Скопје-Аеродром Софија

Член од
18 февруари 2005
Мислења
95
Поени од реакции
1
Треба да стигнам од Скопје до Аеродромот Летиште во Софија. За да избегнам малтретирања на луѓе за превоз,долго чекање(ако патувам со автобус па со такси до аеродром), знам дека постои можност од граничниот премин Деве Баир до Аеродром такси превоз.
Е сега дознав дека таксистите ги нема веќе, ги бркаат а немам(и не најдов) никаков контакт. Па ако некој има информација(телефон и цена) или боља солуција нека пише.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Треба да стигнам од Скопје до Аеродромот Летиште во Софија. За да избегнам малтретирања на луѓе за превоз,долго чекање(ако патувам со автобус па со такси до аеродром), знам дека постои можност од граничниот премин Деве Баир до Аеродром такси превоз.
Е сега дознав дека таксистите ги нема веќе, ги бркаат а немам(и не најдов) никаков контакт. Па ако некој има информација(телефон и цена) или боља солуција нека пише.
Аеродрома - Гуешево ке ти чини некаде около 40-50 евро во зависност дали е през денja или не.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
232
Поени од реакции
7
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Најде ли добра солуција за од Скопје до аеродромот? Или најдобро би било со автобус до граница па од таму со такси?

Искуства има некој?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Најде ли добра солуција за од Скопје до аеродромот? Или најдобро би било со автобус до граница па од таму со такси?

Искуства има некој?
Искуство од пред месец дена, одиш со автобус до Софија, од нивната автобуска такси за 10 лева до аеродром. Само внимавај да не се качите во дивите па да ве одерат.
Пријатен пат :)
 
M

macgowan

Гостин
Бидејќи темата е за аеродромот во Софија имам едно прашање доколку имал некој искуство.
Дали се `верни` цените за паркинг на патничко возило на Софискиот аеродром(конкретно-до 5 дена 40лева-на Терминал 1 а 50 лева на Терминал 2).
Прашувам бидејќи планирам да ја оставам колата на аеродром 5 дена па правам математики околу патот.
Ми се гледа ефтино,споредувајќи ги цените например со паркингот на Солунскиот аеродром каде цените се упм!
Однапред благодарам!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бидејќи темата е за аеродромот во Софија имам едно прашање доколку имал некој искуство.
Дали се `верни` цените за паркинг на патничко возило на Софискиот аеродром(конкретно-до 5 дена 40лева-на Терминал 1 а 50 лева на Терминал 2).
Прашувам бидејќи планирам да ја оставам колата на аеродром 5 дена па правам математики околу патот.
Ми се гледа ефтино,споредувајќи ги цените например со паркингот на Солунскиот аеродром каде цените се упм!
Однапред благодарам!
Зависи колку им веруваш на Бугарите, 5 дена да им ја оставиш колата на чување :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако е платен паркинг нема никаков страв според мене.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Зависи колку им веруваш на Бугарите, 5 дена да им ја оставиш колата на чување :)
:) Трагите от минатото маj не са отминали.
Насекаде касето се плакja те носат отговорност ако нешто стане со колата ти :)

--- надополнето ---

Ако е платен паркинг нема никаков страв според мене.
Абсолутно. За паркингите и на двата терминала са наполно безбедносни.

--- надополнето ---

Коjто и близо до Струмица има автобус 18 евро повратен до Софиja. А Скопje-Софиja е доста поскапо и ако е на почти истите километри.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
:) Трагите от минатото маj не са отминали.
Насекаде касето се плакja те носат отговорност ако нешто стане со колата ти :)

--- надополнето ---


Абсолутно. За паркингите и на двата терминала са наполно безбедносни.

--- надополнето ---

Коjто и близо до Струмица има автобус 18 евро повратен до Софиja. А Скопje-Софиja е доста поскапо и ако е на почти истите километри.
Малку да се пошегуваме, сте ја изгубиле и смислата за хумор :)
 
M

macgowan

Гостин
За безбедноста не се сомневам.
Само ме интересира за цените,дали е вистина толку.
Планирам патување со скратен буџет (нискобуџетна авиокомпанија)па во цела слика да го вкомпонирам и паркинг-трошокот.Дефинитивно со колата морам да одам или во најмала рака ќе ме носи(па ќе ме враќа) некој ако е скап паркингот како во Солун(да го е.ам во Венеција на Tronchetto е поефтино од кај нив), а и евентуално од Белград а и од таму па не знам цени па.... есапам!Хелп!
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Паркингот е безбеден, ние ја имаме оставено колата 10 дена и се беше ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom