Скопје

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Скопје закон град и ај гаси темава сега кажано е се со поракава :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431

Слика од Соборниот Храм во Скопје.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
:tra: abe kakkvo skopje kakvi bakraci?so e tuka muabetot znaete?zborime za makedonski gradovi a ja s kolku so znam, skopje spaga vo albanski gradovi +toa duri i dvojazicen go napravija eeee kade e makedonskiot narod tamu ? a? a tuka bt abe podobro od rajot e ?eheheh i polse glaven grad abe smrt za skopje treba aj tolku koj se protivi neka pisi :viol1:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Vo kontekst so cheguevara.Koga bev na gosti kaj bratuched mi vo Kraguevac, me prashuvaat od koj grad doagjam, i im vikam od Skopje, i eden mi vika "Neli Skopje e naj albanskiot grad vo makedonija", vidi finta duri i oni znaat ona shto nekoj od nas i ne go priznavaat.
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
sto sakas da kazes gizo? deka skopje e albanski grad so 80 000+ albanci?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Siguren si deka se samo 80 000? a i da se tolku pak e povekje od drugi gradovi kade ima albanci, znachi drzhi voda toa shto go kazhav.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Koj vi e omilen del na Skopje? Mene mi e Aerodrom zaradi edna lichna prichina :lol: :lol: :lol: (prvi sam se put zaljubio realno u Aerodromu) a ima i drugi (Vodno za nokjni proshetki i za neshto drugo :lol: :lol: :lol: :lol: , New Age café {pred da se rasipa ambientot i da stane mesto na sekakvi nedokvakani za pienje na absinta (letovo stapnav vo nego posle tri godini i ich ne mi se bendisa)} i red drugi mesta...).

A vam?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ja ne sum bil mnogu po drugite naselbi, ama i na mene najomilen del mi e Aerodrom, bashka i tamu zhiveam.
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
centar, kaj ulicata ilindenska, kale.....
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.883
Поени од реакции
10.365
















Повеќе слики со слична тематика овде.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
еј на тие последните на сликата стално им давам пари во буњаковец.. тој десно ме знае се радува кога ќе ме види :D :D
 
Член од
3 мај 2005
Мислења
11
Поени од реакции
0
cheguevara напиша:
:tra: abe kakkvo skopje kakvi bakraci?so e tuka muabetot znaete?zborime za makedonski gradovi a ja s kolku so znam, skopje spaga vo albanski gradovi +toa duri i dvojazicen go napravija eeee kade e makedonskiot narod tamu ? a? a tuka bt abe podobro od rajot e ?eheheh i polse glaven grad abe smrt za skopje treba aj tolku koj se protivi neka pisi :viol1:
SE SOGLASUVAM SO TEBE BRAT ..DEKA E TAKA KAZUVA FAKTOT: ZA GLASANJETO ZA REFERENDUMOT SO BESE ZA SKOPJE DA NE BIDE
DVOJAZICNO IZLEGOJA NA GLASANJE 38% A VO BT IAKO NE SE ODLUCUVASE SUDBINATA NA BITOLA BEA52%..IZLEZENI..BOLJE RECENO SERKOVCI SE SKOPJANI IAKO VE VREGA TOA NO VISTINATA BOLI.

VO NOVATA DRZAVA BITOLA E GLAVEN GRAD!!!
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
pa zs da ne be brat bitola barem se makedoncinie ne velime deka sk e pogolem ama e albanski kaj nas se e makedondko a jas kolku so znam velime glaven grad na makedonija a ne na albanija
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
cheguevara напиша:
abe rzberete site deka skopje e albansi grad i bitola i polovina makedonija ne go priznava z a makedonski taka dfa vi e jasno ne priznavam makedonec skopjanec jas i cela bitola ajsea palam :kck:
Сеа неможам да спијам. Ти не ме признаваш. Кој фактор си ти бе?


А за омилен дел од градот: Аеродром. И сеа во последно време покрај кеј ми се свиѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom