Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Малку да се потсетиме..кој ја донесе одлуката за подигнување на овие споменици, пред да се започни со топење, селење, рушење и слични работи својствени за варвари и талибанци...
И ДРПМНЕ мораше да го спроведе проектот и да испере сума пари ?

Никој не е против тие споменици или проектот доколку беше пристоен, ни се згади од перењето пари и тоа преку споменици на личности од нашата историја, значи одпосле.

Само предавници го прават ова.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Нема гајле, дајте ми милиони за гипс и стиропор ја ќе ви градама какви сакате споменици и кај сакате.[DOUBLEPOST=1510924870][/DOUBLEPOST]
...Bog proshteva jas ne i nemoj da pochnam so ozbilni repliki,veruvaj mi nema da ti bide nimalku prijatno,,,,
Почни му со озбиљни реплики, молим те!
:vozbud:
 
Последно уредено:

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.258
Нема гајле, дајте ми милиони за гипс и стиропор ја ќе ви градама какви сакате споменици и кај сакате.[DOUBLEPOST=1510924870][/DOUBLEPOST] Почни му со озбиљни реплики, молим те!
:vozbud:
,,,aj pa i ti ,,vo crkva se moli,,,:popce:,,,ili ke chekame novata crkva da ja dovrshite,,,daj barem toa storete go,,,:ROFLMAO:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Офтопик си, ќе те банираат пак, ама на подолго.
Секако пишувањето ми е сведено на минимум. Речиси да не пишувам. А и нема сериозна дебата. Овде душмански се читаат и коментираат неистомислениците. Не се дебатира, туку се навредува.[DOUBLEPOST=1510926770][/DOUBLEPOST]
Малку да се потсетиме..кој ја донесе одлуката за подигнување на овие споменици, пред да се започни со топење, селење, рушење и слични работи својствени за варвари и талибанци....
Воопшто не е важно кој ја донел. Во секој случај се вредност. Рушењето би било само израз на варварство, простотилок, комплекси.. предводено од најнекомпетентниот за оваа работа, М. Грчев. (не според диплома, туку според предрасуди и реваншизам заради политичка припадност).
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Секако пишувањето ми е сведено на минимум. Речиси да не пишувам. А и нема сериозна дебата. Овде душмански се читаат и коментираат неистомислениците. Не се дебатира, туку се навредува.
Газдата твој напраи толку многу криминалии да подршката кон него не може да има третман на сопствено мислење или слобода на изразување. Исто како што е случајот со подршката на нацизмот или исламскиот фундаментализам.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Тоа е, нема сендвич нема мотивација.
Нема, ама ти очигледно ги лапаш со сласт.
Не, на форумов владеат приврзаници на СДСМ кои веројатно имаат налог да ги спречат оние кои не пишуваат по нивна желба. А нивниот капацитет е очигледно послаб за да се „носат“ со моите познавања, па затоа се измислуваат глупости за банирање.
Друга причина не можам да видам. Мета сум на неброен број на навреди, а „ничим изазвани“. Никакви пријавувања не помагале.
Но, очигледно дека новата власт дебело зема замав во ставање на државата во своја партиска покривка. Се користеше изразот „заробена држава“.. веројатно е тоа тоа.[DOUBLEPOST=1510927171][/DOUBLEPOST]
Газдата твој напраи толку многу криминалии да подршката кон него не може да има третман на сопствено мислење или слобода на изразување. Исто како што е случајот со подршката на нацизмот или исламскиот фундаментализам.
Да не згреши нешто. Немам газди. Не живеам под кирија. А.. да.. ти си навикнат да имаш газда/и очигледно. Веројатно и те инструира/брифира што да пишуваш. Да навредуваш неистомисленици, да ја дефокусираш темата со навреди... кога немаш што да одговориш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Аман, па зарем газдата на 2014 не е истиот?
Тој што викаше - Кој ги ебе тие (што ќе им лупнеме у лице на кулата една фасада), они се комуњари.
Го знаеш? Ти сендвич добиваш, он милиони.
Истиот човек е.

И не ми е баш најјасно каде гледаш навреди во мојот пост.
Можеби во твојот програмерски свет има други параметри кои одредуваат што е навреда, а што не.

Иначе, ги чекам озбиљните реплики на твојот сендвич-колега по темава за СК2014. Прилично ветувачки делуваше заканата од негова страна, кон тебе.
Он сирот не можеше ни да сконта кому ти се обраќаш.:(



Ете, така, сега успеа барем да научиш дека има градација и во едноклеточниот свет на микрорганизмите, кои колку и да се прости - има и попрости.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема, ама ти очигледно ги лапаш со сласт.
Не, на форумов владеат приврзаници на СДСМ кои веројатно имаат налог да ги спречат оние кои не пишуваат по нивна желба. А нивниот капацитет е очигледно послаб за да се „носат“ со моите познавања, па затоа се измислуваат глупости за банирање.
Друга причина не можам да видам. Мета сум на неброен број на навреди, а „ничим изазвани“. Никакви пријавувања не помагале.
Но, очигледно дека новата власт дебело зема замав во ставање на државата во своја партиска покривка. Се користеше изразот „заробена држава“.. веројатно е тоа тоа.[DOUBLEPOST=1510927171][/DOUBLEPOST]
Да не згреши нешто. Немам газди. Не живеам под кирија. А.. да.. ти си навикнат да имаш газда/и очигледно. Веројатно и те инструира/брифира што да пишуваш. Да навредуваш неистомисленици, да ја дефокусираш темата со навреди... кога немаш што да одговориш.
Страв ни е да не не атентатираш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нема, ама ти очигледно ги лапаш со сласт.
Не, на форумов владеат приврзаници на СДСМ кои веројатно имаат налог да ги спречат оние кои не пишуваат по нивна желба. А нивниот капацитет е очигледно послаб за да се „носат“ со моите познавања, па затоа се измислуваат глупости за банирање.
Друга причина не можам да видам. Мета сум на неброен број на навреди, а „ничим изазвани“. Никакви пријавувања не помагале.
Но, очигледно дека новата власт дебело зема замав во ставање на државата во своја партиска покривка. Се користеше изразот „заробена држава“.. веројатно е тоа тоа.[DOUBLEPOST=1510927171][/DOUBLEPOST]
Да не згреши нешто. Немам газди. Не живеам под кирија. А.. да.. ти си навикнат да имаш газда/и очигледно. Веројатно и те инструира/брифира што да пишуваш. Да навредуваш неистомисленици, да ја дефокусираш темата со навреди... кога немаш што да одговориш.
За дефокусирање зборува човекот кој збори за минималец во тема за споменици. Глуп.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.792
Поени од реакции
29.258
Аман, па зарем газдата на 2014 не е истиот?
Тој што викаше - Кој ги ебе тие (што ќе им лупнеме у лице на кулата една фасада), они се комуњари.
Го знаеш? Ти сендвич добиваш, он милиони.
Истиот човек е.

И не ми е баш најјасно каде гледаш навреди во мојот пост.
Можеби во твојот програмерски свет има други параметри кои одредуваат што е навреда, а што не.

Иначе, ги чекам озбиљните реплики на твојот сендвич-колега по темава за СК2014. Прилично ветувачки делуваше заканата од негова страна, кон тебе.
Он сирот не можеше ни да сконта кому ти се обраќаш.:(



Ете, така, сега успеа барем да научиш дека има градација и во едноклеточниот свет на микрорганизмите, кои колку и да се прости - има и попрости.
,,,aeeee koe prosvetluvanje,,,e dobro de nikoj ne e sovrshen ko tebe,,,a za sendvichot gladni ste Berik burek ,,gladni ste,,,samo pobaraj dupli sendvich dobivash,,,ili nachekavte sega mu e majkata posle tolku postenje,,,pa uz rushi i krushi,,,
,,,,i shto sega aj olku aktuelno Skopje 2014 setta,,,
,,,ja spinuvate cela sostojba od vistinskite sluchuvanja shto tvoite go pravat so drzhavava,,,eh bre berik burek i samiot se molish da ne bidne toa shto go pravite pa sega aj ke zboruvame za minato vreme da go zamachkate segashnovo,,,
,,,spiesh li mirno znaejki i samiot shto si pravish na tebe i na tie okolutebe,,,,ah bre makedonche ,,,ne ti stiska da stisnesh lajk na zainvirton shto so zabi go krshi krstot,,,,do vchera se ubivavte od toa koj komu ke si gi lizhete gazovite,,,
,,,ima i poprosti ednokletochni,,,a toa se takvite ko te tebe i okolutebe,,,
,,,aj lizhni, lajkni go de zainvorton ke ti olesni i dushevno i telesno,,,
,,,a Skopje so spomenicite ili bez niv ke prodolzhi da postoi,,,i ke im prosti na cheshmadzhiite oti mesingot bil za toa,,,
,,,,poln si so omraza,,,nervozen i isfrustriran,,,rabotite ne se razvivaat kako shto vi kazhale deka ke bidat,forumov ti e zhivot,,,
,,,,za zhalenje si i tie kako tebe,osven crnila vo dushata i mozokot nemate nishto drugo,,,
,,,a najtragichno e shto navistina veruvate deka ste vo pravo ,,,a ne ste,,,duri i za ovoj proekt glavnata vina e kaj kriticharite ba sopstvenoto chedo,,
,,,pa sega ti moli se,,, pali temjan,,,
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
Страв ни е да не не атентатираш.
Aj што не знае македонски, па не знае дека Саша е српско машко име, ама остави го нека учи сеуште да отвора ворд документи и да има сексуални односи со животни :pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Aj што не знае македонски, па не знае дека Саша е српско машко име, ама остави го нека учи сеуште да отвора ворд документи и да има сексуални односи со животни :pos:
Не се срами од малото куре, природа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom