Скопје-Аеродром Софија

Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Искуство од пред месец дена, одиш со автобус до Софија, од нивната автобуска такси за 10 лева до аеродром. Само внимавај да не се качите во дивите па да ве одерат.
Пријатен пат :)
Да внимава со таксистите. Да се договори предварително за цената или да гледа со 4 очи цената на километар.
Има случаи дека 0.85 лева за километар са напишали 08.4. Една точка=8 лева. Редко, но аз знам за такви случаи.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да внимава со таксистите. Да се договори предварително за цената или да гледа со 4 очи цената на километар.
Има случаи дека 0.85 лева за километар са напишали 08.4. Една точка=8 лева. Редко, но аз знам за такви случаи.
Вакви работи се случуваа и пред 20 години ,сега европска држава демек .....во превод криминалци и лопови на самите улици..
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Вакви работи се случуваа и пред 20 години ,сега европска држава демек .....во превод криминалци и лопови на самите улици..
На секаде има криминалци. Каи вас, каи нас, каи САД. Разликата е во броиот на криминалците дека одат на одмор во затворите.
Си бил во Вашингтон да видиш како е? Ние на балканот сме цвеке.

Човекот да гледа убаво. Макар и единични случаи, има такви. Ас знам за един.
Инаку од автогара Софиа до аеродром такси чини 10-12 максимум 15 лева.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
На секаде има криминалци. Каи вас, каи нас, каи САД. Разликата е во броиот на криминалците дека одат на одмор во затворите.
Си бил во Вашингтон да видиш како е? Ние на балканот сме цвеке.

Човекот да гледа убаво. Макар и единични случаи, има такви. Ас знам за един.
Инаку од автогара Софиа до аеродром такси чини 10-12 максимум 15 лева.
Абе ајде ,секаде било така ...батали Вашингтон вие не сте Американска држава ....живеам во Европска држава и овде по некој криминалец и лопов само проблемот е што тие се бугари или румунци. А таксист да ти краде на километража овде нема шанса ,не ми продавај приказни ...овде да заборавиш пола цент ке те брка да ти врати ..
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Абе ајде ,секаде било така ...батали Вашингтон вие не сте Американска држава ....живеам во Европска држава и овде по некој криминалец и лопов само проблемот е што тие се бугари или румунци. А таксист да ти краде на километража овде нема шанса ,не ми продавај приказни ...овде да заборавиш пола цент ке те брка да ти врати ..
GORAZDS пак се изака...и да те прашам - на каква основа "живееш во европска" држава? како турист, азилат, или што?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
GORAZDS пак се изака...и да те прашам - на каква основа "живееш во европска" држава? како турист, азилат, или што?
Ти матичар може да бидеш само таму....
Ке ти кажам ,не сум турист ,не сум ни азилант ,и што има ова врска со темава?
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Абе ајде ,секаде било така ...батали Вашингтон вие не сте Американска држава ....живеам во Европска држава и овде по некој криминалец и лопов само проблемот е што тие се бугари или румунци. А таксист да ти краде на километража овде нема шанса ,не ми продавај приказни ...овде да заборавиш пола цент ке те брка да ти врати ..
Ти си лош човек. Момчето има прашане и ние сакаме да му помогнеме со информациа. А ти пак сакаш темата
да га обратиш на македоно-бугарска воина. Шо сега, да одам да ровам по саитови и да ти докажам дека Скопие
е един од градовете со наи голем криминал? Абе аиде шетаи некаде. Понекогаш требува и да се устискваш.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Вакви работи се случуваа и пред 20 години ,сега европска држава демек .....во превод криминалци и лопови на самите улици..
Не е криминално, да кажеш на колко возиш. :toe: Това,дека ти не си прочитал е твоj проблем.:toe:
 
M

macgowan

Гостин
смоле,за цената да не памтиш колку беше на паркингот?

Пак и овде со навреди се почнува?Аман бе деца...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
M

macgowan

Гостин
Thanx fmi!!!
Значи тие се цените,ги видов јас и претходно но сакав да се уверам дали сеуште важат!
Ќе летам конкретно со Wizzair а тие летаат од Терминал 1.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Да ми помогне некој, на 21 иам лет од Софискиот аеродром рано сабајле (6:30) па барам некоја солуција. Со комбе или кола би ми било најприфатливо. Каде можам да најдам информација и дали има комбиња што идат од скопје до аеродромот у софија, цена, сатница итн? Фала.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да ми помогне некој, на 21 иам лет од Софискиот аеродром рано сабајле (6:30) па барам некоја солуција. Со комбе или кола би ми било најприфатливо. Каде можам да најдам информација и дали има комбиња што идат од скопје до аеродромот у софија, цена, сатница итн? Фала.
Имаш редовни автобуски линии Скопје - Софија од автобуска кај нас. Еден попладне тргаше кај 5 така нешто, провери. Таму од автобуската ќе се групирате во такси има Македонци што летаат од тој аеродром. И влезете во легално такси, не во апашко. Имаат сигурно и бувче провери кај нив по сајтовите.

И подружи ги бугарите некој саат де, не ги избегнувај :D
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Бувче нема, има си градски транспорт или такси. От автобуска можете да фатите метро до Орлов мост(ке мора да смените линиите на метрото от 1-ва та 2-ра) ,а оттамо автобуска линиja 84.
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
99
Поени од реакции
58
Каде се купуваат билетите за градски автобус до аеродром, може ли во самиот автобус да се купат?
И уште едно прашање, би требало да слетам во Софија некаде после полноќ, отворен ли е аеродромот цела ноќ, да седам таму цела ноќ додека го фатам автобусот назад за Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom