Скутерчиња: Се за и околу нив

Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Прегледај го приврзокот 339844

Некој дали има искуство со овој модел
Мопед Cammello Classic 50
 • Мотор: бензин 4Т
  Моќ: 1,9kW
  Зафатнина: 49,6ccm
  Максимална брзина: 45km/h
  Менувач: полу-автоматски со 4 степени
  Тркала: 16"
  Сопирачки: диск/барабан
  Маса: 90kg
  Носивост: 230kg
Никој не сподели искуство со овој модел, не се вози или што е работата?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Sym fiddle 3
Го има ли некој? Искуство, мислење за моторчебо?
 

Siromaviot

Сиромавиот
Член од
30 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
Никој не сподели искуство со овој модел, не се вози или што е работата?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
1661795008194.png 1661795019936.png 1661795039712.png 1661795051362.png

Овој е мојот кој веке година ипол го користам и шиба без мака
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Топ фала за споделувањето, кажи само како влече и дали знаеш дали има китови од 80-100 кубици за него?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Siromaviot

Сиромавиот
Член од
30 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
Топ фала за споделувањето, кажи само како влече и дали знаеш дали има китови од 80-100 кубици за него?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
За влечење е добар, 7 месеци низ планина го возам влече задоволително. Но не е перфектно што се подразбира за 50cc.
За китови незнам дали има несум проверил.
 
J

joli1

Гостин
момци, колкава е шансата да го јадеш за возење скутерче без возачка, поготово у градска средина? како се движат казните?
 

Siromaviot

Сиромавиот
Член од
30 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
момци, колкава е шансата да го јадеш за возење скутерче без возачка, поготово у градска средина? како се движат казните?

Управување со возила


Со моторно возило во сообраќајот на патот самостојно може да управува само лице кое има важечка возачка дозвола издадена во Република Македонија, странска возачка дозвола или меѓународна возачка дозвола, во која е впишана категоријата во која припаѓа моторното возило. Во спротивно е предвидена глоба во износ од 250 евра во денарска противвредност за лицето кое управува возило без важечка дозвола. Со моторно возило во сообраќајот на патот не смее да управува возач на кој му е истечен рокот на важноста на возачката дозвола за што е предвидена глоба во износ од 100 евра во денарска противвредност
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
858
Поени од реакции
412
момци, колкава е шансата да го јадеш за возење скутерче без возачка, поготово у градска средина? како се движат казните?
Ако те сопрат веројатноста е сигурна , а ако не те сопрат тогаш е никаква
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
момци, колкава е шансата да го јадеш за возење скутерче без возачка, поготово у градска средина? како се движат казните?
И мене ме интересира, имам положено само Б категорија, а сакам да земам некоја 125 или 150ка…
 
J

joli1

Гостин
Ако те сопрат веројатноста е сигурна , а ако не те сопрат тогаш е никаква
Мислев, колкава е веројатноста како возач на скутер, носејќи кацига, да те допрат у урбана средина?

Ја ваму кај што живеам дечурлана од 12-14 години возат скутери, никому ништо.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Мислев, колкава е веројатноста како возач на скутер, носејќи кацига, да те допрат у урбана средина?

Ја ваму кај што живеам дечурлана од 12-14 години возат скутери, никому ништо.
Друже нема генерално правило.Кога најмалку сум очекувал ме застанувале од никаде така да субјективно е тоа.Нормално повеќе шанси има да те застанат без кацига али и со кацига и нормално возење ме застанувале на рутински контроли.

Така да опрема обавезно и А категорија за мотори над 50 кубика.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Знае ли некој дали во Динамикс нудат можност за плаќање на рати?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Мислење за Hamachi ретро скутерчиња 50цц?
Многу интересен лик имаат, ама ме интересира како се со квалитет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom