bas taka Tajra Benks e samo eden primer,..:)
a inaku koga ble anoreksicnite devojki vo moda?ne te svakam...:))):smir:
Ја се дубоко испричавам:) моја грешка..значи мислев на тоа дека ниту дебели, ниту премн. слаби девојки можат да бидат привлечни..се разбираме?:smir:
Инаку прашањево е следно,..дали според тебе вакви девојки се узор за сексапилитет..



:smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Абе ни оние манекенкине не се пример веќе за убавина. Ги бараат штрклести и слаби. Без облини без ништо. Единствени што се за почит се оние на викториас сикрет и Катерина Ивановска
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Кој сака да пипа граден кош и коски?Може се за изглед али не се за друго...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ја се дубоко испричавам:) моја грешка..значи мислев на тоа дека ниту дебели, ниту премн. слаби девојки можат да бидат привлечни..се разбираме?:smir:
Инаку прашањево е следно,..дали според тебе вакви девојки се узор за сексапилитет..



:smir:
ako mislis na Hajdi Klum i slicnite na nea,...definitvno se najseksipilni(spored mene):smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom