Скопје

Член од
1 март 2008
Мислења
63
Поени од реакции
3
Skopje

Ти благодариме од се` срце, о господине-несамобендисан-великодушен-граѓанину. :cuc:

Доколку ти не си успеал да ја пронајдеш душата на овој град, не се впуштај во изјавување на вакви бесмислици. Скопје ИМА душа. Постојат добри и срдечни луѓе што можат да ти помогнат, да ти го разубават денот, па и животот. Ако ти не познаваш такви, не е до Скопјани, туку до твоето (не)искуство!
Za dobrite i srdecni ubavo stoi vo mojot post, moeto (ne)iskustvo (50), si e moe, a koe e tvoeto? (18). SEPAK SE VRTI (ako znaes sto znaci).:drk:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Za dobrite i srdecni ubavo stoi vo mojot post, moeto (ne)iskustvo (50), si e moe, a koe e tvoeto? (18). SEPAK SE VRTI (ako znaes sto znaci).:drk:
Твоето НЕ(искуство) од педесет години (како што тврдиш) ќе ти каже дека треба да внимаваш каков вокабулар користиш во јавност (тоа е форум) и ќе знаеш дека и за помала навреда се лепат шамари кај мене У маало. :tapp:

А ти другар Чико од кој убав крај на нашата мила татковина?
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
овааааааа е само наше скопје тука ни е сеее...и се дури сме живи ќе се враќаме...тралалалала
 
Член од
1 март 2008
Мислења
63
Поени од реакции
3
Abe ajde kaj ste da lepite shamari, odamna ve nema!:drk:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Abe ajde kaj ste da lepite shamari, odamna ve nema!:drk:
Дали знаеш можеби... дали исфрустрираните мочковци би сакале шамари во моментов некаде на плоштадчето пред музеј на град Скопје? :pusk:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Скопје....Скопје...мое, наше....валкано, убаво, затворено, отворено.
Скопје е моја мини лабораторија на сеќавања.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Скопје смрди и има лајна џукели коњи и кози. Скопје има Ченто, Центар, Карпоши дури четири, Влае, Арачиново, Чаир, Шутка. Скопје има Командант Коки од Карпош, Љубе Лигавиот од последна петка, Олга џувалије од Ченто, Агим Красниќи од Кондово, Трифун Костовски од Водно, Борис Дамовски од еднооки, Драган Вучич од Срање во певање.
Скопје има водовод и канализација (повеќе второто)
Има Вардар, Маџари солидарност, Работнички, МЗТ, Милано.....
Скопје пред се ме има мене, и доколку секој Скопјанец си го каже ова реално ќе испадне дека Скопје има СЕ’:)
Фала
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Ногу постои се за читање од почеток...
Се плука Скопје или Скопјани?
Скопје е добар град,има се шо мене би ме задоволило...
Скопјани...тоа е широк поим..
Повеќето и немаат потекло оттаму а се у филм “Господ за јајца го држам“...оние другите си се кул ко и сите други...

Ама најзакон е коа ќе ми дое некоја СкУпјанка од перифернине села околу Скопје и бичи на скупски..а оние од Центар на пример баш се литературни...
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А ти што бичиш по постовиве, коа веќе скУпски не бичиш? и читај што пишуваш, ако е скопјанка(од периферни села) фала богу дека зборува скопски..
Точкест..Многу интересен текст :vozbud:
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Скопја ја им повторно стражарницата на камениот моооссстт...!! (фала богу)
 
V

Viktoranius

Гостин
Скопје смрди и има лајна џукели коњи и кози. Скопје има Ченто, Центар, Карпоши дури четири, Влае, Арачиново, Чаир, Шутка. Скопје има Командант Коки од Карпош, Љубе Лигавиот од последна петка, Олга џувалије од Ченто, Агим Красниќи од Кондово, Трифун Костовски од Водно, Борис Дамовски од еднооки, Драган Вучич од Срање во певање.
Скопје има водовод и канализација (повеќе второто)
Има Вардар, Маџари солидарност, Работнички, МЗТ, Милано.....
Скопје пред се ме има мене, и доколку секој Скопјанец си го каже ова реално ќе испадне дека Скопје има СЕ’:)
Фала
Скопје има милано, нели Милано се од Куманово или јас сум грешка ? :wink:
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
еј скопјани да ви се мо*ам у таксињава од грацки стадион до Кисела вода 180 ден
за тие пари цел ден ке се возиш у СТРУМИЦА и ке ти останат пари
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.528
Поени од реакции
47.884
еј скопјани да ви се мо*ам у таксињава од грацки стадион до Кисела вода 180 ден
за тие пари цел ден ке се возиш у СТРУМИЦА и ке ти останат пари
haha haha haha haha пријателе друг пат без дијалект во такси они тоа чекаат да видат дека не си од тука и да го наштелуваат таксиметарот на ''штоперица-mode'',иначе од Градски до Кисела Вода е 180 денара.......... али напред назад :):):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom