Слабите девојки веќе не се во мода

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Од крајност во крајност се оди.
Не се мисли ниту на предебела (тронтла) ниту на преслаба (анорексична).
Се мисли на покрупни, по заоблени, побуцкасти, шо викат старите „здрав’’ изглед.
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
пушти FTV и ќе видиш колку слабите девојки се излезени од мода..е сеа они се малце премногу...ама како и да е, слабите девојки биле,се и ќе бидат секогасш во мода!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Ок немислев да им се бројат ребрата ама барем 170cm со 50-55kg, мојт
Таман, плус ја онакам поголем малце, мора да сеигра заштитничка улога :))

Ма секој со свој вкус што е битно дал е слаба или покрупна.:kesa:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Ми се лоши кога ке видам некоја ептен слаба девојка...
боље да љуља него ли да жуља:icon_lol:
 
G

Giggles

Гостин
Таман, плус ја онакам поголем малце, мора да сеигра заштитничка улога :))

Ма секој со свој вкус што е битно дал е слаба или покрупна.:kesa:
Jas se pronaogam u ovie brojki 170cm so 53 kg, i bez razlika kolku i da jadam nikogas ne sum bila poveke od 55 kg...toa od edna strana si e i genetika, a bas bi sakala da kacam plus 3-4 kilca,ama...toa taka e programirano vo genite :)))
I privlecnosta kon nekoj nikogas ne se bazira na telesnata tezina, ima nesto podlaboko ::smir:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Кога ќе ја гушнеш после ке се осеќаш ко радијатор да си гушнал сите ребра ќе ги осетиш
 
U

UniqueGirl

Гостин
пушти FTV и ќе видиш колку слабите девојки се излезени од мода..е сеа они се малце премногу...ама како и да е, слабите девојки биле,се и ќе бидат секогасш во мода!
пуштам ФТВ и мењам одма..дека биле..нз тоа, али мене увек ми биле непривлечни..епа сеа напрај си споредба меѓу типка со бут, газе, цице :):) и некоја анорексична:raz: мислам дека е очигледно која е боља :wink:
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Jaс се здебелив 4 килограми летово...Доста беше да имам 54...Сега сум 59 и само чекам да стигнам до 65!!!:vozbud::vozbud::vozbud:

пс. Мразам слабички...Буце е послатко :pipi:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Слабите никогаш не ни биле во мода.:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
пуштам ФТВ и мењам одма..дека биле..нз тоа, али мене увек ми биле непривлечни..епа сеа напрај си споредба меѓу типка со бут, газе, цице :):) и некоја анорексична:raz: мислам дека е очигледно која е боља :wink:
zavisi i od koj materijal se sostaveni tie but,gaz,cice,...i nekako ovie modelite na Viktoija sikret ne mi se gledaat anoreksicni,a debeli ne se ni od daleku ama ne se ni slabi,tuku se kvalitetni i bas kako sto treba...:smir:taka da ...takvite sekogas bile i ke ostanat vo moda...
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
се преферира слабо сеа не зезајте...знам дека сите сте светци и си воспоставувате баланс на форумов али друга е приказната во клуб нели? се знае на што се мисли слаби девојки...сигурно не на иглине од Африка
 
А

Ајсшутер

Гостин
се преферира слабо сеа не зезајте...знам дека сите сте светци и си воспоставувате баланс на форумов али друга е приказната во клуб нели? се знае на што се мисли слаби девојки...сигурно не на иглине од Африка
Би ја одбрал првата од овие 3 ? - Е првата е анорексична .. е 3-тата е златна средина според мене.

 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
тоа и ми е поентата Ајс,кога ти опишува некој, некоја девојка дека е слаба има такви очи,ваква коса и онакво тело ти ја замислуваш ко првата или ко 3тата?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Никогаш не се ни биле во мода...
Во мода секогаш ке останат згодните девојки,со малку мевце се разбира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom