Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
добро, да ве прашам на кое место беа дечкиве према гласовите од жирито(ги заприметив првите три само)нешто не ми е јасна работава...инаку и јас бев за генгста оро,стварно беа 9 гласа разлика тоа го видов
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
добро, да ве прашам на кое место беа дечкиве према гласовите од жирито(ги заприметив првите три само)нешто не ми е јасна работава...инаку и јас бев за генгста оро,стварно беа 9 гласа разлика тоа го видов
Осмо беа и имаа само 3 гласа ко се собра се на крај.
После скокнаа на петто ми се чини откако ги додадоа и гласовите на публиката.
 
Член од
14 март 2007
Мислења
86
Поени од реакции
2
е ако де 9 гласа разлика како да не е возможно го зборате то и патем баталете генгста оро се скапале сан андреас играње и еве идеа
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Иначе, да не заборавам. Пофалба за претставникот од Белорусија, стварно позитивно изненади. И овие од Босна, професионалци.
Поинтересно ми беше нив да ги гледам, отколку целиот избор :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Леееее колку се смеев со онај старката во беше во жирито ко рече пред да му дај 12ка на Каљопа... вика евросонг не е зезање, да бидиме озбилни и вика 12 на Каљопа...:tapp::tapp:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
За Евровизија се спасивме... ама на Сунчане Скале... Калиопи увек вака праи еееј, колку добри песни има и кога ќе дојде битен момент се посеруе. Дури и онаа на Верица Пандиловска шо и ја напраила поарна беше. Еееј а најбоље ќе беше Калиопи на Евровизија, Самарџиев на Сунчане!

Енивеј, јас бев за Влатко...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
По телевоутинг реномираните наши пејачки Верче Пандиловска и Андријана Јаневска добија најмалку поени
Дефинитивно жирито никогаш нема да се погоди со публиката, која секогаш ќе гласа за најпопуларните пејачи во тој момент кај нас
И мислам дека публиката немаше така ЖЕШКО, АГРЕСИВНО и ВПЕЧАТЛИВО да реагираше на "заслужените" 12ки за каљопа ако имаше она подобра песна, оваа песна е нејзиниот најголем пад во кариерата - голем неуспех и страшно разочарување за неа, претпоставувам
НЕКСТ ТАЈМ се млади, енергични лица кои за кратко време стекнаа голема популарност кај нас, иначе автори на песнаат се Јован јованов и Елвир Меќич како што знам, така да да ги очекуваме и тие фаци следниов период по медиумите
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Dobro e be dobro leleeeeee, sto i da izbereme se mu naogjame mana. Aman veke :tapp:
Next Time se super, i treba da gi poddrzime za vo Moskva, A sto cirkuz ke bese Kaliopi i Naum da Rum Dum Dumkaa tamu :kesa: A navistina bese super da se gledaat pretstavnicite na Crna Gora, Bosna a posebno na Belorusija, me iznenadi kolku ubavo ispea od Tose, sekoja cest
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
slusav site pesni i ni edna ne mi se svigja neznaat lugjevo tuka da napraat pesna za na evrovizija...a na kraj kraeva se sekade e mesteno taka da ne se umarajte:helou:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Баш ме интересира што ќе зборат утре на вести и по весниците:raz:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389

Абе океј е тоа... Ама да го постираше у темата која е заслужна за таквиот број, а не да отвориш нова тема :)
Споено.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Леееее колку се смеев со онај старката во беше во жирито ко рече пред да му дај 12ка на Каљопа... вика евросонг не е зезање, да бидиме озбилни и вика 12 на Каљопа...:tapp::tapp:
Јако :pos2:
Како и да е, Next Time имаа највпечатлива песна, без разлика што зборат луѓето... Она Gangsta Оро му фалеше малку за да биде ептен јако, ама ете и покрај тоа што ми се допадна комбинацијата и изведбата, не ме убеди дека треба да победи... Победи најдобрата и најпевлива песна од дадените...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Победија ексклузивците и милениците на СИТЕЛ, така да не очекувајте нешто на А1 за нив
И очекувајте ја КАЉОПА на сите вести утре!
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
а колку гласови од жирито имаа next time,
инаку мислам дека баш ке беше супер да беа сленг,имаа шоу а не ние како и секоја година одиме со некои измислени критериуми за евровизија кои што очигледно палат и успеваат само кај нас а не во европа,така да нема врска не ни очекував нешто..
најдобриот е помеѓу Ангелите...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom