Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?


  • Вкупно гласачи
    593
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.451
Поени од реакции
2.245
Прегледај го приврзокот 332417

Скопје 2014, Филхармонија објектот!


... каде денес Алтернатива го одржала првиот свој конгрес, а вториов премиер поставен по желба и избор од претходниот ЗЗ премиер, а не од народот, со задоволство учествувал,

Прегледај го приврзокот 332419

...оти бе не отиднавте во некој објект во Чаир или некој кој го изградил СДСМ во својата предизборна агенда, туку се собравте во објект од Скопје 2014 во што се плука од многу фушерај и кич? а?
и вие кои сте од ВМРО оти бе ќутите?

... нели, објектот убав и елегантен во простории кои се како светски објекти, а не чајџилници од Бит пазар или мувлосани сали од екс Ју за 60 души, тоа никој не го спомнува, да не беше Скопје 2014 не ќе имаше ниедна свечана сала да собере 600 луѓе, ова колку да се знае!
Све супер со објектов, ама, за жал, кровот не го направија да биде со стакло, како што беше првичниот план (се гледа на сликата што ја имаш поставено).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.948
Поени од реакции
33.503
ReferenceAVCGroupParliamentCeremonialHall__FillWzc0MCw1NTVd.jpg

...сите го исмејуваат проектот на Грујо „Скопје 2014“, барок, стиропор, кич, а како што ги гледам токму тие што не го изградиле и плукат на него, токму тие ги уживаат на комодитетот во тие објекти,

Sobraniska-rasprava-za-izbor-na-novata-vlada-13.jpg

...да не беше изградената обраниска сала со лупола , не ќе може ни да одржат седници парламентарците за време на пандемија.

ice_screenshot_20230517-170752.jpeg

... и токму тие објекти се најискористени што ги изгради Грујо, а тие ни шајка не удрија, но пак затоа ги уживаат објектите кој некој друг во некое друго време ги изгради.

331569459_194955809892631_8462130685769971987_n.jpg

... и додека семјествата на бранителите од 2001 година, не можат да закрпат месец можеби некои и без покрив над глава, потомците на тие што ја направија војната во 2001 год и дојдоа на власт со калашникот на рамо од планина, ееееее токму тие сега седат во канцелариите на тие објекти на Скопје 2014 што ги изгради токму Грујо, еве какви канцеларии има тој барок и стиропор, за греота се!

332864970_190258843703586_7251736412357047373_n.jpg

...за во такви канцеларии се игра фудбал, ДНК не се менува лесно треба најмалку 100 години за промена на однесување и култура, ама важно барок и стиропор е објектот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom